Csillagváros költözés

Felhasználóink figyelmébe ajánlott közlemények
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: Csillagváros költözés

Hozzászólás Szerző: jat » 2015.01.17. 09:09

zvaragabor írta:Google Chrome nálam nem tudja kezelni a bejelentkezést. Ha a csillagváros fórum kezdőoldalán vagyok, akkor be vagyok jelentkezve. Ha belépek egy fórumba, akkor már ki vagyok jelentkezve. Akkor hiába próbálok bejelentkezni, mert nem enged be, megint a bejelentkezési felületet dobja ki. ha viszont visszamegyek a fórum kezdőoldalra, ott továbbra is be vagyok jelentkezve.
Chrome verzió 39.0.2171.99 m
Win7
Firefoxból minden működik rendesen.


Nálam rendesen működik (Win7, Chrome 39.0.2171.99 m). Próbáld meg törölni a sütiket a Shift+Ctrl+Del-lel.

Tamás
Jat
zvaragabor
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.10.05. 20:12

Re: Csillagváros költözés

Hozzászólás Szerző: zvaragabor » 2015.01.17. 09:57

Sikerült, most már jó. Köszönöm! :)
smunyo
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.07.18. 11:37

Re: Csillagváros költözés

Hozzászólás Szerző: smunyo » 2015.07.18. 11:51

Ami miatt regisztráltam ide : szakértő csillagásszal szeretnék egy RÖVID konzultációt folytatni. Olyan kellene, aki a nemzetközi adat/info áramlásban jártas, és segíteni tud egy idevágó gondolat kiértékelésében, és ha érdemesnek találja, akkor nemzetközi fórumra feljuttatásában is segít. Tárgy : szerintem tévút a " dark energy " feltételezése. Más fizikai jelenség okozza a gyorsuló tágulást. Egy percet megér !!! gl
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Csillagváros költözés

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2015.07.19. 18:43

smunyo írta:Ami miatt regisztráltam ide : szakértő csillagásszal szeretnék egy RÖVID konzultációt folytatni. Olyan kellene, aki a nemzetközi adat/info áramlásban jártas, és segíteni tud egy idevágó gondolat kiértékelésében, és ha érdemesnek találja, akkor nemzetközi fórumra feljuttatásában is segít. Tárgy : szerintem tévút a " dark energy " feltételezése. Más fizikai jelenség okozza a gyorsuló tágulást. Egy percet megér !!! gl



Helló, az ötleteddel menj Dávid Gulya által moderált kozmológia fórumra, mert az oda való.
http://kozmoforum.hu/viewforum.php?f=1

Bár gyanús, hogy ha csillagászati fórumon keresel "hozzáértő" fizikust az ötletedhez, akkor nagyon félek, hogy még csak az alap tudományos ismereteid sincsenek meg a kérdés érdembeli megvitatásához, de nem foglak kiosztani, majd Dávid Gyula prof elküld a fenébe a saját, szerénytelen stílusával. Ez ugyanis kozmológiai téma, nem csillagászat.

( tudod, ezen a héten te vagy a negyven kettedik, aki cáfolni próbálja a tudomány jelenlegi állását. Eddig 41-en sikertelenül próbálkoztak...")
axis61
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.04. 23:29

Re: Csillagváros költözés

Hozzászólás Szerző: axis61 » 2015.11.01. 11:16

Tiszteletem.
A Gábor László (smunyo) által felvetett ötlettől, "sejtéstől" vagy annak érdembeliségétől függetlenül az alábbi mondat meglep:

[quote=" Ez ugyanis kozmológiai téma, nem csillagászat. "
/Horváth András (Kukac)/

Ez úgy hangzik mintha a két -szerintem nagyon is kapcsolódó- tudományban nem lenne jelentős átfedés, illetve nem lennének egymás feltételei. Remélem félreértettem a mondatot.
szcsongor
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.01.04. 14:35

Re: Csillagváros költözés

Hozzászólás Szerző: szcsongor » 2015.11.23. 22:21

Cosmology (from the Greek κόσμος, kosmos "world" and -λογία, -logia "study of"), is the study of the origin, evolution, and eventual fate of the universe.

Astronomy is a natural science which is the study of celestial objects (such as stars, galaxies, planets, moons, asteroids, comets and nebulae), the physics, chemistry, and evolution of such objects, and phenomena that originate outside the atmosphere of Earth, including supernovae explosions, gamma ray bursts, and cosmic microwave background radiation. A related but distinct subject, physical cosmology, is concerned with studying the universe as a whole.

Úgy is meg lehetne határozni a kettőt, hogy a kozmológia csak az Univerzum kialakulásával és jövőjével kapcsolatos dolgokat kutatja, a csillagászat pedig mindent, ami benne található (galaxisok, galaxisok, bolygók stb...). A kettő nyilvánvalóan szorosan összefügg, de a sötét energia, sötét anyag kérdéseivel tényleg inkább univerzális léptékben szokás foglalkozni, ami a kozmológusok, elméleti fizikusok (és filozófusok?) területe.
axis61
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.04. 23:29

Re: Csillagváros költözés

Hozzászólás Szerző: axis61 » 2015.11.27. 12:52

szcsongor írta: a sötét energia, sötét anyag kérdéseivel tényleg inkább univerzális léptékben szokás foglalkozni, ami a kozmológusok, elméleti fizikusok (és filozófusok?) területe.


Jó válasz, de nem elég jó.
A 2011-es fizikai Nobel-díj (csak egy modernkori példa sok kínálkozó közül) melyik területhez tartozik? (Ha már külön tudományként igyekeznek kezelni.) S csillagászok vagy kozmológusok kapták? Nobel-díjat -általában- gyakorlati kutatások vagy elméleti eredmények után adnak?
(Annak, hogy a filozófusok után volt kérdőjel, azért örülök. :-) )
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Csillagváros költözés

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2015.11.27. 19:10

Csillagászat és/vagy kozmogónia.
Egyszerűsitsük le a kérdést: csillagászat nélkül nincsen kozmogónia, mert a kozmogóniai elméletek csillagászati megfigyelésekre épólnek! Más szavakkal: egy elképzelt univerzum keltkezését, fejlődését, szerkezetét értelmmetlenség magyarázgatni. A kozmogónia feladata az, hogy a csillagászati úton észlelt univerzumot tanulmányozza. Lehetséges, hogy tovább lép, és a megfigyeltekből arra következtet, hogy lennie kell olyan jelenségeknek, objektumoknak, amelyekre eddig a megfigyelők nem buklkantak rá. Ha helyes az elméleti elképzelés, az észlelő csillagász neki áll keresni, és megtalálja. (Vagy nem találja sehogy, és akkor az elmélet hibás.) Ezrt ha a kozmogóniai elképzeléseket érteni akarod, akkor ismerni kell annak csillagászati alapját! BQ.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Csillagváros költözés

Hozzászólás Szerző: géza » 2015.11.27. 19:32

Már kezdtem ezeken tűnődni, de (astrohist) frappáns pár sora rendbe tette fejemben a dolgokat. Tanár Úr, köszönöm!
axis61
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.04. 23:29

Re: Csillagváros költözés

Hozzászólás Szerző: axis61 » 2015.11.27. 20:32

géza írta: ...frappáns pár sora rendbe tette...


Szerintem meg most lett teljes a szép káosz. Sikeresen össze lett mosva a megfigyelési, az elméleti csillagászat és a kozmológia. Amivel teljes mértékben egyetértek, mint átfedéses halmazokkal.
(Másrészt nem tudom, meddig hagyja a T. szerk., hogy ilyen témaidegen beszélgetés folyjon ebben a topicban. :-) )
Válasz küldése

Vissza: “Közlemények”