Távcsövetlen rendezvények, előadások

tordaitom
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:43

Re: Távcsövetlen rendezvények, előadások

Hozzászólás Szerző: tordaitom » 2016.02.10. 16:15

Vitatkozni én sem szeretnék, de azért polemizálhatnánk mégis egy picit azon, hogy most Simonyi magyar-e vagy sem, űrhajós-e vagy sem. Csak annyit, hogy a Wikipédia szerint is magyar (persze a wiki is tévedhet, sőt, tudjuk, sokszor nem annyira kompetens emberek szerkesztik, írják; de azért sokszor hagyatkozhatunk erre az oldalra):
„...he became the fifth space tourist and the second Hungarian in space.” Tehát a wiki szerint a második magyar az űrben. Nem hivatásos űrhajós, de mégis az űrben járt – ott, ahol az űrhajósokon kívül senki más. Tehát egyrészt igaz, hogy nem űrhajós abban az értelemben, hogy nem hivatásos, nem is nyúlhatott sok műszerhez, de valahol mégis űrhajós, hiszen egy űrbéli szerkezetben, „űr-hajóban” élhette át a túlterhelés és a lebegés élményét...
Az okés, hogy egy sima balatoni hajón utazó turista nem lesz hajós attól, hogy azon utazott, de az űr azért egy kicsit más dimenzió... Hát, ha belegondolok, hogy ha egy turista a hajózás idejére matrózruhát venne fel, és segítene a kötelek eloldozásában, vonszolásában, a kapitány parancsinak engedelmeskedne, akkor arra a kis időre lehet szerintem hajós... :-) Azonkívül arról nem is beszélve, hogy legjobb tudomásom szerint sok hivatásos kozmonauta is csak egyszer járt, járhatott az űrben...

„Simonyit én nem tekinteném magyar űrhajósnak,”

Erre csak egy linket ajánlanék:
http://www.termeszetvilaga.hu/radiokapc ... apr14_1200
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: Távcsövetlen rendezvények, előadások

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2016.02.11. 09:55

Simonyit én magyarnak tekintem, akit példaként szoktam a gyerekek elé állítani. A maga tehetségéből vált azzá, ami, rekorder, hiszen egyedül ő járt kétszer a világűrben űrturistaként, valamiféle űrhajós-űrturistának tekinthetjük, hiszen tudományos kísérletekben is részt vett. A 2007-es űrjelvényén ott a magyar trikolór.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Távcsövetlen rendezvények, előadások

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2016.02.11. 20:30

1. Maradjunk annál, amit Illyés Gyula így fogalmazott meg: "Magyar az, aki vállalja". Simonyi vállalta (bármilyen állampolgárságú!). Az identitástudat nem függ a "személyi igazolványtól", útlevéltől. Gondolj a külföldön dolgozó magyar származású Nobel-díjasokra, akiket mi magyarnak tartunk, és ezellen ők (életükben) nem tiltakoztak.
2. Közreműködést az űrállomás tudományos munkájában.
Kelle-e több ennél? - BQ.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”