Meteorok!

astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.05.24. 10:34

Re: Camelopardalidák. Hajnalban egy órát szántam rá, 4-ig (NyISZ), de nem jött semmi. Igaz, hogy a maximumot már nálunk kora reggeli órákra jelezték, de azért valami előszele lehetett volna. Azt hiszem megint egy félre sikerült jelzés, akáár csak az ISON maradványok esetében. No, meglátjuk, hogy a nyugati félteke észlelői mit látttak? BQ.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2014.05.24. 10:42

Azok sem láttak semmit, kanadai és USA-beli észlelők 3-4 órát észleltek a maximum körül és az eredmény nulla. Nyugodtan kijelenthetjük, az attrakció elmaradt.
Ahogy anno Magilla gorilla mondta a rajzfilm végén: "Legközelebb újra megpróbáljuk!"
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.05.24. 22:53

Camelopardalidák: eddig sehol sem jeleztek pozitiv észlelést! A Space weather com.- mint ha le is mondott volna róluk.
Sajnos az ilyen elhamarkodott előre jellzések egyre gyakoribbak. Egyik oka, hogy (anyagi okokból) a nyugati csillagászoknak "szerepelnie kell", hadd lássák az illetékesek, hogy ők is vannak.
De sajnos ezzel kezd a csillagászat a NIBIRU szintjére süllyedni. Persze, ha valaki nem az (ál)újdonságokra vadászik, hanem pl. a válig szabályos, szabálytalan, stb. változókra, akkor érhetik érdekes meglepetések. BQ.
Gyulafi12
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012.09.01. 14:51

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: Gyulafi12 » 2014.05.24. 23:44

Üdv mindenkinek! 23:33 kor a Marstól kelet felé 5 fokra és olyan 15 fok magasan láttam egy gyönyörű meteort. Több mint 3 másodpercig húzta csodás aranyszínű csíkját az égre.Furcsa hogy én soha eddig nem rajok megfigyelésekor láttam a legszebbeket hanem spontán, véletlenszerűen. Reméllem másoknak is megadatott ez a látvány.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.05.25. 05:38

astrohist írta:Camelopardalidák: eddig sehol sem jeleztek pozitiv észlelést! A Space weather com.- mint ha le is mondott volna róluk.
Sajnos az ilyen elhamarkodott előre jellzések egyre gyakoribbak. Egyik oka, hogy (anyagi okokból) a nyugati csillagászoknak "szerepelnie kell", hadd lássák az illetékesek, hogy ők is vannak.

A Facebook-on van egy meteor észlelő csoport,(nagyon jó társaság! :) ) ott cserélgettünk infókat, beírtuk mit láttunk, vagy mit nem láttunk. Figyeltük az élő WEB-s közvetítést...
Az eredmény vegyes, vizuálisan gyenge (Európából negatív), de Amerikai radarok észleltek.
Csizmadia Szilárdnak köszönhetően van anyag, sajnos csak német nyelvű, ezt megosztom.

http://skyweek.wordpress.com/2014/05/24/allgemeines-live-blog-ab-dem-24-mai-2014/

De a lényeget Szilárd leírta:
"A lényeg: a radarészlelések szerint a rajtagok 6-7 mg-sek és halványabbak voltak. Vannak ilyen rajok! Sok pici porszem. Nem tudom, ki miért panaszkodik, világosan előrejelezték, Európából nem lesz semmi, A másik féltekéről talán valami... Ez lett. Érdekes!"
Üdv,
L.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.05.25. 11:03

Ha valaki visszafelé megnézi a leveleket, én világosan leírtam vagy háromszor , hogy Mo-ról nem észlélehető a maximum (ha lesz), mert nappal van már, tehát az utolsó mondatok értelmetlenek, panaszkodni meg senki sem panaszkodott, csak a tényt regisztrálták.
Egyébként az idézet német cikk alcíme:

Praktisch keine “Camelopardaliden” zum ‘Peak’ in den USA -- vagyis "Gyakorlatilag az USÁ-űban nincsenek semmilyen Camelopardalidák a maximumban".
Hát mi is erről írtunk!

A radarosok szerint a "raj" góca egy kb. "2 km-es földimogyoró alaku" kupac. Azzal vigasztalnak, hogy majd a jövőben szétszóródik. No meglátjuk. - BQ
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: mizar » 2014.05.25. 12:21

astrohist írta:De sajnos ezzel kezd a csillagászat a NIBIRU szintjére süllyedni.


Aki az Indexen és hasonló tudományos hírportálokon tájékozódik, annak Nibiru a jutalma.
"Több ezer meteor óránként". :lol:
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.05.25. 13:29

astrohist írta:Ha valaki visszafelé megnézi a leveleket, én világosan leírtam vagy háromszor , hogy Mo-ról nem észlélehető a maximum (ha lesz), mert nappal van már, tehát az utolsó mondatok értelmetlenek, panaszkodni meg senki sem panaszkodott, csak a tényt regisztrálták.

Lajos bácsi!
Nem kell minden szót magadra venni! ;)
Azért a Te hozzászólásodból idéztem, mert abban információ is volt-van. A csak elégedetlenkedő sirámokra, (mert ha visszanézel az is volt, bár emiatt kár az idődet pocsékolnod...), nem reagáltam volna...
Sajnos ma már csak a szenzációkra figyelnek az emberek, a szürkébb, de eredeti dolgok nem sok embert érdekelnek...
Üdv,
L.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.05.25. 16:30

mizar kioktat:

Aki az Indexen és hasonló tudományos hírportálokon tájékozódik, annak Nibiru a jutalma.

A baj ott van, hogy a közlések a Science Newa - NASA Science május 6-i, és pl. a Space-Weather máj 22-i oldalairól származnak. Persze ott azért volt némi fenntartás, de nagyon halvány. Ne mindig az egyébként eléggé felületes és gátlástalan zsurnalizmust okoljuk! - BQ.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: mizar » 2014.05.25. 19:59

astrohist írta:mizar kioktat:

Aki az Indexen és hasonló tudományos hírportálokon tájékozódik, annak Nibiru a jutalma.

A baj ott van, hogy a közlések a Science Newa - NASA Science május 6-i, és pl. a Space-Weather máj 22-i oldalairól származnak. Persze ott azért volt némi fenntartás, de nagyon halvány. Ne mindig az egyébként eléggé felületes és gátlástalan zsurnalizmust okoljuk! - BQ.


Ugyan Lajos bácsi! Ma tényleg nagyon sértődős!
A hazai információ innen terjedt először, és fenntartás nélkül leírták a hülyeséget.
Ahogyan teszik azt máskor is.
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes meteorészlelés”