IV. Bátorligeti Messier Marathon

Nyári csillagászati táborokkal, találkozókkal, nagyobb lélegzetű amatőrcsillagászati közösségi eseményekkel kapcsolatos fórum.
Béres Gabi
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:41

Re: IV. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: Béres Gabi » 2011.03.23. 08:13

Ha vannak még akik gondolkodnak a részvételen, kérem, hogy lehetőleg hétfő estig jelezzék számomra részvételi szándékukat, ugyanis mind a szállást, mind az ebédet kedden le kéne fixálnom.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: IV. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.03.25. 17:42

Szia!

Béres Gabi írta:Ha vannak még akik gondolkodnak a részvételen, kérem, hogy lehetőleg hétfő estig jelezzék számomra részvételi szándékukat, ugyanis mind a szállást, mind az ebédet kedden le kéne fixálnom.


Elképzelhető, hogy másodmagammal be fogok esni szombat este, ha derültebb lesz, mint Dél-Magyarországon, és ha vasárnap hajnalban/reggel meg tudjuk húzni magunkat valahol (istállóban, IFA platón, észlelőréten, akárhol, csak reggel ne taposson ránk senki) saját matracon és hálózsákban. Mivel nagyon feltételes a részünkről az egész, ezért nem foglalnék szálláshelyet.

De ha marad véletlenül valami kihasználatlan szoba, akkor természetesen fizetünk is a szállásért.
mizar
Hozzászólások: 2670
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: IV. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.03.25. 19:51

csakb írta:és ha vasárnap hajnalban/reggel meg tudjuk húzni magunkat valahol (istállóban, IFA platón, észlelőréten, akárhol, csak reggel ne taposson ránk senki) saját matracon és hálózsákban.


Az észlelőrét alatt ott egy marha nagy istálló, IFA platóval az udvarán, szalma+zsákok. :lol:

(ezt nem tudtam kihagyni! Bocs!)
loui
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.03.13. 16:12

Re: IV. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: loui » 2011.03.25. 20:45

Sziasztok!

Sajnos Mi megsem tudunk menni!Dolgoznom kell :cry: :cry: :cry:
Biztos nagy elmeny lett volna...
Mar nagyon vartam hogy kiprobalhassak 1-2 tavcsovet is meg vasarlas elott...
Szomoru vagyok!

Udv
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: IV. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.03.25. 22:33

mizar írta:Az észlelőrét alatt ott egy marha nagy istálló, IFA platóval az udvarán, szalma+zsákok. :lol:

(ezt nem tudtam kihagyni! Bocs!)


Jól hangzik. :)
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: IV. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: Balage » 2011.04.03. 18:33

Ezúton köszönném meg Béres Gabinak a szervezést, a szokásos hangulatban telt ez a bátorligeti hétvége is, továbbra is csak ajánlani tudom azoknak, akik még nem vettek részt ilyenen.
Szép eredménnyel zártuk a maratont, bár csak szombat-vasárnap éjjel volt megfelelő az ég egész végig. Bóna Józsival küzdöttünk legtovább, ő 150es TS lencséjével 89-ig, én a 110es Tal-lal 77-ig jutottam (: Józsival ez volt az első tisztességes maratonunk, a kora esti és hajnali objektumokról a pára miatt lemaradtunk, valamint én a Coma-Virgo rengetegben vesztem el csúnyán :D Nagy élmény volt egész éjjel talpon lenni és küzdeni az idővel, jövőre több tapasztalattal vágunk majd neki!

u.i.: jó volt újra a társasággal lenni (:
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
Bence
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.09.24. 18:57

Re: IV. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: Bence » 2011.04.03. 20:55

Tényleg nagyon jó volt ez a hétvége.Nekem ez volt az első maratonom, de biztos jövök máskor is.Én a 10x40-es orosz binóval kereken 50-ig jutottam.
Bence
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: IV. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: Pape » 2011.04.03. 21:21

Én nem bírtam annyi ideig a szelet, mint az előttem szólók, de ettől még nagy élmény volt sorra levadászni a messiereket. :) Kösz mindenkinek aki a jelenlétével színesítette a hétvégét, és persze köszönet Béres Gabinak a szervezésért.
90/900 refraktor
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: IV. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: santage » 2011.04.04. 18:42

Balage írta:Ezúton köszönném meg Béres Gabinak a szervezést, a szokásos hangulatban telt ez a bátorligeti hétvége is, továbbra is csak ajánlani tudom azoknak, akik még nem vettek részt ilyenen.
Szép eredménnyel zártuk a maratont, bár csak szombat-vasárnap éjjel volt megfelelő az ég egész végig. Bóna Józsival küzdöttünk legtovább, ő 150es TS lencséjével 89-ig, én a 110es Tal-lal 77-ig jutottam (: Józsival ez volt az első tisztességes maratonunk, a kora esti és hajnali objektumokról a pára miatt lemaradtunk, valamint én a Coma-Virgo rengetegben vesztem el csúnyán :D Nagy élmény volt egész éjjel talpon lenni és küzdeni az idővel, jövőre több tapasztalattal vágunk majd neki!

u.i.: jó volt újra a társasággal lenni (:



Gratula a szép eredményekhez! Bizony, mi is megszenvedtünk a Coma-Virgoval, zenittükörrel kész kínszenvedés volt, de amicivel meg Newtonnal simán ment, csak egy jó határfényességű térkép kellett hozzá - pl. az Égabrosz, vagy Csák Balázs javaslatára Rob Hawley Messier-maraton atlasza (http://www.robhawley.net/mm/SHG-MM-charts-v6.pdf)! Ez a megtekintés sorrendjében (vagy legalábbis javasolt sorrendjében) megy végig rajtuk, és azimutális távcsövekkel tökéletesen használható.

snt
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: IV. Bátorligeti Messier Marathon

Hozzászólás Szerző: Balage » 2011.04.04. 19:37

A kiváló szervezéshez az is hozzátartozott, hogy Béres Gabi mindenkinek nyomtatott egy 2,5 oldalas Messier-listát koordinátákkal, szintén javasolt megtekintési sorrendben, de már nem tudom, kinek a listája volt. A Coma-Virgo halmazban nekem is az Égabrosz segített legtöbbet, de az ég leromlott, a határmagni nem volt már megfelelő és 11 centivel éppen csak észre lehetett venni a halovány pamacsokat, majd kifolyt a szemem, így kb a halmaz harmadát tudtam csak leészlelni.
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati táborok, nyári távcsöves találkozók”