Szeged és környéke

Csonglee
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010.04.01. 20:43

Szeged és környéke

Hozzászólás Szerző: Csonglee » 2011.05.03. 20:15

Ezt a téma kört azért hoztam létre, hátha vagyunk itt egy páran ebből a régióból.Jelenleg Hódmezővásárhelyen, egy páran vagyunk akik ismerik egymást. 3Távcsővel rendelkezünk. Szeretnénk az ismeretséget kiterjeszteni. jelenleg folyamatban vagy egy megfigyelési hely használatának az egyeztetése. Városon kívül, a legközelebbi település 1,5Km, de az is pici, pár száz fős. Reményeim szerint itt lehetne egy akár 8-10 távcsöves észlelést is tartani. A terület mérete elég hozzá, de éjszaka nem volt lehetőségem szemügyre venni a fényszennyezettséget.
Körben termő földek vannak így a horizont elég széles. A fejleményekről később beszámolok.

Ez egy hétvégi esemény.
http://www.szeged.hu/hirek/tema/9617-cs ... en-is.html
Próbáltam valami helyi csoportot keresni, de nem jártam nagy sikerrel.
Ha valakinek esetleg van a szerevezők elérhetőségéről információja, kérem ossza meg.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Szeged és környéke

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.05.03. 21:20

Szia!

Csonglee írta: Próbáltam valami helyi csoportot keresni, de nem jártam nagy sikerrel.
Ha valakinek esetleg van a szerevezők elérhetőségéről információja, kérem ossza meg.


Az SZHCS régóta tetszhalott állapotban vegetált, mostanában kap ismét erőre, és valószínűleg teljesen újjá fog alakulni. A belső levlista újabban nagyon aktív, itt tudsz rá feliratkozni:

http://titan.physx.u-szeged.hu/cgi-bin/ ... info/szhcs

Nagyon örülnének a Szeged környéki aktív amatőrök felbukkanásának. További elérhetőségeket magánban írok.
Csonglee
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010.04.01. 20:43

Re: Szeged és környéke

Hozzászólás Szerző: Csonglee » 2011.05.04. 08:52

csakb írta:Szia!

Csonglee írta: Próbáltam valami helyi csoportot keresni, de nem jártam nagy sikerrel.
Ha valakinek esetleg van a szerevezők elérhetőségéről információja, kérem ossza meg.


Az SZHCS régóta tetszhalott állapotban vegetált, mostanában kap ismét erőre, és valószínűleg teljesen újjá fog alakulni. A belső levlista újabban nagyon aktív, itt tudsz rá feliratkozni:

http://titan.physx.u-szeged.hu/cgi-bin/ ... info/szhcs

Nagyon örülnének a Szeged környéki aktív amatőrök felbukkanásának. További elérhetőségeket magánban írok.



Szia!
Köszönöm!!
:). Folytatom a kutatást. Valóban jó lenne ha aktiválódna a régió :)
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Szeged és környéke

Hozzászólás Szerző: santage » 2011.05.04. 13:36

Szia!

Iratkozz fel a levlistára, és nem kell kutatnod tovább! :D Ezt kb. 40-50 fő látja, Szegedről és környékéről.
Keddenként 19 órától tartjuk összejöveteleinket a Rerrich Béla téren lévő Béke épületben, az 5. emeleten.
Szombaton várunk a Csillagászat Napja rendezvényre, lesz rajtunk "Szervező+név" feliratú kitűző, megtalálsz bennünket, nyugodtan gyere oda. Kb. 15-en leszünk. (Nagyjából ennyien járunk rendszeresen a heti összejövetelekre.) Nagyon komolyan feléledt a csillagászat Szegeden, de elkélne még egy-két segítő kéz!

Snt
Csonglee
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010.04.01. 20:43

Re: Szeged és környéke

Hozzászólás Szerző: Csonglee » 2011.05.07. 12:34

santage írta:Szia!

Iratkozz fel a levlistára, és nem kell kutatnod tovább! :D Ezt kb. 40-50 fő látja, Szegedről és környékéről.
Keddenként 19 órától tartjuk összejöveteleinket a Rerrich Béla téren lévő Béke épületben, az 5. emeleten.
Szombaton várunk a Csillagászat Napja rendezvényre, lesz rajtunk "Szervező+név" feliratú kitűző, megtalálsz bennünket, nyugodtan gyere oda. Kb. 15-en leszünk. (Nagyjából ennyien járunk rendszeresen a heti összejövetelekre.) Nagyon komolyan feléledt a csillagászat Szegeden, de elkélne még egy-két segítő kéz!

Snt

Szia Gábor!
Ott leszek!! :) És keresni foglak benneteket! :)
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”