Krétai út

santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Krétai út

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.12.21. 13:35

A jelentkezéseket a melyeg@mcse.hu címre várjuk!!!
Szintén ide lehet írni, ha valaki találna repülőjáratot.

snt
Varus
Hozzászólások: 332
Csatlakozott: 2009.12.16. 18:31

Re: Krétai út

Hozzászólás Szerző: Varus » 2009.12.29. 22:10

Sziasztok!

Sánta Gáborral ismét nézegettük a repülős utazásokat, és ha Magyarországról talán nem is, de a bécsi repülőtérről olcsóbban el tudnánk jutni Heraklionba! Az információkat egyébként a www.traveleurope.com oldalról szereztük.
Szóval az a helyzet, hogy Bécsből áprilisban naponta vannak járatok Kréta szigetére. 19 órakor indul a járat Athénig, majd reggel tovább Heraklionba. Ez azt jelenti, hogy egy éjszakát a görög fővárosban kellene eltölteni. Sebaj, erre csak annyit mondott Sánta Gábor, hogy majd addig is észlelünk az Akropoliszról. :D
A repjegyárak 300 euro körül mozognak, és tartalmazzák az átszállást.
Ezek alapján szinte biztos, hogy az autóval történő utazásról lemondunk.
Varus
Hozzászólások: 332
Csatlakozott: 2009.12.16. 18:31

Re: Krétai út

Hozzászólás Szerző: Varus » 2009.12.30. 22:40

Sziasztok!

Íme egy új verzió budapesti indulással (köszönet Sánta G-nek):

Indulás április 2-án:

12:45 Budapest, Malév géppel.
15:45-kor érkezés Athénba (egy óra időeltolódás
plusz irányba).
20:45-kor indulás Pireuszból komppal.
Érkezés Heraklionba ápr. 3-án reggel 05:15-kor.
Heraklionból aztán tovább a szállásra busszal vagy bérelt autóval.

Indulás vissza április 9-én:

20:45 Heraklion, komp.
Április 10-én 05:30-kor kiszállás Pireuszban. Ezt követné egy 10
órás szabad idő Athénban.
15:55-kor indulás Bp-re az athéni reptérről (2 óra út, egy óra mínusz
időeltolódás).
16:55-kor érkezés Budapestre.

Repülő: 59.300 Ft
Komp: 56 euró/fő (oda-vissza). Az Anek Lines komptársaság hajóival utaznánk oda-vissza.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Krétai út

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2009.12.31. 00:14

"A szállás a déli parton Lendas községben lenne. "
Konkrétan néztetek olyan helyet, ahol az ég is jó, és áram is van?
(Én aludtam többször görög tengerparton hálózsákban, gyönyörű ég alatt! 8-) ) Igaz, voltam 20 éves. Meg nem volt áram (sem) :) .


Más lehetőség:

Az adott ktg mellett kb. hasonló áron komplett egyiptomi csomagot lehet venni. Az jóval délebbre van (6-700 km?).
Mit szólnátok hozzá?
Varus
Hozzászólások: 332
Csatlakozott: 2009.12.16. 18:31

Re: Krétai út

Hozzászólás Szerző: Varus » 2009.12.31. 01:28

SzZoli írta:"A szállás a déli parton Lendas községben lenne. "
Konkrétan néztetek olyan helyet, ahol az ég is jó, és áram is van?
(Én aludtam többször görög tengerparton hálózsákban, gyönyörű ég alatt! 8-) ) Igaz, voltam 20 éves. Meg nem volt áram (sem) :) .


Más lehetőség:

Az adott ktg mellett kb. hasonló áron komplett egyiptomi csomagot lehet venni. Az jóval délebbre van (6-700 km?).
Mit szólnátok hozzá?


Szervusz Zoli!

Amikor az expedíció terve felvetődött bennünk, akkor első körben egy Zöld-Foki -, vagy a Kanári-szigetekre történő utazás lehetőségét mérlegeltük, de arról anyagi okokból lemondtunk.
Ezután átgondoltuk az olcsóbb egyiptomi utat is, de egy sivatagi észlelést nem mertünk megkockáztatni, mert pl. tartottunk attól, hogy az esetleg éjszaka is fújó sivatagi szél belehordja a homokot a távcsövekbe, ezáltal károsítván az optikákat. Amikor Schné Attiláék Tunéziában voltak napfogyatkozás-expedíción, akkor pont átéltek egy ilyen kellemetlen, szeles sivatagi éjszakát.
Tehát a sivatagi asztroklímát nem mertük bevállalni, ezért inkább a nyugisabb Kréta mellett döntöttünk.
És mit nyújthat Kréta ennyi pénzért?
Egyiptomhoz hasonlóan több évezredes történelmet, gazdag ókori emlékeket. Ezen felül természeti csodákat (Samaria-szurdok, stb.), mediterrán hangulatot, és ami igen fontos: nyugalmat!
A Google Earth alapján úgy tűnik hogy Krétán rengeteg fényszennyezés mentes (vagy csak minimális szennyezéssel bíró) észlelőhely van, ezzel nem lehet gond.
Végülis Krétáról már rengeteg különleges mély-ég objektum érhető el a Vela-Centaurus-Ara égterületen, és örülhetünk, ha az expedíció végére ezek nagy részét sikerül észlelnünk, lerajzolnunk. Tehát csillagászati szempontból elegendő lenne ez az út is.
Asztroklímáról még nem tudunk bővebbet, Sánta Gábor ez ügyben írt egy levelet a Skinakas Obszervatóriumba, várjuk a választ.

KJG
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Krétai út

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.12.31. 11:56

Az egyiptomi út tervét valóban a viharok eshetősége (tavasz a számum ideje) és a kietlen sivatagos klíma miatt vetettük el. Kréta emberibb és emberbarátibb éghajlatú, nem is beszélve arról, hogy kultúrája is sokkal emberléptékűbb, és számunkra (európaiaknak) sokkal fontosabb is. Hiszen a krétai civilizáció volt valahol a görög kultúra bölcsője, és azon keresztül a miénk is.

snt
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Krétai út

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2009.12.31. 13:04

Ez igaz.

Engem egyedül a Vörös-tenger szépsége vonzana inkább Egyiptomba :shock:
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Krétai út

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.01.01. 17:18

A Vörös-tenger valóban erős érv.:)
De azt hiszem marad Kréta, ahol van egy (talán) látogatható csillagda 1800m-en és egy amatőr bemutató csillagvizsgáló 50 cm-es bérelhető távcsővel.

Tervezzük mindkettőt meglátogatni.

Snt
sz-lajos@hotmail.com
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.09.25. 22:23

Re: Krétai út

Hozzászólás Szerző: sz-lajos@hotmail.com » 2010.01.04. 20:05

Sziasztok Fiuk!
Olvastam az eddigi hozzászólásokat, Pro és kontra.
Megjegyezni szeretném, hogy én résztvettem az 1988-as Egyiptomi expedición
anno PT Auréllal és a többiekkel mondhatom csodálatos volt.Az egyhónapos uton
szerencsésen mi megúsztuk a homokviharokat. Szép lenne a Vörös tenger partján
észlelni, de nekem is tetszik a repülő- Pireuszi átszállással az ut. És mint látom
elég jól körbe jártátok. Még azt szeretném tudni, hogy terveztek-e hamarosan
egy közös megbeszélést mondjuk a Polarisban. Szóljatok időben.
plamatis
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2009.09.15. 23:58

Re: Krétai út

Hozzászólás Szerző: plamatis » 2010.01.04. 22:59

""Itt egy olyan rendkívül fejlett civilizáció élt már 10 000 évvel ezelőtt ami nyomtalanul tűnt el minden tudásával és művészetével sokszor az az érzésem amikor a műszaki dolgaikat nézem mindha egy másik bolygó civilizációját vizsgálnám.
A padlóhűtést fűtést vízvezetékeket légkondicionáló tornyokat a neylont ismerték és balsafát is és állítólag emberek szállítására alkalmas repülőgépeket is készítettek.A fegyvereket nem ismerték csak békés dolgokra használták tudásukat.""

......annyira nyomtalanul tűntek el, hogy a régészek egy szál drótot sem találtak! Így, valószínűleg a drótnélküli távírót is használták.....igaz, Gábor? :twisted:
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”