Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Felhasználóink figyelmébe ajánlott közlemények
Avatar
pisza
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.01.09. 19:45

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: pisza » 2012.07.28. 13:19

Üdv, sajnálok minden fórumozót aki önszántából elhagyja ezt a már-már baráti közösséget. Nyílvánvaló, hogy ahol többszáz ember hozzászólhat mindenhez, minden felelősség nélkül, minden következetesség nélkül ott előbb utóbb lesz sértődöttség, meg dorgálás, rendreutasítás...
Képzeljetek el, hogy mindez egy kedves kis kocsmában történik, jelen vagyunk vagy 100-an és mindenkinek van valami mondanivalója, vagy kérdése. Vagy valaki csak beleszeretne kotyogni. Néhánynak már nem is biztos tiszta a feje. Garantálom nektek kedves barátaim, hogy rövidesen még anyázás, esetleg pofozkodás is lenne.
Mert az ember ilyen! Még ha a műveltség, és az intelligencia pezseg is körülötte. Itt a fórumon meg könnyű elintézni az apró sérelmeket egy-két smilével a mondat végén....

Van egy másik fórum, ahol megfordulok napi szinten, ott a hozzászólások számával bizonyos rangokat el lehet érni...
(Nem számít, hogy az csak egy bárgyú kérdés is ..)
Mintha Tobe barátunk is egy ellenállhatatlan kényszert érzett volna arra, hogy minden topichoz, a nap minden órájában beleszóljon. Ha megfigyelitek kedves társaim, közel 1000 hozzászólása volt, és (tisztelet a néhány kivételnek) felesleges locsogás, vicces burokban , és maximálisan kimeríti a topic teletrágyázását.

Gondolom valakinek jobb volt a humorérzéke, mint néhányunknak, de amikor fontos dologban kértem segítséget komolyabb tapasztalatokkal rendelkező mesterekt és Tobe barátunk volt az első, (sőt még a második) aki , ( csak azért hogy írjon valamit) belerondít.

Ezt az életbe könnyebb elintézni: " Öcsém nem kaptál szól, meg amúgy sem értesz hozzá, ha meg nem értesz hozzá akkor ne okoskodj bele "
Vagy a régi mondat jut eszembe: " Szívesen hallgatom ha az okos ember hülyéskedik, de ha a hülye okoskodik azt már nem."

Ennek ellenére legrosszabb perceimben sem tudok haragudni rá, és üzenem: NE LÉPJ LE BÉLA!!!
véjani
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.11.03. 20:40

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: véjani » 2012.07.28. 22:17

sp. írta:
marci_22 írta:Elvileg

nem. gyakorlatilag kell elnézést kérned.

sp.

ps: sajna a parasztokat még manapság is sokszor tanítani kell olyan Klebersberg - szerüen, nádpálcával. A viselkedésre, a modorra.

Milyen parasztokról beszélsz ? Nem inkább amatőr csillagászokat akartál írni ? Látod már hogy működik a társadalom ? Nem a valóság kínozza az embert, hanem a kép amelyet fest magának róla.
Avatar
pisza
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.01.09. 19:45

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: pisza » 2012.07.28. 22:47

"ps: sajna a parasztokat még manapság is sokszor tanítani kell olyan Klebersberg - szerüen, nádpálcával. A viselkedésre, a modorra."

Ezt, ha megkérnélek sp kifejtenéd? Érdekelne...
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.07.28. 23:06

Kedves Forumozók!
Re: Tobe. Nem tudom illik-e valakinek a háta mögött az "ügyét" megbeszélni? Azt sem tudom olvassa-e? Mindemellett: NEKEM TOBE BESZÓLÁSAI ELLEN SEMMI KIFOGÁSOM SINCSEN.
Csak közbevetőleg: miközben korábbi leveleket keresgéltem vissza, 2-3 tobe jegyzet is elébem került, és mit ád a sors? MINDEGYIK ÉRDEMILEG SZÓLT A TÁRGYHOZ. Egyszóval nagyon eltúlzott volt a kritika, igazságtalan.
Másrészt engem egyik-másik mulattatott.
De TOBE soha senkit sem sértett meg,
Nem erőszakoskodott,
Nem gorombáskodott!
A lerohanása nagyon felesleges volt. De ha ilyesmit nagyon a szívemre vennék, hát már rég kiléptem volna a körből. Most talám valamiért érzékenyebb. Én örülnék, ha elfeledné az egészet.
Jobb lenne egy pár elmebajnokot és tudatos sz@keverőt kiebrudalni. Üdv: BQ.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.07.29. 06:45

Amikor András hozászolására válaszoltam, azt kértem tőle, hogy konkrét dolgot nevezzen meg, ha már nem akarja, hogy szőnyeg alá kerüljenek a dolgok. Az általam említett "tobe eset" pedig nem Török Béláról szól.
Én arra szeretném felhívni a figyelmet, és erre "tobe" esete volt a legfrissebb, hogy néhány vigyorgó pofa nem veszi el minden esetben a leírtak élét. Az én kapcsolatom kukaccal sajátos, de biztos vagyok benne, hogy nem akarta megbántani tobe-t, de az emotikonok nem tudják helyettesíteni, az élőbeszéd közbeni, pajkos mosolyt, kacsintást vagy azt, hogy megütögeted a beszélgető partner vállát.
A másik fórumozónak viszont be kellene látnia, hogy van egy lehetősége arra, hogyha valami nem tetszik neki, akkor azt jelezze. Minden post-nál a legelső sor vége felé, van egy csúcsára állított háromszög, benne egy felkiáltó jellel, használja! Hát az lehet, hogy nem egy látványos, azonnali eredménnyel kecsegtető lehetőség, de ilyen az élet. Amúgy, arra vajon gondolt-e a fórumozó, hogy nevezetesen pl. engem, mennyire bosszant az, hogy más témája sincs, mint az, hogy ki, hányszor, miért, hogyan szól hozzá, hosszan, ködösen,"túl szakmaian, az újakat elijesztően" vagy tőmondatokban, és, vagy miért nyit új topicot, első vagy a tizedik hozzászólása után...
Kulizolinak igaza van, nem ezzel kell foglalkozni, de ha a törzs tagoktól sem elvárható, hogy normális stílusban fórumozzanak, akkor nincs erkölcsi alapunk arra, hogy a leendő új tagoktól megköveteljük.
Csak azért említeném meg GEBE és Attila pengeváltását, mert ott is emotikon értés-félreértés került szóba, de szerencsére ők tisztázták egymással az esetet...https://www.csillagvaros.hu/forum/viewt ... 110#p29821
De ne feledjük, hogy kokas márton is egy vigyori pofában látta volna a megoldást otromba kijelentésének a enyhítésére...
marci_22 írta:Elvileg elnézést kellene kérnem a mondat végéről lehagyott smile miatt,...

Valaki már idézte itt a fórumon:" A szó veszélyes fegyver..."
Üdv,
L.
P.S. Ha valakinek van valamilyen elérhetősége Török Bélához, kérem, hogy küldje el nekem.
Köszönöm!
Guest

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: Guest » 2012.07.29. 15:16

Sziasztok.

Valóban volt ***pengeváltás*** ----válaszolnom kellett az otromba viccelődésre.Két dolgot tehetek.Megvédem magam ,vagy kerülöm a fórumokat.Szomorú,de úgy tűnik az utóbbi fog beválni.
Manapság, úgy tűnik kihalóban van a SZERÉNYSÉG,UDVARIASSÁG,SEGITŐKÉSZSÉG.Viszont van beképzeltség,lenézes,klikkesedés,üres dumálás,(lehetőleg a kezdők ne értsenek semmit.)
Ez minden fórumra igaz. (Többé,kevésbé.) :oops:

Nem kellene mozdulni :?:

GEBE
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.07.29. 17:46

GEBE írta:
"Manapság, úgy tűnik kihalóban van a SZERÉNYSÉG,UDVARIASSÁG,SEGITŐKÉSZSÉG.Viszont van beképzeltség,lenézes,klikkesedés,üres dumálás,(lehetőleg a kezdők ne értsenek semmit.)
Ez minden fórumra igaz. (Többé,kevésbé.)

Nem kellene mozdulni "

Kedves GEBE! Nem vagyok ilyen borulátó. Amikor legutóbb Érden a Földrajzi Muzeum kertjében (személyesen először) találkoztunk, megállapításoddal éppen ellentétes helyzetet tapasztaltunk. Pl. a helyi amatőrök (ketten) minden ellenszolgáltatás nélkül elhozták távcsöveiket nyílános bemutatásra, és mások amatőr társak, köztük Te magad udvariasan örömmel, barátságosan informáltad az összegyűlt lérdeklődőket, mégpedig közérthetően, nagyképűség nélkül. Erre nem csak tanu vagy, hanem TE MAGAD IS RÉSZTVETTÉL BENNE. No, akkor még talán nincsen olyan nagy baj.
Ugy vélem, megvan a hajlam a kölcsönös, baráti eszmecsere és segítség íránt, de példát kellene mutatni.

Persze kicsit más az internet-fórum. De azért itt is a szivélyes segítőkészség, és a nyílt véleménycsere a jellemző. Talán azért tünik fel néhány (az össz résztvevőhöz képest) nagyon kis számú bajkeverő és önjelölt zseni. Nehéz őket Éppen az általános normális hangnem miatt tünik ki olyan erősen pl. a Zöldmarci bunkósága, vagy az "Épész" végtelenül hosszú zagyva levele.
Ami egyébként a Zöldmarcit illeti, a Csillagváros-ban egyedi (és remélem egyszeri) jelenség. Ugyanis egyáltalában nem valamiféle tudományos érdeklődés vagy ismeret révén került ide, nincs is ilyen vonatkozású bejegyzése, viszont betolakodik, kiakádja válogatott durvaságait. Alighanem máshonnan már kiebrudalták, hát most minket szerencséltetett, hogy itt is is elhintse a viszályt. Remélem azóta már kitiltották a Csillagvárosból. De ez egyedi jelenség.Végül azt hiszem, hogy ennek az egész csvelynek inkább a Homokozó-ban vagy a Beszéljük meg-ben lenne a helye. Én ezt a teljes szövet mindenesetre átteszem az utóbbiba is. - Üdvözlettel: Lajos
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2012.07.29. 19:31

Sziasztok!

Bár a csillagászat terén még nagyon kezdő vagyok, úgy gondolom a fórumok világában már van tapasztalatom. Megmondom őszintén, s nem az ittlétem miatt fényezés, de a csillagváros egy másik komoly helyel együtt messze kiemelkedik a fórumok általam használt világából! Ezalatt legelső sorban az itteni tagok egymáshoz való viszonyát értem. Segítőkész és összetartó csapat. Kellően komoly, a szakmához, témához illő hozzászólásokkal, itt ott poénosabb pillanatokkal. Ez utóbbi ellenzi a szakszövegek száraz de mindenképpen építő, és jó értelemben okító beírásait. Ezekből sokat tanulhat bármely kezdő, pl én is. Ha nem értem akkor türelmesen kapok egy light verziós, de lényegretörő választ. És ez az ami az egészet összegyúrja egy komoly fórummá. A csillagászatban nagy jártasságú és kezdők, tanulni vágyók igazi közösségévé. Mikor még élt a számítógépem, pár évet voltam „cset” moderátor. Nos ha az az állapot törne be ide, igen komor felleget borítana csillagfényes városunk szerintem tiszta egére! Ezt nem szabad hagyni.
Bár mindenkinek vannak rosszabb pillanatai, mégis összességében az aktív jelenlévők messze a legjobb közösséget alkotják. Ki ki a saját stílusában. Van ki mesél, van ki a tényekre utal, van ki körülírja stb... Egy egy félreértés kulturáltan meg van beszélve. Nyilván vannak helyzetek ahol valamely fél sértve érezheti magát, de úgy veszem észre szándékos megbántás soha nem volt itt jellemző. A nettársadalom olyan helye ez, ahol nem csak nickek vannak... És ahol emberek vannak jelen a neten nickek helyett ott nagy baj sohasem lehet!
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
Guest

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: Guest » 2012.07.29. 19:33

Valamikor az ismert név effektus miatt volt bennem tisztelet ön iránt...így kisbetűvel.

Sikerült ezt teljes mértékben és abszolút értelemben (is) lenulláznia.
Remélem ennél már nem tud lejjebb süllyedni....az én szememben már semmiképpen.

Mellesleg, nem is igazán értem miért és hogyan tudok még erre reagálni :D :D :D
Újraidézném önmagamat(aláhúzott rész bővítés)

"Kérem a rendszergazdát/moderátort töröljön ebből a körből.
A jövőben semmilyen formában nem szeretném, ha a nevem ehhez a társasághoz köthető lenne."

Ha a rendszerük jól lenne felépítve, lenne benne lehetőség az öntörlésre és ez az egész folyamat már régen lezárható lett volna!!

Itt jó páran nem szívesen látnak engem,...én pedig kellő mértékben nem szeretem őket, felejtsük végre el egymást.


astrohist írta:
Éppen az általános normális hangnem miatt tünik ki olyan erősen pl. a "Zöldmarci" bunkósága, vagy az "Épész" végtelenül hosszú zagyva levele.
Ami egyébként a Zöldmarcit illeti, a Csillagváros-ban egyedi (és remélem egyszeri) jelenség. Ugyanis egyáltalában nem valamiféle tudományos érdeklődés vagy ismeret révén került ide, nincs is ilyen vonatkozású bejegyzése, viszont betolakodik, kiakádja válogatott durvaságait. Alighanem máshonnan már kiebrudalták, hát most minket szerencséltetett, hogy itt is is elhintse a viszályt. Remélem azóta már kitiltották a Csillagvárosból. De ez egyedi jelenség.Végül azt hiszem, hogy ennek az egész csvelynek inkább a Homokozó-ban vagy a Beszéljük meg-ben lenne a helye. Én ezt a teljes szövet mindenesetre átteszem az utóbbiba is. - Üdvözlettel: Lajos
(P.s.: Zöld Marci - népiesen Zöldmarci a XIX. sz. első felének hírhedt betyárja volt. Felkötötték. BQ.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Csillagváros fórumbejegyzések honlapjainkon

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.07.29. 20:35

marci_22 írta:"Kérem a rendszergazdát/moderátort töröljön ebből a körből.
A jövőben semmilyen formában nem szeretném, ha a nevem ehhez a társasághoz köthető lenne."

Ha a rendszerük jól lenne felépítve, lenne benne lehetőség az öntörlésre és ez az egész folyamat már régen lezárható lett volna!!

Kedves marci_22!
Ha komolyan gondolod, akkor nem kell ehhez moderátor.
Az adatlapodról kitörölhetsz minden személyes adatot, és nem kell idejönni többet. Rövid idő múlva mindent elfed a kozmikus por és a feledés homálya.
Búcsúzzunk el egymástól békében.
Sok sikert máshol!
Üdv,
L.
Válasz küldése

Vissza: “Közlemények”