Teljes napfogyatkozás Cairns 2012

Skaw
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.10.26. 22:27

Teljes napfogyatkozás Cairns 2012

Hozzászólás Szerző: Skaw » 2012.01.06. 16:49

Sziasztok,

sok sok csillagászati élményt kivánok mindenkinek ebben az évben.

November 14-én lesz teljes napfogyatkozás ami Ausztráliában, Cairns város kőrnyékén lesz látható, ami sajnos elég távol fekszik tőlünk. Csábító az esemény, hát megterveztem a napfogyatkozás túrát.

Itt található bővebben az elképzelésem: http://www.trawell.sk/eclipsehupage.htm

Ha valakit megszólíttana az ötlet, jelentkezzen.

Udv,

Kürti István
palika9
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.11.04. 20:14

Re: Teljes napfogyatkozás Cairns 2012

Hozzászólás Szerző: palika9 » 2012.01.07. 17:58

Nehéz megértenem, hogy miért kellene több utat szervezni egy maréknyi magyar amatőrcsillagásznak, de aki nyelvet is akar "tanulni" az válassza ezt a lehetőséget.
Mindenesetre én már belefogtam egy szervezésbe, vannak is jelentkezőim, akikből többen ott voltak Törökországban, Kínában és ketten Oroszországban is, tehát kvázi profi megfigyelők. Aki még hozzánk csatlakozna (rövidebb, valószínűleg olcsóbb út), az jelentkezzen a palika9@hotmail.com e-mail címen.

Üdvözlettel: Brlás Pál
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Teljes napfogyatkozás Cairns 2012

Hozzászólás Szerző: András » 2012.01.07. 22:46

Skaw írta:November 14-én lesz teljes napfogyatkozás ami Ausztráliában, Cairns város kőrnyékén lesz látható, ami sajnos elég távol fekszik tőlünk. Csábító az esemény, hát megterveztem a napfogyatkozás túrát.


Nem baj az, ha van több szervezés, bár őszintén megmondom, ha már egyszer elmennék Ausztráliába, akkor orrba-szájba nevezetességeket, természeti szépségeket szeretnék látni, pláne ha 10 napra... Túl gyakran nem járunk "odaát" én speciel talán egyszer ha eljutok. A fővárosba mindenképpen el kellene menni, a sivatagba, tengerre, mindenhová...

Nade 4 napos nyelvtanfolyamra??????
Skaw
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.10.26. 22:27

Re: Teljes napfogyatkozás Cairns 2012

Hozzászólás Szerző: Skaw » 2012.01.07. 23:11

Nade 4 napos nyelvtanfolyamra??????


A fő cél a napfogyatkozás. Mivel a nyelviskola szervez a klasszikus nyelvtanfolyamok mellet 1-2 hetes túrakat is, ahol nem a neylvtanfolyamon van a hangsúly, hanem a szervezett programom, úgy gondolom hogy jobban meg tudják szervezni a helyi dolgokat mint tőlünk Európából. Szállás, koszt, kirándulások(Nagy-koral zátony,
Kuranda, stb.) - nem elősször szerveznek ilyeneket. Ezért döntöttem az angol + napfogyatkozás kombináción. A program a mi választásunk, ők bebiztosítják. Mivel nyelviskola, ott az angol is, de biztos hogy 4 nap alatt senki sem tanul meg angolul ... de ahogy már mondtam nem az az út célja.

Üdvl: Kürti istván
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Teljes napfogyatkozás Cairns 2012

Hozzászólás Szerző: András » 2012.01.08. 01:38

Skaw írta: de biztos hogy 4 nap alatt senki sem tanul meg angolul ... de ahogy már mondtam nem az az út célja.


Hát lehet, hogy én írtam valamit félreérthetően, nem tudom. Megpróbálom mégegyszer:
Tehát ha kifizetek nettó 2400 eurót arra, hogy a földgolyó túloldalán megtekintsek egy általam még élőben nem látott kontinensnyi országot (valószínűleg először és utoljára) és minderre van 10 (tíz) napom, abból nem 4 napot, de 4 percet sem töltenék szívesen nyelviskolában. Leginkább hegyen-völgyön-erdőben-porban-kengurusz*rban, hajón, vonaton, operában, nagyvörös szentsziklában, déli égbolt alatt, bárhol és végkimerülésig, de nem nyelviskolában, és nem 4 teljes gatyarohasztó napot: )

De lehetséges, hogy lesznek olyanok, akiknek ez a programpont lesz a túra csúcsa. Kívánom, hogy legyen sikeres az utatok. Bár én is ott lehetnék azon a napon... Én egy kicsit olcsóbb és egy kicsit vagányabb dologban gondolkodom.

(Nem öncélú fikázás akart lenni, de az út engem is nagyon izgat, és ezt a nyelvtanfolyamos dolgot kissé értelmetlennek találom. Tudom... keressek másik utat.)
ozy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010.10.08. 10:58

Re: Teljes napfogyatkozás Cairns 2012

Hozzászólás Szerző: ozy » 2012.01.08. 10:29

Sziasztok!

Rég nem néztem be ide.
Hát én is remélem ott leszek valahol Port Douglas környékén.
Én sátorral és egy kis Subaru Forester-rel megyek, nem foglalok előre szállást - majd valahogy megegyezek a krokodilokkal.
Ausztráliából nem sokat lehet látni egy vagy két hét alatt a hihetetlenül nagy távolságok miatt.
Aki a kontinens belsejét (Outback) szeretné látni az ne kirándulásban hanem expedícióban gondolkozzon. De van bőven mit látni Cairns környékén is.

Stefan
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Teljes napfogyatkozás Cairns 2012

Hozzászólás Szerző: András » 2012.01.08. 11:20

ozy írta:Ausztráliából nem sokat lehet látni egy vagy két hét alatt a hihetetlenül nagy távolságok miatt.


A kínai expedíció sem volt kutya, egy hét alatt megnézni egy akkora országot... hát az lehetetlen. De ha egyszer ennyi időt bír kifizetni a jelentkezők többsége, és nem nyaralunk minden évben ott, akkor muszáj végkimerülésig. Szerintem legalábbis.

Cairns a wikipédia szerint 140 ezres üdülőváros, kikötő, túristaközpont... biztos klassz hely... De azért a fővárost legalább jó lenne látni. Lehetséges, hogy amúgyis ott lesz az egyik átszállás.
Skaw
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.10.26. 22:27

Re: Teljes napfogyatkozás Cairns 2012

Hozzászólás Szerző: Skaw » 2012.01.08. 11:41

... abból nem 4 napot, de 4 percet sem töltenék szívesen nyelviskolában ...


Naponta 3 óra(1 óra = 45 perc) angol lenne, délelőttként, délután minden alkalommal más program van tervezve - Kuranda, botanikus kert, állatkert ...

De azért a fővárost legalább jó lenne látni. Lehetséges, hogy amúgyis ott lesz az egyik átszállás.


Érdeklőttem az utazál vonalra - mivel nagy távloságokról van szó - több átszállással lenne megoldva - itt megvan a lehetőség egy, esetleg kettő stopover-re is, sajnos ez drágítja a repülőjegy árát. Például odafelé Melbourne-be lenne az érkezés, vissza pedig Sydney-bol lenne a indnulás, tehát it is meg ott is lehetne egy napot szentelni a város nézésre. De biztos fordíttot város sorrendben is megoldható. Csábíttó a Siding Spring látogatása is ... a kérdés az mennyit hajlandó vagy képes a résztvevő fizetni ...

Üdv: Kürti istván
palika9
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.11.04. 20:14

Re: Teljes napfogyatkozás Cairns 2012

Hozzászólás Szerző: palika9 » 2012.01.13. 11:23

Természetesen az általam szervezett út is csak bepillantást enged egy kontinensnyi országba, mégpedig Cairns környékére, a leírt célpontok: vörös szikla az ország, sivatag közepében, Sydney 1600-1700 km-re van Cairnstól (tessék megnézni a Google-Earth-t), lehetetlen egy hétbe sűríteni, ez az utazás egy blikk lesz csak, úgy mint Kína, így is kb. 2-3 évet kell rá spórolnom. Röhej, de ez van, egy közepesen fejlett országba születtem. :roll:
palika9
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.11.04. 20:14

Re: Teljes napfogyatkozás Cairns 2012

Hozzászólás Szerző: palika9 » 2012.02.26. 09:52

Akit érdekel a túra, vagy expedíció, gyakorlatilag készen vagyok a szervezéssel, kérem jelentkezzen a palika9@hotmail.com -on
Repülőjegy: 400 000 Ft/fő
Szállás: kb. 100 000 Ft/fő

Fakultatív programok:
Fitzroy sziget: 26 000 Ft
Kurunda: 41 000 Ft
További fakultatívok igény szerint sokféle: 240-270 USD/fő
Kajálás egyénileg

Nagyon közel vannak a repülősök és a szállodások, hogy az utolsó helyeket értékesítsék, óriási az érdeklődés, minden, azaz minden tele van.

Üdv: Pali
Válasz küldése

Vissza: “Napfogyatkozások”