5 és fél éves kisfiamnak keresek szakkört

Katkamano17
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.03.19. 15:46

5 és fél éves kisfiamnak keresek szakkört

Hozzászólás Szerző: Katkamano17 » 2011.03.19. 16:11

Sziasztok, most járok itt először és egy kis segítséget szeretnék kérni.
Kisfiam 5 és fél éves és borzasztóan érdekli a csillagászat, űrkutatás, bolygók...
Rengeteget olvastunk neki és szívja magába az adatokat, ismereteket. Igazság szerint egyre kevésbé vagyunk beszélgetőpartnerek a számára. :oops:
Ezért gondoltam arra, hogy beíratnám szakkörre, de sajnos a Polarisban csak 8 éves kortól lehet beíratni a gyerekeket. Szeretném, hogy ezen az úton haladjon, fejlődjön. Segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen szakkörre lehetne őt beíratni, ami nem óvodás szintű?
Előre is köszönöm a jó tanácsaitokat!

Üdv.
Kata
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: 5 és fél éves kisfiamnak keresek szakkört

Hozzászólás Szerző: santage » 2011.03.20. 15:16

Katkamano17 írta:Sziasztok, most járok itt először és egy kis segítséget szeretnék kérni.
Kisfiam 5 és fél éves és borzasztóan érdekli a csillagászat, űrkutatás, bolygók...
Rengeteget olvastunk neki és szívja magába az adatokat, ismereteket. Igazság szerint egyre kevésbé vagyunk beszélgetőpartnerek a számára. :oops:
Ezért gondoltam arra, hogy beíratnám szakkörre, de sajnos a Polarisban csak 8 éves kortól lehet beíratni a gyerekeket. Szeretném, hogy ezen az úton haladjon, fejlődjön. Segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen szakkörre lehetne őt beíratni, ami nem óvodás szintű?
Előre is köszönöm a jó tanácsaitokat!

Üdv.
Kata


Szerintem mindenképpen vidd el a Polarisba, esetleg először csak a nyitvatartásokra. Már az is hatalmas élmény lesz a gyerkőcnek. :)

Aztán meg majd kiderül, hogyan bővíthetné ismereteit.

Snt
Katkamano17
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.03.19. 15:46

Re: 5 és fél éves kisfiamnak keresek szakkört

Hozzászólás Szerző: Katkamano17 » 2011.03.21. 08:48

Köszönöm a tanácsot, már voltam vele egy távcsöves bemutatón, tényleg nagyon élvezte, én már nagyon fáztam, de őt egyszerűen nem lehetett elrángatni. 3 órát töltöttünk ott, és a programot vezető Görgei Zoltánt is lenyűgözték a kérdései, ismeretei.
Érdekes volt, hogy nem is annyira a távcsővel látható égitestektől volt bezsongva, hanem attól, hogy végre akadt olyan ember, akivel egy hullámhosszon lehet. Mi hiába olvasunk neki, rajtunk átszaladnak az információk, mivel kevésbé érdekel bennünket, és mindenre csak bólogatunk amit mond. Szüksége lenne olyan emberek társaságára, akikkel megvitathatná a kérdéseit, ismereteit, illetve ezáltal továbbfejlődhetne.
Emiatt keresnék neki szakkört, de inkább társakat... nem tudom, magánórát nem ad valaki? :)
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: 5 és fél éves kisfiamnak keresek szakkört

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2011.03.21. 09:53

szerintem a polaris-os szakkörben is biztos szivesen látnák, ha elmeséled ott is ezt. gondolom a 8 éves kor főleg azért van, hogy már olvasni tudjon a szakkörös, meg talán már kicsit jobban is viselkedik, mint egy átlag ovis. de nem hinném, hogy emiatt eltanácsolnák, próbáld meg mindenképp. :)
nincs aláírás
Katkamano17
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.03.19. 15:46

Re: 5 és fél éves kisfiamnak keresek szakkört

Hozzászólás Szerző: Katkamano17 » 2011.03.21. 14:07

Szia, már próbáltam, elmeséltem telefonon, hogy nagyon érdeklődő a koránál sokkal érettebb kisfiúról van szó, de sajna ragaszkodnak a 8 évhez, biztos az olvasás-írás miatt... :cry:
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: 5 és fél éves kisfiamnak keresek szakkört

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.03.21. 16:26

Kedves Kata! Ben tudom merre laktok, messze esik-e a Poláris? Azt hiszem, talán járható út lenne, ha pl. havonta beiktatnátok egy "Poláris-napot" (Úgy kiválasztva, hogy ha egyik napon éppen borult van, a következő 2-3 napot tartaléknak beépíteni. Az egyes látogatási napokra egy-egy újabb égi látványt kitűzni.
Pl. kb. 3 hét múlva be lehet ütemezni egy "Hold nézés"-t (akkor lesz látványos a növekvő Hold), azután meg egy "Szaturnusz napot", és most tavasszal egy holdtalan estén szép, látványos az Ikrekben a Jászol csillaghalmaza. Szóval minden hónapra lehetne találni valami égi érdekességet. El tudom képzelni, hogy közben szépen "befogadják" a gyereket. (No persze tudom, hogy bizony ez szülöknek kicsit fárasztó!)
Üdvözlettel és sok élményt kivánva a srácnak: Lajos.
ales001
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2011.09.10. 17:26

Re: 5 és fél éves kisfiamnak keresek szakkört

Hozzászólás Szerző: ales001 » 2011.09.19. 17:02

Nem tudom, mink nem szakkörösök vagyunk, de amilban vagy személyesen is taníthatjuk....
Vagyis nem vagyunk bejelentve...
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”