Csillagnézők - film az MCSE-ről

Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.25. 11:20

Gábor1967 írta:Sidius, volna mit írni, de inkább csendbe maradok, mert csak magamra haragítok másokat...


Gábor!

Ez egy nagyon farizeus megnyilvánulás volt!

Ha csendben akarsz maradni, akkor tényleg maradj csendben, és ne írj semmit.
De ha már leírtad, hogy van véleményed a filmről (ami biztosan mindenkinek van, aki megnézte a filmet), akkor írd is le, és vállald (aminek örülnék is, hiszen ezért nyitottam ezt a topic-ot). De dugni is és szűznek is maradni nem lehet egyszerre...

A negatív kritika is lehet hasznos, sőt, ha alátámasztottak, kellően megindokoltak, akkor még hasznosabbak, mint a dicséretek!!!


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.02.25. 11:51

Attila írta:
Gábor1967 írta:Sidius, volna mit írni, de inkább csendbe maradok, mert csak magamra haragítok másokat...


Gábor!

Ez egy nagyon farizeus megnyilvánulás volt!

Ha csendben akarsz maradni, akkor tényleg maradj csendben, és ne írj semmit.
De ha már leírtad, hogy van véleményed a filmről (ami biztosan mindenkinek van, aki megnézte a filmet), akkor írd is le, és vállald (aminek örülnék is, hiszen ezért nyitottam ezt a topic-ot). De dugni is és szűznek is maradni nem lehet egyszerre...

A negatív kritika is lehet hasznos, sőt, ha alátámasztottak, kellően megindokoltak, akkor még hasznosabbak, mint a dicséretek!!!


MDA


Én már megnéztem és erős hiányérzetem maradt utána . Hol vannak a lelkes fiatalok , a pezsgő közösségek bemutatása ? Az egész egy lassú , vontatott szépelgés valami fennkölt eszméről . Középkorú és idősödő emberek monológja . Hol maradt a sok vidéki egyesület , csoport említése , bemutatása ?
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2018.02.25. 12:18

Nem tartom magam Attila annak amit írtál, de úgy érzem pont azok nem igazán szólak a témához hozzá akik jelen voltak, láttál a filmet. Ez miért van, ennyire szeretnek az emberek fórumozni...?

Én 1989 óta vagyok MCSE tag és azóta is folyamatos a tagsági viszonyom. Szerintem a MCSE kiküldhette volna ezen régi tagoknak a cd lemezt a vetítés időpontjára, a többi tagtárs részére én adtam volna egy szabad hozzáférést a filmek az egyszeri letöltéséhez. Aki nem MCSE tag, azok számára én fizetőssé tettem volna a cd lemezt vagy akár a letöltési lehetőséget.

Tudom a fim készítői pénzt fektettek annak az elkészítésébe és természetes, hogy a befektetett összeg után szeretne némi nyereséget is viszont látni a munkájából.

Mint korábban nehezteltem a vetítés időpontját, ezt csak ismételni tudom, hogy ez elsősorban a fővárosi és annak közvetlen közelében élők élveztek ebből a szempontból előnyt. Hogy a vetítés időpontjába bele lehetett e szólni vagy nem, nem tudom.

Az viszont jó, hogy helyi csoportok által szervezett program keretén belől a filmmel a nagyközönség is közelebb kerülhet a csillagászathoz. Sajnos a fimnek az érdemi tartalmát továbbra sem ismerem, így véleményt én nem tudok mondani.

Szerettem volna a könyvel együtt megvenni, de levelemre válasz nem kapok.

üdv.-,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.02.25. 12:49

Nem teljesen ide tartozik, de lassan ideje lenne feltenni a "Csillagászat" többi filmje közé a 2017-es "Mutasd meg távcsöved" -et, mint ahogy eddig minden évben felkerült. Azt a kis évi szokásos összeállítást nagyon hiányolom, ahol rendre eddig bemutathatta mindenki saját alkotását, műszerét, ötletét, illetve saját magát is mindenki örömére! Mikor lesz végre elérhető? Kinek kellene jelezni, hogy felkerüljön a szokásos helyre? Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.02.25. 13:35

Csatlakozva Sidius és Gábor hozzászólásához én sem értem, hogy miért nem lehet ezt a filmet legalább a regisztrált fórumozók részére közkinccsé tenni eme szent helyen.
Esetleg az MCSE tagok megkaphatnák a következő Meteor mellékleteként.( Persze a bögre és a póló nélkül... :( )
Péter új atlaszáért nem azért fogok rohanni, mert van mellette egy ingyenes DVD, hanem azért mert a korábbi is tetszett és bízom benne, hogy a mostani is nagyon hasznos kiadvány.
Ha jól emlékszem a film célja népszerűsítés és esetleges tagtoborzás - vagy nem?

D.Laci
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára D.Laci 2018.02.27. 06:53-kor.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.25. 15:59

Érdekes, hogy az eddigi hozzászólások legtöbbje az ingyenes terjesztést hiányolja, és nem a filmmel magával foglalkozik (bár eddig is már több mint ezren látták).
Nekik azt javaslom, hogy ne vegyék fel a fizetésüket a következő néhány hónapban, azután térjünk vissza a témára... Nem is értem a felvetést. Milyen alapon várja el, sőt, kéri számon bárki is, hogy ingyen kaphasson meg valamit, amivel mások rengeteget dolgoztak. Ez a film nem csak úgy lett a semmiből... Nem véletlen, hogy Magyarország a kreki szoftverek hazája.

Az eddigi egyetlen érdemi kritikára vonatkozóan - tudomásom szerint - Balázs nagyon nehéz helyzetben volt. Másfél óra nagyon hosszú egy filmnek, de az eredetileg már vágott anyag majd 3 órás volt... Épp a fiatal vidéki csoportokat szemlézendő kerültek bele a szolnoki toronylakók.

Egyébként egyetérték: rengeteg téma, csoport, személy, hely maradt ki. Nekem is folyamatosan panaszkodott, hogy mennyi szuper részt kellett kivágnia, hogy béleférjen a max. másfél órába. De ennyi idővel kellett gazdálkodni. Épp ezért - amennyire tudom, és talán nem titok - Balázs szeretne további részeket forgatni majd, valamiféle tematika szerint, hogy egy mélyebb merítést, alaposabb körképet lehessen megmutatni a hazai amatőrcsillagász mozgalomból. De annak meg kell teremteni az anyagi alapjait; többek között ezért sem tudják ingyen adni a filmet...

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.25. 16:15

naja9 írta:... Az előző kisatlaszt pedig elajándékoztam a régi 10x50es scopiumommal egyetemben,egy olyan fiatal ismerősömnek akiben érzek ambiciót az amatörcsillagászat felé.Talán ugyis mondhatnám picit meglöktem a szekerét.....hagy guruljon :lol: ...


Ez igazán szép és hasznos gesztus volt!


Üdv,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Hoga
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.02.13. 16:39

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Hoga » 2018.02.25. 17:22

A héten vettem meg a “Csillagatlasz kis távcsövekhez“ című könyvet, mellékletként kaptam hozzá a filmet DVD-n.
Látszik a Csillagnézőkön, hogy sok munka van benne, szívvel lélekkel készítették. Számomra, aki egy érdeklődő vagyok a téma iránt, tele volt érdekes infókkal. Többször megállítottam, és mentem a google-ba keresni ezt-azt.
Kicsit hosszúra nyúlt némelyik beszélgetés. A múltba nézős részekből is több volt a kelleténél.
Ez a “van élet a telefonon és a számítógépen túl”… Véleményem szerint nem szerencsés mondat, pláne tézismondatként nem használnám. Természetesen egyetértek a tartalmával és a kitűzött céllal, de mézzel kell medvét fogni, nem kereplővel. Ugyanígy a fiatalok hiányán keseregni sem a legjobb „mágnes” az ifjúságnak.
Kicsit túl szakmai lett. Nem hiszem, hogy fontos arról beszélni egy ilyen filmben, hogy lencsés, meg tükrös. Bár én ámultam a saját készítésű mechanikán (a kérdező hölgy is:), a fából készült lencsésen, ezek a témák nem a széles közönség előtti népszerűsítés legjobb eszközei.
A saját csillagdák bemutatása nagyon jó ötlet volt.
Azok a részek, ahol arról volt szó, hogy a Hubble csodái és úgy általában a távcsövek már elérhetőek a széles közönségnek is, a leghasznosabb részek voltak az új érdeklődők bevonására.
A film bemutatja az egyesületet (én csak a filmből ismerem, nem tudom mi maradt ki), de ugyanakkor próbál új generációkat megszólítani.
Úgy gondolom, ezzel a filmmel azokat, akik már kacsintgattak a téma felé, át lehet billenteni.
A legfontosabb: ha valaki egy értelmes emberekből álló csapattal, értelmes elfoglaltságot akar űzni, annak hangosan „sikít” a filmből, hogy egy ennek megfelelő közösségről szól.
Személyes tapasztalatom az, ha az ilyen tartalmak nem lesznek széles körben elérhetők, akkor a fiókban végzik. Kívánom, hogy ne így legyen!
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.02.25. 17:38

Attila , sajnos éppen az imázs rész maradt ki a filmből ... ez így unalmas öreglegény találkozóvá sikeredett az életteli , fiatalos hangulat csak pillanatokra tűnt fel . A bemutatott három házi csillagda közül kettő a sokmilliós kategóriába esett , nem lehetett volna a mezítlábas részt hangsúlyozni a hobbiból ? A bárki által elérhetőt , megtapasztalhatót , az ország bármely szegletében elérhető kis csoportokat , egyéneket ? A túlzott szakmaiság ráért volna a folytatásban előjönni .
Sidius

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.02.25. 20:25

Imre írta:Nem teljesen ide tartozik, de lassan ideje lenne feltenni a "Csillagászat" többi filmje közé a 2017-es "Mutasd meg távcsöved" -et, mint ahogy eddig minden évben felkerült.

Tényleg nem ide tartozik, de gondolom többen is várnak rá. Sajnos azonban nem volt idén Mutasd meg távcsöved, mert elmosta az eső, így nincs mit feltenni.

Attila írta:Érdekes, hogy az eddigi hozzászólások legtöbbje az ingyenes terjesztést hiányolja, és nem a filmmel magával foglalkozik

Mivel imázsfilmnek készült, szerintem nincs benne semmi különös. Nyilván nem az itt lévők többsége a potenciális célközönség, merthogy a legtöbbeket már nem kell a "mozgalomba" bevonni.
Hamarosan tudok majd érdemi véleményt is alkotni, de addig csak észrevételeket tenni tudunk mindannyian, akik nem láttuk.
Viszont én úgy képzeltem, hogy a bemutató másnapján, -vagy még az éjszaka- sokan lelkesen méltatni fogják. Másnap reggel rögtön megnéztem a fórumot, és szó szerint csalódott voltam. Persze lehet, hogy bizonyos szempontból jobb is, hogy nem esünk az előrevárás csapdájába, így többnyire mindenkinek tényleg a saját véleménye alakul ki.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”