Tarján 2010

Nyári csillagászati táborokkal, találkozókkal, nagyobb lélegzetű amatőrcsillagászati közösségi eseményekkel kapcsolatos fórum.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Tarján 2010

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.09.08. 15:16

Szia,

persze, nyugodtan belefer, kuldjed csak.
Illetve mas is, akinek meg van tukre aluztatni.

--mpt
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: Tarján 2010

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2010.10.18. 18:46

a tarjáni videókat és előadásokat szívesen megnézném.
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Tarján 2010

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.10.19. 12:21

üdv,

ugyan nem tarján, hanem bátorligeti észlelőhétvége, új topikot inkább most nem nyitnék, itt jobban szem előtt van.

egy kedves erdélyi kolléga két okulárja eltűnt, ha ismertek valakit aki ott volt de nem látogatja a netes közösségeket, légyszives kérdezzetek rá, nem csomagolta-e véletlenül el a lent említett két okulárt (hátha valaki azóta nem pakolta ki a cuccait).

részletek alant:

Az utolsó este bepakoltunk az ökocentrum előadó termébe. Másnap mikor ott a centrumnál bepakoltam a műszert az autóba hirtelen bevillant, hogy az okulárt nem tettem be. Csodálkoztam is, hogy hogy létezik, hogy nem hoztam ki. A válasz egyszerű volt, azért nem hoztam ki, mert nem láttam a távcső melletti szekrényen. Visszaszaladtam, háromszor néztem át a helyet, de nem volt sehol. A táskámban nem lehetett, hiszen akkor este észletem velük, még Péternek is adtam a hyperiont. A táskám meg a szálláson volt. Sajnos nincs sehol. Egy 5 mm hyperion meg egy Celestron okulárról van szó. Mindkettő a Hyperion dobozában volt. Ha valaki véletlenül látta valahol őket, esetleg véletlenül bepakolta, kérem jelezze. Az előadó teremben a szekrényen kellett volna lennie, ugyanott volt az aksim is.


előre is köszi.
nincs aláírás
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Tarján 2010

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.11.03. 20:49

Nem szeretnék témabontó lenni, de mikor kerülnek már föl a Médiatárba a 2010-es MTT előadásai? Lassan egy fél éve a táborzárásnak, novembert írunk. Egy teljes Orion-kelésnyi idő telt el! Gondolom rajtam kívül is sokan kíváncsiak a tábor elmulasztott előadásaira.
Az aktuális előadások szépen sorban fölkerülnek, akkor ezek hogyhogy nem?
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Tarján 2010

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.11.03. 21:07

Az en szamitasom szerint november-augusztus = 1/4 ev ;) (csak)
Utanakerdezek.

--mpt
petegabi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.09.09. 13:31

Re: Tarján 2010

Hozzászólás Szerző: petegabi » 2010.11.04. 08:14

Arpstronomer írta:Nem szeretnék témabontó lenni, de mikor kerülnek már föl a Médiatárba a 2010-es MTT előadásai? Lassan egy fél éve a táborzárásnak, novembert írunk. Egy teljes Orion-kelésnyi idő telt el! Gondolom rajtam kívül is sokan kíváncsiak a tábor elmulasztott előadásaira.
Az aktuális előadások szépen sorban fölkerülnek, akkor ezek hogyhogy nem?


A tábor alatti vihar alatti áramszünetnek köszönhetően a felvételek egy része a médiarögzítőn nem tárolódott, elveszett. Amint elkészülök az összes megmaradt kisfilm vágásával és korrigálásával, azonnal elérhetővé teszem. Addig is legyetek türelemmel.
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Tarján 2010

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.12.05. 00:15

Nem találtam külön Médiatár topikot, de megérett a hsz-em.
Rendkívül rossz a Médiatárba feltötött előadások minősége, itt a főleg a hangra gondolok! Az előző, meteorokról szóló remek előadás, az előadó hangja nagyon érdekelt volna, ehelyett magnószalag-minőségű zúgást hallottam. Elhiszem, hogy mindez pénzbe kerül, de ha már megvan a felszerelés, vezessük bele a hangot egy mikrofonba! Konkrétan, az első 10 perc volt élvezhető, mikrofonos, ezután a terem egésze volt hangosítva. Nem egyszeri eset, csak példát vettem.

A képről: az lenne a javaslatom, hogy legyen elérhető egy jobb minőségű, de nagyobb méretű változat is, mert én például szeretném elolvasni a diák apró betűs részeit is.
petegabi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.09.09. 13:31

Re: Tarján 2010

Hozzászólás Szerző: petegabi » 2011.01.13. 09:48

Arpstronomer írta:Nem találtam külön Médiatár topikot, de megérett a hsz-em.
Rendkívül rossz a Médiatárba feltötött előadások minősége, itt a főleg a hangra gondolok! Az előző, meteorokról szóló remek előadás, az előadó hangja nagyon érdekelt volna, ehelyett magnószalag-minőségű zúgást hallottam. Elhiszem, hogy mindez pénzbe kerül, de ha már megvan a felszerelés, vezessük bele a hangot egy mikrofonba! Konkrétan, az első 10 perc volt élvezhető, mikrofonos, ezután a terem egésze volt hangosítva. Nem egyszeri eset, csak példát vettem.


Kérlek, ne általánosíts! A Polaris Csillagvizsgálóban rögzített előadások jelentős részén mikroportot használunk. Abban az esetben, ha valamilyen technikai probléma lép fel vele, egy egyszerű térmikrofont használunk, ám ennek lényegesen rosszabb a hangja. Kényszerű kompromisszumként kezébe adható egy mikrofon is az előadónak, de ezt nem minden előadó szereti. Így történt Peti előadásával is. Az első tíz perc a felcsiptetett mikroport hangját vette, a többi pedig a térmikrofonnal ment, ahogy ezt te is hallottad. Ugye nem kell mondani, hogy amennyiben "nem vezetjük be a hangot egy mikrofonba", akkor csönd van a felvételen?

Arpstronomer írta:A képről: az lenne a javaslatom, hogy legyen elérhető egy jobb minőségű, de nagyobb méretű változat is, mert én például szeretném elolvasni a diák apró betűs részeit is.


Az élő közvetítés képminőségén a jelenlegi technikai feltételek mellett (főleg a közvetítő PC és korlátozott feltöltési sebességű kapcsolat miatt) már nem tudunk emelni. Ezt teszteltük többször is, a közeljövőben egyelőre nem várható változás. A helyszíni rögzítés és képfeldolgozás viszont kb. másfél éve már DVD minőségben történik, ami 18x nagyobb fájlméretet jelent. Az archívumba már így kerülnek, de a médiatárban egyelőre maradtunk a kisebb mp4-nél. A tárhely függvényében gondolkodunk el a minőség emelésen.

Csupán a 2010-ben rögzített előadásokat összeadva ez azt jelenti, hogy a 7,6 giga helyett 150 GB felvétel tárolásáról és a letöltések kiszolgálásáról kell gondoskodni. Ha figyelembe vesszük, hogy egy-egy kisfilmet átlagosan 30-40-en, de egyes népszerűbb előadásokat több százan is letöltenek havonta, kiszámolható, hogy ez mekkora kapacitást igényel az ezt kiszolgáló szervertől, s netkapcsolattól.

Szóval alaposan megfontolandó, hogy ez - az egyébként érthető - kérés teljesíthető-e.

Üdv: Pete Gabi
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Tarján 2010

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.01.13. 11:06

petegabi írta:Szóval alaposan megfontolandó, hogy ez - az egyébként érthető - kérés teljesíthető-e.


Sokkal egyszerűbb lenne az előadótól elkérni a prezentációs anyagot, és a videó mellett azt is letölthetővé tenni. Ha beleegyezik. De ha már ország-világnak úgyis bemutatja, és tudja, hogy kimegy a netre, akkor miért ne egyezne bele?
petegabi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.09.09. 13:31

Re: Tarján 2010

Hozzászólás Szerző: petegabi » 2011.01.13. 20:16

csakb írta:Sokkal egyszerűbb lenne az előadótól elkérni a prezentációs anyagot, és a videó mellett azt is letölthetővé tenni. Ha beleegyezik. De ha már ország-világnak úgyis bemutatja, és tudja, hogy kimegy a netre, akkor miért ne egyezne bele?


Ha az előadó kifejezetten hozzájárul az előadás anyagának internetes közzétételéhez, akkor bizonyára megtaláljuk ennek a módját...

...például a csillagászati tudásbázisban.

Gabi
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati táborok, nyári távcsöves találkozók”