Perseidák 2016

szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Perseidák 2016

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2016.08.08. 10:11

Sziasztok,

a spaceweather.com szerint ígéretes lesz az idei maximum. (Noha minden évben lábra kel ez a hír, azért érdemes megpróbálni a megfigyelést.) Éjfél után már a Hold sem zavar nagyon, legfeljebb a felhők. De arra is van tippjük.

"PERSEID METEOR OUTBURST: Every year in August, Earth passes through a stream of debris from Comet Swift-Tuttle, source of the annual Perseid meteor shower. The shower is beloved by sky watchers. It is rich in fireballs and plays out over a two-week period of warm, starry summer nights.

This year's display is going to be even better than usual. "Our models predict an outburst on Aug. 11-12 with peak rates greater than 200 meteors/hour under ideally dark skies," explains Bill Cooke of NASA's Meteoroid Environment Office. "That's about twice as many Perseids as usual."

In ordinary years, Earth grazes the edge of Swift-Tuttle's debris zone. Occasionally, though, Jupiter's gravity tugs the huge network of dust trails closer, and Earth plows through closer to the middle. This appears to be one of those years. Experts at NASA and elsewhere agree that three or more streams are on a collision course with Earth--hence the outburst.

Observing tips: Go outside between midnight and dawn on the morning of Aug. 12th. Allow about 45 minutes for your eyes to adjust to the dark. Lie on your back and look straight up. Perseids can appear anywhere in the sky, but their tails will point back to a single point in the constellation Perseus: sky map. Increased activity may also be seen on the morning of Aug. 13th.

Got clouds? NASA is planning a live broadcast of the Perseid meteor shower overnight on Aug. 11-12 and Aug. 12-13, beginning at 10 p.m. EDT. You can also listen to radar echoes from the Perseids on Space Weather Radio. More webcasts: from Israel, from Alabama."
chip
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2014.08.12. 20:12

Re: Perseidák 2016

Hozzászólás Szerző: chip » 2016.08.11. 22:45

Kb 3-5 percenkent lattam egy ora alatt 20 rajtagot, tulnyomo tobbsegben csikot is huztak, es harom sporadikus volt eddig. Egyszer kb fel percen belul.jott harom. Nekem most szunet 2-ig, akkor kinezek megint es hajnalig nezem, illetve melyegezek.
Gyulafi12
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012.09.01. 14:51

Re: Perseidák 2016

Hozzászólás Szerző: Gyulafi12 » 2016.08.12. 03:18

Üdv mindenkinek!

Összefagyva de csodás rajtagok emlékével gazdagodva fejeztem be az észlelést 23:15 től 03:50 ig. 2:48 kor fantasztikusan fényes szép folyamatos csóvát húzó de villódzó rajtaggal zárva a megfigyeeést mondhatom hogy az én életem eddigi legszebb Perseidák észlelésén vagyok túl. Ma is kint leszek és kihasználom hogy a hidegebb idő miatt szúnyogok nélkül élvezhetem a látványt. Reméllem hasonlóan sok rajtaggal mint a mai észlelésen
chip
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2014.08.12. 20:12

Re: Perseidák 2016

Hozzászólás Szerző: chip » 2016.08.12. 04:22

Kicsit elaludtam, így csak 2:30-tól 4-ig néztem, kezdetben sqm 21.38-as eg (es 9 fok) mellett.

A perseidak joreszt csikhuzok.voltak, sok-sok fenyes taggal, de minuszos talan ha 5 volt. Az egyik csikjaban egy kb fel foknyi resz hosszan (7-8mp) izzott, ez nagyon latvanyos volt. Volt jopar halvanyka is azert.

2:30-3:00 26db / 7db sporadikus
3:00-3:30 43db / 6db sporadikus
3:30-4:00 39db / 1db sporadikus

3:20 korul (sajnos csak egy pontatlan ora volt nalam) volt egy.komolyabb tuzijatek, 1mp-n belul vagy 4 taggal!

Latomezom kozepe a hattyu feneke folott a tejutat atszelo sotet porsav volt, kb 20 fok magas horizonttal.
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes meteorészlelés”