MTT 2022 nyári tábor

Nyári csillagászati táborokkal, találkozókkal, nagyobb lélegzetű amatőrcsillagászati közösségi eseményekkel kapcsolatos fórum.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: MTT 2022 nyári tábor

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2022.06.24. 15:54

Maczó András írta:
2022.06.24. 15:43
D.Laci írta:
2022.06.24. 13:46

Ebből is látszik, hogy a negetív reklám is reklám, méghozzá egész eredményes.
Bevallom, nem mi hoppoltuk el a helyeket, pedig vagyunk egy páran.

D.Laci
Nem biztos, lehet, hogy csak limitálták a beengedett sátrak számát. Régen, a 4-5-6 ezer forintos sátorhely-érában mintha nem lett volna ilyen, hogy "megtelt".
Igazad lehet, de akkor ezzel párhuzamosan a résztvevők létszámát is limitálták.
Ha így van, azért az felvet néhány gondolatot...

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
hg
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: MTT 2022 nyári tábor

Hozzászólás Szerző: hg » 2022.06.25. 10:57

D.Laci írta:
2022.06.24. 15:54
Ha így van, azért az felvet néhány gondolatot...
Persze hogy nem így van. Étkezés nélkül még ad(ná)nak el sátorhelyet.
Ez csak valami új keletű étkeztetési anomália, meg egy újabb kommunikációs hiányosság.
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
chip
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2014.08.12. 20:12

Re: MTT 2022 nyári tábor

Hozzászólás Szerző: chip » 2022.07.06. 09:40

Nahát. Gondoltam a kihagyott pár év után újra megyünk a kislányommal kicsit távcsövezni. De mivel minden az utolsó utáni pillanatban dől el, gondoltam majd ahogy szoktuk, a helyszínen fizetve. Mindketten MCSE tagként még olcsó is. Nézem az árakat, hú, jól felment, de biztos az egész időtartamra vannak az árak (pl az éjszakai). Biztos ami biztos nézzük meg a fórumot, hátha valaki már rákérdezett. És akkor jön a döbbenet, hogy ezek az árak per éj vonatkoznak. Akkor nem megyünk. Nem azért, mert nem tudnánk kifizetni, ahogy szerintem sokaknak szintén nem ez a problémája. De épp most voltunk Szlovéniában 3 éjszakát kempingezni. Luxus színvonalú, frissen felújított mosdó/zuhanyzó, ingyenes belépés a termál/élményfürdőbe minden nap. Turista adóval együtt is jóval olcsóbb volt kettőnknek, mint az MTT lenne, MCSE kedvezménnyel, még úgy is, hogy egekben az euró árfolyam. Hamarosan pedig Olaszországba megyünk kempingezni, ott saját medencéi vannak a kempingnek, animátorok a gyerekeknek, saját tengerpart. Kb fillérre ugyanannyiba fog kerülni, mint az MTT. MCSE kedvezménnyel.

Megjegyzem, ha valóban 3eFt-ot kér fejenként az önkormányzat, az is arcpirítóan sok, még a felkapott helyekhez képest is. De ezt az árat nincs az a profi csapat, ami indokolná.

Azt hiszem beállok a sorba, és jövőre már egyikünk se lesz jogosult az MCSE kedvezményre. Nem mintha bárkit is érdekelne.

LF
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: MTT 2022 nyári tábor

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2022.07.07. 07:26

Saját véleményem az, hogy nem a legkedvezőbb döntést hozta meg a MCSE, amikor kiadta kezéből a tábor megszervezését. Számomra itt egy korszak lezárult, jövőre már a meglévő tagságomat nem kívánom megújítani. Van még élet a MCSE tagságon túl is!

Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
V. István
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.12.27. 13:45

Re: MTT 2022 nyári tábor

Hozzászólás Szerző: V. István » 2022.07.27. 14:35

Sziasztok.
Jómagam befizettem e táborba, de különböző okok miatt nem jutok el oda. Ha valakit érdekelne, átengedhetem a helyem. Minthogy kárbavesszen...
Avatar
hg
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: MTT 2022 nyári tábor

Hozzászólás Szerző: hg » 2022.07.27. 21:04

MÉT lett az MTT-ből.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
Avatar
tvik
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2015.03.07. 11:12

Re: MTT 2022 nyári tábor

Hozzászólás Szerző: tvik » 2022.07.31. 18:39

Nos hát vége a tábornak. A felhős, néha esős időjárás ellenére lehetett észlelni, adott esetben fotózni is mind a három alkalommal (napközben csillagunkat is). Az utolsó éjszaka volt a légjobb az ég felettünk. Ami a fekete levest illeti az a "profi" csapat, a tábor jó hangulatából elvett, ahelyett hogy hozzá adott volna. Az ár-érték arányról nem is beszélve. A meglepően (?) kis létszám ellenére, jónéhány új lelkes táborozó is ellátogatott, úgy vélem most kezdődött meg a fluktuáció. Ha a megszokott társaság teljesen eltűnik, nem lesz számomra legközelebbi alkalom, pedig nagyon megszerettem ezt a Baglyas Parkot.
Szóval kedves narancssárga társaság, szedjétek össze magatokat, különben a régi motorosok más égleső tábor után fognak nézni. Nem tudom hogy kirészletezzem e a problémákat, de a "profi" csapat nyilván ki tudja értékelni, elemezni,
majd ennek megfelelően változtatásokat eszközölni.
Üdv!
Newton 200/1000 HEQ5, Nicon Aculon 12x50 binokulár, 20-60 /60 SW Spektív de már szétesett.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: MTT 2022 nyári tábor

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2022.08.01. 09:26

tvik írta:
2022.07.31. 18:39
Nos hát vége a tábornak. A felhős, néha esős időjárás ellenére lehetett észlelni, adott esetben fotózni is mind a három alkalommal (napközben csillagunkat is). Az utolsó éjszaka volt a légjobb az ég felettünk. Ami a fekete levest illeti az a "profi" csapat, a tábor jó hangulatából elvett, ahelyett hogy hozzá adott volna. Az ár-érték arányról nem is beszélve. A meglepően (?) kis létszám ellenére, jónéhány új lelkes táborozó is ellátogatott, úgy vélem most kezdődött meg a fluktuáció. Ha a megszokott társaság teljesen eltűnik, nem lesz számomra legközelebbi alkalom, pedig nagyon megszerettem ezt a Baglyas Parkot.
Szóval kedves narancssárga társaság, szedjétek össze magatokat, különben a régi motorosok más égleső tábor után fognak nézni. Nem tudom hogy kirészletezzem e a problémákat, de a "profi" csapat nyilván ki tudja értékelni, elemezni,
majd ennek megfelelően változtatásokat eszközölni.
Üdv!
Részletezd , mindenki okulására .
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: MTT 2022 nyári tábor

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2022.08.03. 22:09

Egy újabb voks a részletezésre. Egyrészt látatlanban kíváncsi vagyok, másrészt a Professzionális Szervező Csapat is emberekből áll, akik okulhatnak ebből. Bár az eddig folytatott kommunikáció - Attilát leszámítva -, valamint amennyire eddig tudatában voltak annak, hogy ez a tábor hivatalos fóruma, nem erre enged sajnos következtetni. Eddig pár facebook-komment törlésén kívül nem láttam őket megnyilvánulni, de lehet hogy csak az én figyelmem kerülte el.
A képeket láttam, mint ahogy az elmúlt 10 év tarjáni képeit is ismerem ... számomra ezek sokat beszél, de ez csak egy nézőpont és felesleges lenne ezzel befolyásolnom a végkifejletet. Már ha lesz olyan egyáltalán.
Avatar
BZd
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.11.21. 12:39

Re: MTT 2022 nyári tábor

Hozzászólás Szerző: BZd » 2022.08.04. 10:25

Mi hagyományosan egy, vagy az első derült estére szoktunk lemenni az MTT-re, ezért általában csütörtök vagy péntek este szoktunk részt venni. Vagy napijeggyel, vagy egy ideje előre befizetve a 3 napi sátorozást.
Idén utóbbi opció luxus lett volna, így a helyszínen vettünk 2db éjszakai jegyet. Az időjárás sem kedvezett az idén, az előrejelzés nem mondott teljesen derült eget, a csütörtök estét céloztuk meg, vonuló felhőzet volt, igazából csak hagyománytiszteletből mentünk le és a gyatra időjárásnál jobban vonzott a kíváncsiság, hogy milyen lesz az új alapokra helyezett tábor.
Lehetett kártyával fizetni a 2db 8000Ft-os éjszakai belépőt, ami igazából reggel 9-től másnap reggel 9-ig volt érvényes, ha jól értettem. A regisztráció szerintem lassabb volt, mint amikor még a "nem profi csapat" csinálta, de azon az extra 2-3 percen nem múlik semmi. A korábbi önkéntes MCSE-csapat egyébként a nagy ház bejáratával szemben lévő sátorban az "MCSE-recepción" ült, de legalább egy fa árnyékában.
Csütörtök estére a hivatalos adat szerint kb. 100-an jelentek meg, ugyan mindig ez a legritkásabb este, de szembetűnő volt hogy kevesebben vannak a megszokottnál, de bevallom kevesebb táborozóra számítottam. Az út mellett szinte senki sem sátrazott, de azért ehhez hozzátenném, hogy a házak mögött lett egy nagy, sík, körpanorámás terület. (ez már megvolt tavaly is, de akkor talán még kisebb volt) Itt fent voltak a legtöbben és a svábhegyi csapat is itt tartotta a távcsöves oktatást, ami sokakat vonzott, elmondható, hogy erre a területre helyeződött át a rendezvény súlypontja, ennek az epicentrumában csütörtök este akkora volt a távcsősűrűség, mint korábban az út melletti észlelőréten. (összességében kevesebb volt persze). A nagy, 50+-os Dobsonokat nem láttam aznap este.
A résztvevők között sok új arcot, első táborozót, kezdőt láttam, e tekintetben a svábhegyi szervezés új embereket érhetett el.
Ami újdonság volt, hogy voltak árnyékot adó sörsátrak sörpadokkal és volt 3db mosdókonténer: 1-1 zuhanyzó és egy WC-konténer zuhanyzóval. Ja, és a házak előterének földszinti ablakai hullámpapírral le voltak sötétítve, ami figyelmes ötlet.
A FB-on osztogatott szombat esti videó a kb. üres észlelőrétről azért szerintem eléggé félrevezető, mert a szombati esőzés és az estére várható szintén vonuló felhőzet, pára hatására egyrészt el voltak pakolva a távcsövek, másrészt sokan haza is mentek. Én is hazamentem volna, akar a fene esőben sátrazni.
A szubjektív véleményem az, hogy idén elkerült az a felszabadult "távcsöves Ozora-feszt" érzés, amit átélni jártam le. Ebben szerintem nagyban közre játszhatott az időjárás miatt észlelésre korlátozottan alkalmas ég és az, hogy szerencsére mostanában van alkalmam a trajáninál jobb égen betegre észlelni magam, így nem előzte meg olyan várakozás részemről az eseményt, mint korábban.
Egy régi táborozó számára azért nem voltak olyan eget rengetőek a fejlesztések. Az áremelkedés tényleg mellbevágó, bár ehhez hozzá tartozik az is, hogy a sátrazás étkezés nélkül eddig szinte ingyen volt.
Most úgy vagyok vele, hogy jövőre csak akkor megyek le talán, ha tökéletes derült ég várható és nem lesz több 10e Ft-nél az éjszakai jegy. Nem vagyok képben, hogy 2 fő 1 éjszakai sátrazása egy kempingben mennyibe kerül manapság, a reális árat valahol ehhez kéne belőni. (szerk: Közben megnéztem, az ár MCSE-kedvezménnyel is több, mint duplája egy "környékbéli" -a Velencei-tavat is beleértve - kemping árainak, ami azért túlzás)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BZd 2022.08.12. 09:27-kor.
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati táborok, nyári távcsöves találkozók”