Új Elmélet

pont
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.10.06. 20:41

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: pont » 2011.03.24. 01:11

Van egy uj elmletem... :) nyugi
elött a pillanat ..... néhányan összedughatnák a fejüket és megkéne irni a csillagváros etikáját
ami a regisztrációs feltételeknél el kell olvasni, majd elég lessz vissza utalni rá ...
egy kösösség akkor formálódik ha vannak közöscéljaik- s most lett egy közöscélunk :)


szépen bővül a csillagváros, hasonló hszólások ujabb és ujabbhullámban megfognak jelenni ha élő fórum lessz közösségel ,viszont ha mindenkit elhajtunk hasonló hangnemben a fórum ellaposodik (tele lessz méltatlankodással és elméletekkel ) zárt körü lessz... és behal

javaslatok
- az elmélet kiejezés itt mást jelent.... számitásokkal ellenerzött felvetés.stb egyéb esetben nyugodtan szállj magadba és ird gondolat vs kérdés...
-ha mégis erre vetemednél azt tedd a gumiszobában ,hoaxok ellenörzése szintén...
-ha vki nem válaszol nem biztos h azért teszi mert épp levezeti az elképzelésed valószinüségét
-ha uj topicot nyitsz infomativ cimet adj, az :uj, a bolygók, lehet, kérdés, szerintem, és hasonló c topicok foglaltak , és max csalodott válaszokat kap a topic nyitó ha kattintás után érdektelen a tartalom
-nem kérdőjelezzük meg a másik hszoló szellemi szinvonalát- személyesedést, jelentsd a moderátoroknak
-soha nem tudhatod h aki válaszol egy lelkes amatőr csillagász vagy (ha szerncséd van) egy egyetemitanár ennek megfelelő hangnemben szoljhozzá ....és hasonlók

az emberek szeretnek szeretetteljesek, érdekesek és jók lenni ha tudják hogyan....
Kovács Csaba
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.04.25. 18:50

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: Kovács Csaba » 2011.03.28. 19:35

Még arra lennék kíváncsi hogy szerintetek mi vár ránk, hogy a galaxis közepe is ég, ami végülis mozgásban, forgásban tartja az egész galaxist, és mi lesz velünk akkor ha ez a középpont idővel nem lesz képes ellátni ezt a szerepet hogy, ha ez ebben lévő égőanyag is elfogy. Ez nem azt jelenti hogy hogy az élet a földön egy ideiglenes dolog, és idővel a galaxisok is meg fognak szűnni, és így nem lesznek napjai és bolygói a galaxisoknak csak egy nagy feketelyuk. És hogy mihez kezdünk akkor ha ez bekövetkezik?
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.03.28. 19:52

Kovács Csaba írta:Még arra lennék kíváncsi hogy szerintetek mi vár ránk, hogy a galaxis közepe is ég, ami végülis mozgásban, forgásban tartja az egész galaxist, és mi lesz velünk akkor ha ez a középpont idővel nem lesz képes ellátni ezt a szerepet hogy, ha ez ebben lévő égőanyag is elfogy. Ez nem azt jelenti hogy hogy az élet a földön egy ideiglenes dolog, és idővel a galaxisok is meg fognak szűnni, és így nem lesznek napjai és bolygói a galaxisoknak csak egy nagy feketelyuk. És hogy mihez kezdünk akkor ha ez bekövetkezik?


Itt oriasi keveredesek vannak. A galaxisok kozepe nem eg, ahol "eges" van (fuzio), az a csillagok belseje. Nem ez tartja forgasban a galaxist.
Az elet meg a Fold meg az egesz Naprendszer is persze ideiglenes dolog, hisz par milliard ev mulva Napunk is elete vegere er.
Egyelore szerintem a kovetkezo 50 evet eljuk tul, van eleg gondunk itt is.

--mpt
rabir
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.02.25. 22:22

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: rabir » 2011.04.08. 19:01

Szerintem is 50 évnél nincs több időnk...
Elég gyorsan posztítjuk a bolgyónkat, és még messze vagyunk új bolygók gyarmatisításától...
Hiszen ma még a marsra se tudunk eljutni...
De ha eljutunk akkor is sz*** sem érünk vele (már elnézést a kifejezésért) mer az sokkalta kisebb nálunk, ott is elnépesedés lessz...
A földet meg szépen egy nagy trágyahalommá változtatjuk....

Mindegy hogy lesz-e világvége 2012-ben (bár kicsit sem hiszek benne)

Az apophis is felénk tart 2036 -ban jó eséllyel megpuszil minket, az élőlényeket meg elkíséri a pokolba (bár ebben sem hiszek kicsit se, mármint a pokolban vagy mennyben, de ez már más téma)

És ha nem is csapódik belént úgyse húzzuk már sokáig...

Túl kevés ember próbál tenni a föld érdekében valamit is....
És az emberek többsége le se sz**ja (megint elnézést a kifejezésért) a földet...
Szerintem túl sok a bunkó szemétláda a földön, és most már a föld érdekében férne az emberiségre egy Hitler vagy Stalin féle népirtás...

De ne értsétek félre!!!!

Nagyon rossz úton járunk...
KVI
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:45

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: KVI » 2011.04.08. 21:46

Támogatom! Mentsük meg a Földet: állítsuk vissza a metánlégkört!

Mindazonáltal a Föld nagy F-fel irandó a MHSZ XI. kiadása szerint.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.04.09. 04:36

rabir írta:És az emberek többsége le se sz**ja (megint elnézést a kifejezésért) a földet...
.


Én meg hirtelen személyi jövedelemadót olvastam. ;)
Hyperion85
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2011.01.20. 00:40

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: Hyperion85 » 2011.04.09. 22:28

cassini_today2.jpg
Üdv !!!

-Néztem a szondák eddigi megtett távolságait, itt (kb. 40 szondát vettem lajstromba, az Apolló missziókat s a Föld körül keringő egységeket nem vettem ide...)s azt néztem, hogy eddig, körülbelül : 650 Cs-t ( 97 milliárd Km) távolságot jártak be a világűrben.Nem tudom ez a adat helytálló-e...(?) Csak vettem a szondák eddigi megtett távolságaikat, (2011.04.10.)...ez a Naprendszer kis szeletét jelenti....Viszont lehet ennél jóval nagyobb távolságot jártak már be a szondák, mivel több mint 40 szonda van(volt) a világűrben.Érdekes hogy ha ezt a számot nézzük akkor sincs a 1 fényévnek a 1%-a sem ! Kicsit nagy a távolság---de sebaj egyszer csak legyőzzük !

Üdv:Hyperion85.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
rabir
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.02.25. 22:22

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: rabir » 2011.04.11. 13:56

No nem olyan biztos az....
Hisze ki tudja mit enged meg a fizika.....
Majd ha képesek leszünk más világokba(dimenziókba, természetesen ha vannak) eljutni és ott életben maradni, akkor biztosan találunk olyat, amivel legyűrhetjük a nagy távolságokat.
Így nem kell figyelembe venni a mi világunk fizikai korlátait
Sanci
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009.09.16. 15:16

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: Sanci » 2011.09.14. 09:36

Sziasztok!

Stephen Hawking szerint az Univerzum a semmiből jött létre. Ezt azzal támasztja alá, hogy minden aminek tömege van, a téridőben helyezkedik el, az pozitív energiájú. A téridő maga pedig negatív energiájú. A kettőnek ki kell egyenlítenie egymást, vagyis nullát kell adniuk. Magyarul magát a semmit. Ezt a semmit elég nehéz elképzelni. Én belegondoltam ebbe és teljesen beleszédültem.

Csillagos eget!
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.09.14. 10:53

Sanci írta:Sziasztok!

Stephen Hawking szerint az Univerzum a semmiből jött létre. Ezt azzal támasztja alá, hogy minden aminek tömege van, a téridőben helyezkedik el, az pozitív energiájú. A téridő maga pedig negatív energiájú. A kettőnek ki kell egyenlítenie egymást, vagyis nullát kell adniuk. Magyarul magát a semmit. Ezt a semmit elég nehéz elképzelni. Én belegondoltam ebbe és teljesen beleszédültem.

Csillagos eget!



Ha a hülyeség negatív energiájú, akkor nem kell, mert a Földön egyre több a hülye ember, és az kiegyenlíti a pozitív energiát.
:shock:
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”