Budapest környéki észlelőesték

Nyári csillagászati táborokkal, találkozókkal, nagyobb lélegzetű amatőrcsillagászati közösségi eseményekkel kapcsolatos fórum.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Budapest környéki észlelőesték

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.09.30. 11:52

Sziasztok,

a Makszutov fórumon volt ilyen téma. Mivel két fórumot naponta egyszerre követni nem tudok, itt is megpendíteném ezt a témát.

Amit ajánlani tudok: Buda környéki csillaglesőknek egy általam ismert hely ("észlelődomb") Telki határában. A távolság viszonylag cskély, a fényszennyezettség már egészen elfogadhatóra csökken itt.

Tudok más észlelőkről, akik Pest K-i végén túl keresnek megfigyelőhelyt. Egyszer voltam velük, de nekem túl messze volt. De ők is nyugodtan szevezzenek összejövetelt ebben a topikban. Ez legyen egy általános, Bp környéki topic.

Akiket viszont ide főleg várok, önző módon: olyanok, akik Budától Ny-ra keresnek észlelőhelyeket.

Mikor? mostantól forever :)
Én bár lehet, hogy csak egy hónap múlva indulnék itt szervezett észlelésre :shock: . De aztán nem akarom abbahagyni!

Üdv, Z.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Budapest környéki észlelőesték

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.09.30. 13:39

Én kicsit északabbra járok észlelni.

1. Bolygózni, Holdat észlelni Pomázon, az emlékmű dombon
2. Mélyegezni Pilisszentkereszt mellé, ott nagyon jó az ég

Ha valakit érdekel, szóljon.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Budapest környéki észlelőesték

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.09.30. 14:38

Helyes, szervezzetek túrákat minél több helyre, ez ennek a fórumnak a célja.

Én a Budától Ny-ra tervezett kirándulásokat várom.
haisch
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.08.30. 01:45

Re: Budapest környéki észlelőesték

Hozzászólás Szerző: haisch » 2011.09.30. 18:17

Esetleg ma este csatlakozik valaki egy pilisszentleleki nezelodeshez?
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Budapest környéki észlelőesték

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2011.09.30. 19:06

Az ötlet nagyon tetszik, de szerintem nem kellene csak Budapest környékére leszűkíteni. Tehát, Ráckevén tudok egy jó észlelő helyet felajánlani, szívesen találkoznék lelkes csillagászokkal...
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Budapest környéki észlelőesték

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.10.01. 13:51

Dlajos írta:Ráckevén ...


Ennek a topicnak nincs szigorú helye. Legyen Ráckeve is, ha gondolod (Szintén Bp környéke, belefér). Én elsősorban Bp szorosabb környékére gondolok. Mindenki írjon bátran, ha nagyjából a környékről van szó.

Akiket én személy szerint várok, a Telki környékére rámozduló amcsill-ok.
sanzik
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.01.08. 13:20

Re: Budapest környéki észlelőesték

Hozzászólás Szerző: sanzik » 2011.10.01. 14:07

üdv!

Én Dunakesziről járok észlelni egy másik amatőr társhoz Galgamácsára. Próbálkoztam itt közelebb is észlelőhelyet találni de elég siralmas a helyzet. Szóval akár innen helyből vagy útközben is szívesen csatlakozhat bárki.
A kocsiban nálam még hely is van... ;)
Avatar
mudlee
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:53

Re: Budapest környéki észlelőesték

Hozzászólás Szerző: mudlee » 2011.10.01. 14:33

Én a 17. kerületben lakom, és én is keresek esetleg lelkes amatőrt, akivel lehetne együtt észlelni a környéken (maglód fele már egész jó az ég), de autóval sajnos nem rendelkezm :(
Bp. XVII. ker.
TS 102/714 Doublet APO + EQ5
nándor soma abonyi
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.03.17. 16:41

Re: Budapest környéki észlelőesték

Hozzászólás Szerző: nándor soma abonyi » 2012.03.20. 00:00

Szeretnék adni egy ötletet, ami szerintem a budai oldalon talán az egyik legszebb hely, amit valaha láttam: Nagy-Szénás Ez a hegycsúcs Nagykovácsi közelében található, ami miatt kifejezetten jó, hogy a tetőhöz közeledve már nem nőnek fák, fényszennyezés nem igazán van és a csúcson egy olyan 5-6m átmérőjű talán 0.5m mély kráter található, ami nagyon jó szélvédett helyet biztosít papírnak, könyvnek, esetleg egy hálózsákos embernek is. Ebből adódóan sokan nem férnek el, de 1-2 ember biztos fel tud itt állni műszerrel. További érdekessége a helynek, hogy innen egy vonalban lehet látni a Parlament és az Esztergomi bazilika kupolájának a tetejét.
Hallottam egy pletykát, miszerint már nem látogatható, de erre most a www.szenas.hu oldalon semmi utalást nem találtam, sőt inkább az ellentétét. Mindenesetre ha bárki megnézi, csalódni nem hiszem, hogy fog, csak vigyázzon rá, -ha másért nem is- mert fokozottan védett terület.
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Budapest környéki észlelőesték

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2012.03.20. 10:04

nándor soma abonyi írta:Szeretnék adni egy ötletet, ami szerintem a budai oldalon talán az egyik legszebb hely, amit valaha láttam: Nagy-Szénás Ez a hegycsúcs Nagykovácsi közelében található, ami miatt kifejezetten jó, hogy a tetőhöz közeledve már nem nőnek fák, fényszennyezés nem igazán van és a csúcson egy olyan 5-6m átmérőjű talán 0.5m mély kráter található, ami nagyon jó szélvédett helyet biztosít papírnak, könyvnek, esetleg egy hálózsákos embernek is.


Szia,

A hegytetőre menet az erdőben nem láttál véletlenül egy telefonfülkét egy vadvirágos réten?
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati táborok, nyári távcsöves találkozók”