Észlelőhelyek

kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2014.01.12. 20:53

Kösöznöm az új észlelőhelyet, a linket frissítettem, és felvettem az egkep.com-ra is

A link továbbra is:
https://www.google.hu/maps/ms?msa=0&msi ... dg=feature
A.CsillagÁSZ
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.04.11. 22:56

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: A.CsillagÁSZ » 2014.01.13. 07:21

Igen, stimmel a pozíció. Remélem hasznos lesz a helyszín! :)
ewkiss
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.02.26. 20:59

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: ewkiss » 2014.03.15. 07:49

Kedves Csillagásztársak!

Ez az első posztom itt :-), kezdő vagyok, egy kérdést szeretnék feltenni.

A Nagy-Hideg-Hegy alatti ("Vasfazék" vagy "Cseresznyefai") parkoló az észlelőhelyek térképén kékkel szerepel, de úgy tudom, az egy fizetős parkolási övezet túrázóknak, és éjjel egy sorompóval le van zárva. Az alábbi linken a II. övezetbe tartozik.

http://www.ipolyerdo.hu/hirek/82-kiraly ... i_rendszer

A kérdésem az, hogy ki lehet-e innen jutni éjszaka (autóval), észlelés után? Van-e valakinek tapasztalata?
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2014.03.15. 15:59

A link szerint:
Fontos tudni, hogy üzemidőn kívül az I. zóna nyitva, míg a II. zóna zárva tart!
ewkiss
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.02.26. 20:59

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: ewkiss » 2014.03.18. 21:48

SzZoli írta:A link szerint:
Fontos tudni, hogy üzemidőn kívül az I. zóna nyitva, míg a II. zóna zárva tart!


Igen, ezért kérdeztem. Gondolom ha egy kiránduláson megkésik, eltéved valaki, és zárás után ér le a kocsijához, akkor sem kell a kocsiban éjszakáznia, csak van valami telefonszám (olyankor már tömegközlekedés sincs Királyréten). Esetleg meg lehet beszélni valami felárért, hogy észlelés után is engedjék ki az embert. Ezért kérdeztem, hogy van-e valakinek tapasztalata, hisz a térkép az észlelőhelyet a II-es övezetbe teszi.

Vagy ha nem, akkor esetleg arról, hogy az I. zónában van-e jó hely, zavaró fények nélkül.
DavidE
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2013.10.16. 23:36

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: DavidE » 2014.03.23. 23:41

Üdv!

Tud valaki esetleg Szeged környékén:
-biciklivel megközelíthető de kellően sötét helyet, ami nem mellesleg viszonylag biztonságos is (embert is, állatokat is tekintve)
-vagy kocsival megközelíthető, de megint csak biztonságos és netán bevált helyet?

Sziksóstó környéke mennyire lehet veszélyes éjjel?
Köszönöm!
Dávid
A.CsillagÁSZ
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.04.11. 22:56

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: A.CsillagÁSZ » 2014.03.25. 21:11

ewkiss írta:
SzZoli írta:A link szerint:
Fontos tudni, hogy üzemidőn kívül az I. zóna nyitva, míg a II. zóna zárva tart!


Igen, ezért kérdeztem. Gondolom ha egy kiránduláson megkésik, eltéved valaki, és zárás után ér le a kocsijához, akkor sem kell a kocsiban éjszakáznia, csak van valami telefonszám (olyankor már tömegközlekedés sincs Királyréten). Esetleg meg lehet beszélni valami felárért, hogy észlelés után is engedjék ki az embert. Ezért kérdeztem, hogy van-e valakinek tapasztalata, hisz a térkép az észlelőhelyet a II-es övezetbe teszi.

Vagy ha nem, akkor esetleg arról, hogy az I. zónában van-e jó hely, zavaró fények nélkül.


Terveztem én is abban a parkolóban egy észlelést, de csak kirándulni jutottam el oda múlt pénteken. Az 1. zónában a parkoló óra nem működik, parkoló őr csak hétvégén van (talán ahogy jobban belecsúszunk a kiránduló szezonba, akár már hétköznap is lehet), tehát nem volt hol fizetni. Az a bizonyos sorompó napközben nyitva volt, úgy néz ki, hogy nem a parkoló őr nyitja zárja. A Királyréten konkrétan nem néztem körül, de a másik irányban Észak felé a Fatornyos fogadó felett, láttam jó pár tisztást az út mentén, alatta is van egy tűzrakóhely, ami talán jó lehet, de én inkább feljebb mennék. A fogadó feletti tisztásokon zavaró fényforrás biztosan nincsen, viszont egy völgyben találhatóak, mindkét oldalon hegyekkel dombokkal, ezért az ég egy része ki van takarva. Ezek még mind az 1. zónában vannak, utána már csak engedéllyel, vagy a Spartacus kulcsosház vendégei mehetnek tovább. Éjszaka parkoló őr nincsen, tehát ingyenes, a közelben patak csörgedezik, hangulatos észlelőhely lehet annak aki nem fél a sötétben erdőben :) Google Earth utcakép nézettel érdemes előtte arra körülnézni.
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2014.04.01. 08:27

Frissítettem a Dágtól keletre fekvő észlelőhelyet.

A link még mindig:
https://www.google.hu/maps/ms?msa=0&msi ... dg=feature

Ha valakinek lenne bármi plusz információja (körpanoráma az egyik észlelőhelyről, vagy akár egy sima fotó, vagy a meglévőnél frissebb / pontosabb leírása), az kérem ossza meg, hogy tudjam frissíteni az adatokat.
ewkiss
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.02.26. 20:59

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: ewkiss » 2014.04.13. 17:55

kelemen lajos írta:Ha valakinek lenne bármi plusz információja (körpanoráma az egyik észlelőhelyről, vagy akár egy sima fotó, vagy a meglévőnél frissebb / pontosabb leírása), az kérem ossza meg, hogy tudjam frissíteni az adatokat.


Utánajártam a Királyrét környéki észlelőhelyeknek. Három panoráma- és két közönséges fotó:

https://picasaweb.google.com/1111735412 ... directlink

1. A Cseresznyésfa-parkoló éjszakára nincs lezárva, hiába II. zóna (ezt mondta személyesen a parkolóőr, nem vállalok felelősséget, ha valaki bent ragad!). A sorompót a parkoló után a Magas-Taxra vezető úton viszont valószínűleg lezárják éjszakára. A II. zóna éjszakai lezárása csak a másik úton a Spartacus-házhoz vezető sorompóra vonatkozik.
A fenti képek közül két kb. 180 fokos panoráma mutatja a Cseresznyésfa-parkolót. Nem ideális, mert még az aszfaltút közepén is eléggé kitakarnak az út két oldalán a fák (nemcsak a fenti képeken, hanem Google Street View-val is meg lehet nézni). Láttam itt már pár éve motorosokat száguldozni este, tehát nem biztos, hogy szerencsés az út közepére állítani a mechanikát. Telefonszám: 06-27-375-076. Koordináták: 47°54'38.92"N, 18°56'24.23"E.
2. Az I-es zónában is vannak parkolók, amelyek elég messze vannak már ahhoz, hogy ne legyenek fények (de észlelni még nem próbáltam egyik helyről sem). Egy ilyen hely közvetlenül a Spartacus-házhoz vezető út sorompója előtt található: 47°54'17.87"N, 18°58'54.47"E. Itt is takarnak kétoldalt a fák, a fenti link két képe erre a helyre vonatkozik.
3. A Magas-Tax melletti rétről készült az utolsó kép (360 fokos panoráma), 47°55'40.57"N, 18°55'51.85"E. A turistaház itt nem üzemel egyáltalán, tehát van esély arra, hogy nincs zavaró fény. Viszont autóval nem szabad megközelíteni, és ugyan van turistabusz a hétvégén, de elvileg itt nem áll meg. A rét maga gyönyörű és nagyon tágas.

Kedves Lajos, ha a fenti információkat hasznosnak találod, akkor nyugodtan használd fel őket az észlelőhelyek lapján. A képeket a Picasa helyett közvetlenül is el tudom küldeni.
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2014.04.14. 08:53

Nagyon köszönöm a fáradságot és a hasznos információkat!

A link továbbra is:
https://www.google.hu/maps/ms?msa=0&msi ... dg=feature
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”