Csillagnézők - film az MCSE-ről

Avatar
mephi
Hozzászólások: 2461
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: mephi » 2018.02.24. 09:30

Vizi Péter írta:... Közösségépítés. ...


Mi már szervezzük Debrecenben a bemutatót.
Csinálni kell.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.24. 09:40

géza írta:Látnunk kéne, tudjuk mit ajánlunk bemutatóra. ...


Vedd meg Vizi Peti könyvét (tanulhatsz is belőle :D ), és ingyen megkapod hozzá a film DVD-jét.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.24. 14:38

Benne még vakon megbizom (V.Péter) , de pont én tegyem őt milliomossá (hi..) ? Időm sincs talán kiolvasni..
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.24. 19:41

géza írta:Benne még vakon megbizom (V.Péter) ...


Pedig nem kéne... 8-)
(Senkiben. Senki sem tévedhetetlen; még ha sokat tapasztalt, akkor sem. Tán még én sem. :lol: :lol: :lol: :oops: )

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Sidius

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.02.24. 20:34

A működési hibák 41. oldalán ide szánt hozzászólást írtam, mert technikailag ebbe a topikba nem tudtam. Már nem hozom át, mert akkor ott lesz értelmetlen az előző, és következő pár hozzászólás. Egyebet információ hiányában egyelőre hozzáfűzni nem tudok, de biztos van aki tud, és esetleg akar is.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2018.02.24. 21:36

Sidius, volna mit írni, de inkább csendbe maradok, mert csak magamra haragítok másokat...

üdv.-,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2018.02.25. 09:31

Anélkül, hogy láttam volna leszögezném:
Minden tiszteletem és elismerésem a mű kigondolóinak és elkészítőinek.....
Csak a - SAJNOS - mindenbe beleakaszkodó élősködőket tudnám feledni, akik MINDENT ami tiszta, szép és jó azonnal bűzlő hulladékká változtatnak......

Sejtettem, hogy valami kutya elvan ásva, és még hogy sánta is (volt) a lelkem.......de elfutott --- viszont volt aki maradt
" Vizi Péter (Vizi Péter): A film célja, hogy minél több ember lássa: amatőrcsillagásznak lenni jó!" + "Közösségépítés" :lol: :lol: :lol:

https://tavcso.hu/termek/CsilNez

https://tavcso.hu/termek/Tshirt

https://tavcso.hu/termek/BogreC
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.25. 10:05

A pohár tetszik be fog épülni már látom, előbb értekeztünk Kocsis Antival, tervezget a füzfőiben bemutatót. Tegnap este tiz körül néha ragyogó Hold is, de hamar beborult. 114/500 tükör volt a soros. Hőkülönbségek miatt kissé rezegő képpel.
Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2018.02.25. 10:59

Csak halkan szeretném megkérdezni.....Tényleg a határ a csillagos ég ?
Minden emberi/közösségi korlát, gátlás, norma már a múlté ??


Vizi Péter írta:
Ennek a tervnek megfelelően igyekszünk megszervezni minél több vetítést a vidéki csillagászati csoportok közreműködésével.

Ahol tudnak megfelelő vetítőt, hangtechnikát és helyszínt biztosítani, ott a helyi csoportra hárul majd a szervezés feladata. Nekik kell megszervezni, hogy legyen a környéken hírverés, tudjanak a vetítésről az iskolák is. A vetítés után lehetőségük - sőt feladatuk - lesz bemutatni, mit is jelent ma amatőrcsillagásznak lenni, azaz mivel foglalkoznak, valamint derült idő esetén tartani egy távcsöves bemutatót.

Ez a program még tavasszal elindul, mindenki segítségét köszönjük.

Aki tud és szeretne bekapcsolódni ebbe a munkába, vagy képes megszervezni lakóhelyén egy ilyet, nálam legyen kedves jelentkezni.

Vizi Péter/vizip@t-online.hu
naja9
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.01.23. 21:51

Re: Csillagnézők - film az MCSE-ről

Hozzászólás Szerző: naja9 » 2018.02.25. 11:16

Attila írta:
géza írta:Látnunk kéne, tudjuk mit ajánlunk bemutatóra. ...


Vedd meg Vizi Peti könyvét (tanulhatsz is belőle :D ), és ingyen megkapod hozzá a film DVD-jét.

MDA

Ez a legjobb megoldás egyébbként.
Megvettem a könyvet, meglett a film,Az előző kisatlaszt pedig elajándékoztam a régi 10x50es scopiumommal egyetemben,egy olyan fiatal ismerősömnek akiben érzek ambiciót az amatörcsillagászat felé.Talán ugyis mondhatnám picit meglöktem a szekerét.....hagy guruljon :lol: .
Annak meg külön örülök,hogy vannak köztünk olyan emberek akik tesznek valamit a közösségért legyen az a szakmai tudásuk vagy szervező,alkotó készségük....

Tőlük még azt sem sajnálnám ha keresnének rajta...de akiket személyesen is ismerek,tudom hogy nem ezért teszik.

naja9
90/900 SW
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”