Geminidák

pasnaat
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009.10.10. 16:31

Geminidák

Hozzászólás Szerző: pasnaat » 2012.12.08. 21:03

Sziasztok!
Az MCSE jelenségnaptárában található "Dec. 14-e 00 óra A Geminidák meteorraj maximuma." az ugye úgy értelmezendő, hogy 13/14-e éjjelén lesz éjfélkor, és nem pedig 14/15-ei éjfélkor. (Jó lenne, ha tévednék, mert különben másnap még suli lesz, és vizsga ZH-t is írok délelőtt 10-től... :( Bár ami a koponyeg.hu előrejelzését illeti, lehet felesleges is volna észlelni, apropó időjárás előrejelzés a neten: szerintetek a koponyeg.hu jó, vagy van nála megbízhatóbb oldal?)
Üdv!
gvm57
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2012.11.19. 09:58

Re: Geminidák

Hozzászólás Szerző: gvm57 » 2012.12.09. 10:01

Szia Sanyi!

A 14.-e 00:00 aztjelenti, hogy akkor kezdődik 14.-e., és 14.-e 23:59 a vége. A 15.-e 00:00 már új nap.
Időjárásra vonatkozóan javaslom több oldal átvizsgálását is (Időkép, Köpönyeg, OMSZ --sőt, műholdképekért a Sat24). Ezekből azután kisakkozhatod az esélyeidet, de vigyázz, az előrejelzések 1-2 napnál távolabbra nemigen valósak, többnyire csak statisztikán alapulnak. (lásd, pl. a mostani hétvégére a hét elején még országos havazást jósoltak, aztán már csak a déli országrészre, de ez is csak néhány helyen lett igaz.)
Amikor azt mondják -- néhol napsütés, máshol eső--, akkor ez azt jelenti, hogy ha nálad esik akkor máshol vagy, ha süt a napakkor pedig néhol. :)
Az időjárás nem tudja, hogy őt előre akarják jelezni, ezért úgy tesz, ahogy éppen kedve tartja.
Az a biztos, ami már elmúlt. (bár még azt is meg lehet hazudtolni) :)
Ja, és Murphyt állandóan kihagyják a számításokból. :)

Szia
Gábor
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Geminidák

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2012.12.09. 11:02

pasnaat írta:Sziasztok!
Az MCSE jelenségnaptárában található "Dec. 14-e 00 óra A Geminidák meteorraj maximuma." az ugye úgy értelmezendő, hogy 13/14-e éjjelén lesz éjfélkor, és nem pedig 14/15-ei éjfélkor. (Jó lenne, ha tévednék, mert különben másnap még suli lesz, és vizsga ZH-t is írok délelőtt 10-től... :( Bár ami a koponyeg.hu előrejelzését illeti, lehet felesleges is volna észlelni, apropó időjárás előrejelzés a neten: szerintetek a koponyeg.hu jó, vagy van nála megbízhatóbb oldal?)
Üdv!


Tisztelt Papp Sándor, Pasnaat!

Tudtommal még nem szüntek meg az :
" Általános kérdések "
" Kérdés "
" Csillagászattal kapcsolatos kérdések "
topicok :!:
Most, már nem csodálkozom azon, hogy az újdonsült tagok némelyike
a regisztráció után azonnal új topicot nyit!
Hisz, Te több mint három éve regisztráltál /2009. október 10 -én/ :!:
és mégis új topicot nyitottál feleslegesen.
A napokban pontosan erről a témáról ment a meddő eszmecsere!
Űdv Bogáncs.
gvm57
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2012.11.19. 09:58

Re: Geminidák

Hozzászólás Szerző: gvm57 » 2012.12.09. 11:45

Át kellene címkézni a főoldalon az "Alapismeretektől...." nevezetű témakört rögtön pl. KÉRDÉSEK MINDEN TÉMÁBAN névre.
Talán jobban szembeötlene, hogy ide kell a kérdéseket intézni.
Ezen felül tennék minden fő témakörbe szintén egy a témakörhöz kapcsolódó KÉRDÉSEK rovatot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvm57 2012.12.09. 18:26-kor.
pasnaat
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009.10.10. 16:31

Re: Geminidák

Hozzászólás Szerző: pasnaat » 2012.12.09. 16:20

Most mért vagytok ilyenek? A Geminidák az év egyik -ha nem a- leggazdagabb meteorraja, és még nem volt hozzá topik! Nehogy már baj legyen, hogy most csináltam egyet, ahova mások is írhatnak.
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Geminidák

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2012.12.09. 16:56

pasnaat írta:Most mért vagytok ilyenek? A Geminidák az év egyik -ha nem a- leggazdagabb meteorraja, és még nem volt hozzá topik! Nehogy már baj legyen, hogy most csináltam egyet, ahova mások is írhatnak.


A fórumon megtalálható :
viewtopic.php?f=24&t=2163

Itt, rögtön az első sorban látható ez a link :
http://www.bootesvoid.com
Klikkelj rá :!:
Itt mazsolázgathatsz egy kicsit :
http://bootesvoid.com/index.php?lang=hu&m=rajlista

Bogáncs. ;)
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Geminidák

Hozzászólás Szerző: Imre » 2012.12.09. 17:12

Az egyáltalán nem baj, hogy "A Geminidák az év egyik -ha nem a- leggazdagabb meteorraja, és még nem volt hozzá topik! "

Természetes is, hogy legyen! Miért is ne lehetne a többinek is elkülönítetten, ahova azok írnak, akik egy másikról szeretnének érdeklődni, vagy valamit közzétenni! Épüljön, szépüljön, gazdagodjon a Csillagváros!

"Nehogy már baj legyen, hogy most csináltam egyet, ahova mások is írhatnak."

Sőt örvendetes, hogyha valóban írnak, és az is jó lenne, ha a többi rajnak is nyitnának egy-egy új topikot, elvégre azoknak is kell fórumhely, nehogy kissebrendűség érzése töltse el a kedvelőiket!

Szerintem még a Hold kráterinek és tengereinek is kellene külön topik, legalább a magyarokról elnevezetteknek! Remélem, hogy lesz aki szívén viseli az ötletet! Üdv. Mindenkinek!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Geminidák

Hozzászólás Szerző: mpt » 2012.12.09. 18:14

Érkezett egy értelmes kérdés, született rá egy kimerítő válasz.

Aztán már a szokásos topiksiralom.
Nem tudom, miért baj az, ha több topik van? Meg lehet nézni példának a cloudynights-ot.
Semennyivel sem könnyebb visszakeresni semmit a Csillagvárosban 10 topikban, topikonként 500 oldalon, mint 500 topikban.

Szerintem ez vicc.
További kellemes fórumrendszabályozási eszmecserét (úgy látom, csillagászat helyett).

--mpt
gvm57
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2012.11.19. 09:58

Re: Geminidák

Hozzászólás Szerző: gvm57 » 2012.12.09. 19:45

Kedves Papp Sándor Kolléga!

Elnézésedet kell kérnem, a második hozzászólásomban nem Téged akartalak megbántani, hiszen -- mint Imre írja -- a Geminidák valóban megérdemelnek egy topikot!

Valójában a "feleslegesen nyitott topikok" kérdésére reagáltam.

Üdv.
Gábor
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Geminidák

Hozzászólás Szerző: mizar » 2012.12.09. 20:38

Bogáncs írta:
pasnaat írta:Most mért vagytok ilyenek? A Geminidák az év egyik -ha nem a- leggazdagabb meteorraja, és még nem volt hozzá topik! Nehogy már baj legyen, hogy most csináltam egyet, ahova mások is írhatnak.


A fórumon megtalálható :
viewtopic.php?f=24&t=2163

Bogáncs. ;)


Ez egy privát weboldalra való invitálás.

Miért kellene, hogy ez legyen az általános meteoros rovat?
Támogatom ezt az új topikot, jó ötlet. Célirányosan megtalálhatja majd, akit ez érdekel.
Kedves Bogáncs! Tudsz te írni tartalmas hozzászólásokat, érdekes támákat is.
Hagyd már el ezt a topiknyitásos macerálást!

Egy kis kedvcsináló a Geminidákhoz:
http://www.youtube.com/watch?v=tiIXcMEs5jA
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes meteorészlelés”