IDŐ

konan99
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010.11.02. 18:53

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: konan99 » 2010.11.12. 20:43

sziasztok!
amúgy nem tom mi értelme könyveken vitázni meg hawking-on egyértelmően nagy forma én birom:) igazábol nagyon eltértünk a témától és még mindig nem kaptam választ arra hogy az előzző oldalon jól gondolkodtam-e... igazából hawkingot senki ne figurázza ki ne sértegesse az állapota miatt, mert egyrészt gusztustalan másrészt nem ide való és nem véletlenül tart ott ahol
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.11.15. 16:01

SzZoli írta:Mindig kétkedve fogadtam akár az elvi lehetőségét, de most egy érdekes cikket olvastam az időutazásról:


(Gondolom itt most csak a múltba tett időutazásra gondolsz.)

konan99 írta:sziasztok!
amúgy nem tom mi értelme könyveken vitázni meg hawking-on egyértelmően nagy forma én birom:) igazábol nagyon eltértünk a témától és még mindig nem kaptam választ arra hogy az előzző oldalon jól gondolkodtam-e...


A gravitáció és a sebesség valóban befolyásolja az idő múlását.
Hogy a mondanivalód további részében mit akartál mondani azt nem nagyon értem. :)
90/900 refraktor
konan99
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010.11.02. 18:53

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: konan99 » 2010.11.15. 20:41

Mr. Pape:D ha nem haragszol:D
kb azt szerettem volna leirni ebben az üzenetben, minnél gyorsabban mész annál inkább a jövő felé haladsz, szóval előre az időben. tök mindegy ez mekkora sebesség, de ennek nagyságával egyenesen arányosan telik gyorsabban az idő. Ha nem lenne gravitáció és egyéb dolgok, amik az idő mulására hatnak akkor megállna, mert nem lenne elmozdulás sem és nem lenne elmúlásuk sem az eseményeknek.

azzal, hogy azt mondtam hogy tud eltelni 1 másodperc azt a mértékegység miatt irtam, mivel a számok végtelenek. képzel el egy stopper órát. ezek asszem 100- ad másotpercig vagy 1000-red ig. a másodperc mutató nullán van, csak arra figyelsz ahogy telnek a 10-ed mp ek eljut kilencig. utánna a 100-ad mp et figyeled . eljut 9 ig, utánna ugyan igy 1000-red mp nél, 10000-red mp nél és igy végtelenig. ugyan ugy, mint asszem hiperbolánál, a koordináta rendszerben, hogy a két szára nagyon közel van az x, és y tengelyekhez, de sosem foglyák elérni azt, nem párhuzamosak, mégsem érnek össze, mert amit ábrázolsz az nem lehet =0 vagy valami ilyesmi... igy rem érthetőbb:D
Norbi
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.11.07. 20:52

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Norbi » 2010.11.15. 22:33

konan99 írta:Mr. Pape:D ha nem haragszol:D
tök mindegy ez mekkora sebesség, de ennek nagyságával egyenesen arányosan telik gyorsabban az idő.


Tehát ha holnaptól fele olyan sebességgel járok kelek mint eddig akkor kétszer tovább élek?

Üdv!

Norbi
Norbi
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.11.07. 20:52

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Norbi » 2010.11.15. 23:02

Dávid Gyulának!

Nem feltételeztem Hawking-ról , hogy nincs tisztában a fizika alapjaival!A hozzászólók egy részéről feltételeztem.Ha valaki nincs tisztában az alapokkal és úgy gyárt elméleteket akkor az esetek 99%-ában hülyeség lesz a vége.Ez olyan mikor integrálni akarsz a függvények ismerete nélkül.Az emberek nagy része jelenleg a peripatetikus dinamika helyességéről van meggyőződve.A Newtoni dinamikát pedig nem akarják megérteni.Gondolom azon egyszerű okból kifolyólag, hogy vízszintes úton a sebesség fenntartásához a gázpedált folyamatosan nyomni kell.
Szerinted nem ezeket kéne először tisztázni?Ilyen alapokkal lehet modern fizikát tanulni?
Matematikai alapok nélkül lehet a fizikáról érdemben eszmét cserélni?


Üdv!

Norbi
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.11.16. 06:26

Norbi írta:Nem feltételeztem Hawking-ról , hogy nincs tisztában a fizika alapjaival!A hozzászólók egy részéről feltételeztem.Ha valaki nincs tisztában az alapokkal és úgy gyárt elméleteket akkor az esetek 99%-ában hülyeség lesz a vége.


igazad van, de szerinted mi a megoldás?

a.) a tévelygőket újra és újra kulturáltan , türelmesen kijavítani/útbaigazítani
b.) a regisztrációt minimum jeles fizikaszigorlathoz kötni
c.) nagy mellénnyel jól degradálni (gyk. lecseszni) minden pancsert akinek még nem jelent meg egy publikációja (gyk. írása) sem a Physics Today-ben vagy a Scientific American-ben, hogy jobb lesz ha eldiffundál (gyk. elkotródik) a nagyfiúk halmazából (gyk. játszóteréről)? plusz hőt közölni velük(gyk. beégetni őket), hogy tudják hol helyezkednek el a térbeli Descartes-koordináta-rendszerben (gyk. hol a helyük)
nincs aláírás
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: maro » 2010.11.16. 07:43

ferenc lovró írta:a.) a tévelygőket újra és újra kulturáltan , türelmesen kijavítani/útbaigazítani

Nyilván ez lenne a helyes megfejtés, már azt is értékelni kell, hogy valaki egyáltalán tudja ki az a Hawking és gondolkodik a témán, és eközben kérdez. Csak hát nincs annyi "nagyfiú" aki türelemmel és főleg idővel bírja a kérdéseket megválaszolni. Ők is csak hobbiból vannak itt, és nem várható el, hogy minden új topikban ugyan azt leírják párszor. A tanulni vágyónak, a kérdezőnek is van annyi felelőssége, hogy utána néz, nem írták-e le ezt már valahol. Arról nem is beszélve, hogy a központozás, írásjelek (például kérdőjel) és nagybetűk használata nélkül írt kérdések értelmezése is időbe telik. Én elég gyakran el sem olvasom az ilyen kérdést, mert nincs időm azon gondolkozni, mit akart az illető kérdezni. Mondjuk többek között ezért sem mentem tanárnak...
Norbi
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.11.07. 20:52

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: Norbi » 2010.11.16. 08:11

Szerintem is az a.) válasz a helyes!De kiegészíteném azzal, hogy mindenkit vissza kell irányítani a tudásszintjének megfelelő helyre, hogy onnan kezdje megismerni az őt érdeklő jelenségeket.
Pár éve fel akartam készíteni az egyik alkalmazottamat analízis 2.-re, de a függvények alapjaival nem volt tisztába.Elmondtam neki, hogy ezt megtanulni nem két hétig tart.Az érdekes az egészben, hogy két hét múlva meglett az analízis 2., valamint a Pannon Egyetemen elvileg kemény a matek.
A kedves unokaöcsém nem tudja mennyi 3 a másodikon és négyest kapott a hatványozásra.

A fenti tapasztalatoknak tudható be az esetleges hevességem!

Üdv!

Norbi
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.11.16. 08:21

maro írta:Arról nem is beszélve, hogy a központozás, írásjelek (például kérdőjel) és nagybetűk használata nélkül írt kérdések értelmezése is időbe telik. Én elég gyakran el sem olvasom az ilyen kérdést, mert nincs időm azon gondolkozni, mit akart az illető kérdezni.


ez is jó megoldás, mivel senki sem kötelez senkit, hogy válaszoljon egy neki nem tetsző módon, vagy már sokadszor feltett "hülye" kérdésre. egy fórumban írni nem kötelesség, hanem lehetőség. mégis van, aki ennek ellenére kötelességének érzi, hogy mindenképpen földbedorongoljon embereket, csak azért, mert egy adott témakörben nem érik el az általa elvárt szintet. és észre sem veszik, hogy eközben annyi energiát használnak el a másik fikázására, amennyivel már meg is válaszolhatták volna az adott kérdést. sokadszor is.

érdemes megnézni, Dávid Gyula pl hányszor írta már le, hogy a nagy brumm az mi is volt valójában... nem állt neki még egyszer sem visszaküldeni valaki általános iskola alsó tagozatba kvantumfizika alapjait tanulni...

a másokat lenézők pedig csak magukról állítanak ki szegénységi bizonyítványt szerintem.

nagybetűtlen ferkó
nincs aláírás
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: IDŐ

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2010.11.16. 09:10

maro írta:Arról nem is beszélve, hogy a központozás, írásjelek (például kérdőjel) és nagybetűk használata nélkül írt kérdések értelmezése is időbe telik...

Nem akartam eddig szólni, de ott motoszkált már bennem a kérdés: Fülig Jimmy köztünk van?
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”