Csillagnézők - film az MCSE-ről

Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.18. 21:10

Nos, holnap (2018/02/19) lesz a "nagy nap": a Csillagnézők c. film ősbemutatója!

A Magyar Tudományos Akadémia épületében kerül sor az eseményre, ami már önmagában elismerése a film témájának és a téma megfogalmazásának. A vetítésre regisztráltak jelentős száma (a korlátozott férőhelyek miatt "csak" 750 fő...) hatalmas érdeklődést jelez.

Szerintem sokan kíváncsiak vagyunk, hogy kiben hogyan fog "lecsapódni" a film, milyen emlékeket hoz elő, vagy mennyire "energetizáló" a tabletek előtt punnyadó fiatalok, vagy éppen a bezárkózó idősebb korosztály számára.

Mennyire lehet átfogó egy kb. másfél órás film, amikor az egyesület egyes szakosztályait (külön-külön is órákat lehetne foglalkozni mindegyikkel...), működését, történelmi előzményeit, jelenét és várható jövőjét kell bemutatni? Mennyire jön majd le belőle a "közösség" vagy "összetartozás" érzése? Vagy egyszerűen megfogalmazva: "tetszett vagy nem tetszett"?

Ezért gondoltam ezt a topic-ot létrehozni.
Bár nem egyezettem Szőke Balázzsal - a film megálmodójával és készítőjével -, de biztos vagyok benne, hogy ő is örülni fog a visszajelzéseknek, akár pozitív, akár negatív kicsengésűek is lesznek (főleg, ha indoklásokat is tartalmazni fognak).

Erre - a megindokolt kritikai észrevételekre - buzdítok minden tagtársamat ezzel az indító bejegyzéssel.


Nagyon várva a filmet üdv mindenkinek,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2018.02.19. 08:20

Sajnos a több mint 200 km távolság megakadályozott abban, hogy a filmnek a bemutatóján jelen legyek. Másrészt pedig a 17:30-as kezdés nem a legideálisabb kezdés egy távoli, vidéki amatőrnek, hogy képviseltesse magát e jeles eseményen, ha nincs előre lefoglalt szállása... De ettől függetlenül várom én is a beszámolókat, tapasztalatokat a filmről.

üdv.-,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
PIR
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.10.05. 22:17

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: PIR » 2018.02.19. 17:14

Később hol lehet látni a filmet?
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2018.02.20. 08:10

PIR írta:Később hol lehet látni a filmet?


A film célja, hogy minél több ember lássa: amatőrcsillagásznak lenni jó! Érdemes felállni a tévé elől, abba lehet hagyni a telefon nyomkodását, mert a csillagos égbolt ezeknél többet kínál. Élményt, valódi közösséget, értelmes és gyönyörűséges elfoglaltságot. Ennek a tervnek megfelelően igyekszünk megszervezni minél több vetítést a vidéki csillagászati csoportok közreműködésével.

Ahol tudnak megfelelő vetítőt, hangtechnikát és helyszínt biztosítani, ott a helyi csoportra hárul majd a szervezés feladata. Nekik kell megszervezni, hogy legyen a környéken hírverés, tudjanak a vetítésről az iskolák is. A vetítés után lehetőségük - sőt feladatuk - lesz bemutatni, mit is jelent ma amatőrcsillagásznak lenni, azaz mivel foglalkoznak, valamint derült idő esetén tartani egy távcsöves bemutatót.

Ez a program még tavasszal elindul, mindenki segítségét köszönjük.

Aki tud és szeretne bekapcsolódni ebbe a munkába, vagy képes megszervezni lakóhelyén egy ilyet, nálam legyen kedves jelentkezni.

Vizi Péter/vizip@t-online.hu
PIR
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.10.05. 22:17

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: PIR » 2018.02.20. 17:36

Köszi, szerintem Kanizsán tudunk szervezni egy komoly akciót rá.
Jelentkezni fogunk.
MrGer
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.07.18. 22:15

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: MrGer » 2018.02.23. 23:23

Hello!

"A film célja, hogy minél több ember lássa: amatőrcsillagásznak lenni jó! " ... "Ahol tudnak megfelelő vetítőt, hangtechnikát és helyszínt biztosítani..." ... "Ez a program még tavasszal elindul..."

Hahó!

Már NEM a hatvanas-hetvenes években vagyunk, hogy vetítő+szervezés....

A mai fiatal generációt a Youtube és társain lehet elérni! Ha pedig gond az ingyenes terjesztés, akkor az MCSE oldaláról fizetősen is le lehetne tölteni.

Mgint elkészült valami igen jó, csak jó szokás szerint a doboz/fiók/stb. mélyén végzi majd, mint a '69-es Hobbym a csillagos és is. Szintén forgalmazhatná az MCSE..

Tudom, persze, mindenki pénzt akar belőle, meg jogok, meg.....
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2018.02.24. 06:49

Fene tudja... Alapvetően igazad van, de én mivel íjászkodom is, néhány éve elmentem a helyi művházba Kassai Lajos A lovasíjász c. film vetítésére. Lehet hogy ezzel a filmmel kapcsolatban is működne, de szerintem a készítőknek kellene minél több helyen "házalni" ezzel a filmmel hogy készítettek egy ilyet. Biztos sok helyen, akár ugyan így műv. házakban levetítenék némi belépőért, és így elérnék a nagyközönséget is és vissza is jönne a befektetett összeg. Esetleg egy helyi amcsill a helyszínen felállíthatná a távcsövét díszletként, így kézzelfoghatóvá tehetné a film témáját is és kérdések feltevésére is alkalom nyílhatna. Ha már népszerűsítésről van szó... Még én is elmennék, pedig engem már nem kell megfertőzni az amatőrcsillagászattal, puszta kíváncsiságból is megnézném a fimet.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2018.02.24. 07:40

MrGer írta:Hello!

Már NEM a hatvanas-hetvenes években vagyunk, hogy vetítő+szervezés....

A mai fiatal generációt a Youtube és társain lehet elérni! Ha pedig gond az ingyenes terjesztés, akkor az MCSE oldaláról fizetősen is le lehetne tölteni.

Mgint elkészült valami igen jó, csak jó szokás szerint a doboz/fiók/stb. mélyén végzi majd, mint a '69-es Hobbym a csillagos és is. Szintén forgalmazhatná az MCSE..

Tudom, persze, mindenki pénzt akar belőle, meg jogok, meg.....


Hahó! A XXI. században élünk, ahol az ingyenes tartalmak a kukában végzik és hatásuk NULLA! Pontosabban annyi, hogy millió lájk meg megosztás, de nem ösztönöznek cselekvésre, mi pedig pontosan ezt szeretnénk, nem lájkvadászatot.
Közösségépítés.
Ha egy rendezvényen láthatod a filmet, ahol ott vannak a helyi erők a távcsöveikkel, élőben bemutatva mindazt, amiről a film szól, akkor ennek a hatása mérhető.
Aki tart bemutatókat, előadásokat, pontosan látja, mekkora eredménye van az élő szónak és jelenlétnek.
Kicsit sánta példa, de lásd termékbemutatók... Pedig webáruházból is lehet rendelni, aztán mégis.


Ezért lesz első lépés a rendezvénysorozat, a többit meglátjuk, ott még sok paraméter szól bele a film további sorsába.

A legutolsó rossz ízű megjegyzésedet visszautasítom. Az alkotók fejében meg sem fordult az, hogy ebből anyagi haszonhoz jussanak bármikor is. A film szellemisége sem ez, hanem pont az ellenkezője.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.24. 08:26

Látnunk kéne, tudjuk mit ajánlunk bemutatóra. Mi tudjuk, kiket lehet megdumálni, hogy ki ne hagyják a ritka alkalmat, mi lennénk a legjobb piárosok (kapitalizm.) ill. propagandisták ( szocializm.). Mellékletként szép ajándék, de olyant érint aki már elköteleződött.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.24. 08:53

MrGer írta:Tudom, persze, mindenki pénzt akar belőle, meg jogok, meg.....


Szőke Balázs és a többiek is szabadidejüket és saját, alkalmazotti fizetésüket áldozták a filmre. A támogatások mértéke a kiadásokhoz képest jelképes mértékű volt. A szaldó bőven negatív.
Csak mondom...

Én örülnék, ha valamit keresnénék is rajta végre (vagy legalább a költségeik visszajönnének), mert a filmet látva nagyon kiérdemelnék.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”