Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Sárki
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2011.12.10. 17:09

Re: Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2013.01.19. 20:08

npeter írta:Ez a SETI kutatás giga nagy ökörség. Soha nem fognak találni semmi jelet. Én inkább átnevezném JETI kutatásnak, az több eredménnyel kecsegtetne :)

http://hu.wikipedia.org/wiki/H%C5%B1ha!_jel

Nem ismerem a tudományos megítélését, így félig kérdés a hszem: most akkor találtak valaha bármit, ami nem lett megmagyarázva? Volt már néhány téves riasztás a SETI történetében de elvileg mindről kiderült hogy emberi eredetű. Ez is az volna?
Óvári L.
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2009.09.24. 20:04

Re: Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Hozzászólás Szerző: Óvári L. » 2013.01.19. 20:32

A felsorolt paraméterek miatt a leginkább valószínű megoldás, hogy nem emberi eredetű, de természetes. A kulcs a következő mondat lehet:
"Frekvenciájára két különböző értéket adtak meg: 1420,356 MHz (J. D. Kraus) és 1420,456 MHz (J. R. Ehman), mindkettő nagyon közel állt a hidrogén vonal frekvenciájához, a 1420,405 MHz-hez."
A világegyetem leggyakoribb anyagának különböző állapotaihoz tartozó sugárzások a rádiócsillagászat legalapvetőbb információit adják:
http://astro.elte.hu/astro/hun/oktatas/ ... node3.html
Ezek között vannak állandó és időszakos források, amelyek megismerése jelenleg is folyik.
L.
ramszesz
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013.01.19. 07:58

Re: Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Hozzászólás Szerző: ramszesz » 2013.01.20. 07:14

npeter írta:Ez a SETI kutatás giga nagy ökörség. Soha nem fognak találni semmi jelet. Én inkább átnevezném JETI kutatásnak, az több eredménnyel kecsegtetne :)

A rádiócsillagászat sikerében én sem hiszek. A rádiójel mire odaér valamely lakott bolygóhoz, és visszaérkezik a válasz, addigra túl sok idő telik el, talán meg sem érjük.
A Hubble projekt viszont sokkal "termelékenyebb". Az előbb-utóbb fog eredményt hozni. Már most is vannak apróbb sikerei, de még épp hogy csak elkezdtük a vizsgálódást. (ahhoz képest, hogy mennyi bolygó létezhet a Naprendszerben)
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Hozzászólás Szerző: mpt » 2013.01.20. 10:47

ramszesz írta:A rádiócsillagászat sikerében én sem hiszek. A rádiójel mire odaér valamely lakott bolygóhoz, és visszaérkezik a válasz, addigra túl sok idő telik el, talán meg sem érjük.


Ez igaz. Es igaz a fenyre is, tekintve, hogy mindketto fenysebesseggel halad. A radiocsillagaszat pedig nem a SETI-kutatasrol szol. Kulonfele hullamhosszokon kulonfele jelensegek figyelhetok meg, amik esetleg mas hullamhosszokon nem is eszlelhetok. Olvass kicsit utana.

ramszesz írta:A Hubble projekt viszont sokkal "termelékenyebb". Az előbb-utóbb fog eredményt hozni. Már most is vannak apróbb sikerei, de még épp hogy csak elkezdtük a vizsgálódást.


Az 1993-ban felbocsatott urtavcsorol van szo? Akkor nem eppen csak elkezdtuk... nem is beszelve az azota is mukodo, vagy mar uzemen kivul helyezett jopar masik urtavcsorol. Vagy a Keplerre gondoltal esetleg. Szerintem olvass egy kicsit utana.

ramszesz írta:(ahhoz képest, hogy mennyi bolygó létezhet a Naprendszerben)


Pontosan 8 darab bolygo van a Naprendszerben.

--mpt
ramszesz
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013.01.19. 07:58

Re: Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Hozzászólás Szerző: ramszesz » 2013.01.20. 11:23

mpt írta:
ramszesz írta:A rádiócsillagászat sikerében én sem hiszek. A rádiójel mire odaér valamely lakott bolygóhoz, és visszaérkezik a válasz, addigra túl sok idő telik el, talán meg sem érjük.


Ez igaz. Es igaz a fenyre is, tekintve, hogy mindketto fenysebesseggel halad. A radiocsillagaszat pedig nem a SETI-kutatasrol szol. Kulonfele hullamhosszokon kulonfele jelensegek figyelhetok meg, amik esetleg mas hullamhosszokon nem is eszlelhetok. Olvass kicsit utana.

ramszesz írta:A Hubble projekt viszont sokkal "termelékenyebb". Az előbb-utóbb fog eredményt hozni. Már most is vannak apróbb sikerei, de még épp hogy csak elkezdtük a vizsgálódást.


Az 1993-ban felbocsatott urtavcsorol van szo? Akkor nem eppen csak elkezdtuk... nem is beszelve az azota is mukodo, vagy mar uzemen kivul helyezett jopar masik urtavcsorol. Vagy a Keplerre gondoltal esetleg. Szerintem olvass egy kicsit utana.

ramszesz írta:(ahhoz képest, hogy mennyi bolygó létezhet a Naprendszerben)


Pontosan 8 darab bolygo van a Naprendszerben.

--mpt

Naprendszer... :lol: Természetesen Tejútrendszert akartam írni... Nyelvbotlás. :) A galaxisunkban több milliárd csillag van...
Az űrtávcső esetében elsősorban a Hubble és Kepler berendezéseire gondoltam. És azért írtam, hogy éppen hogy csak elkezdtük, mert a vizsgálandó mennyiséghez képest az elmúlt 20-30 évben csak a töredékénél tartunk. Vagyis ki tudja mit találunk még a következő évtizedekben. De inkább abban reménykedem, hogy még korszerűbb űrtávcsövek kerülnek a jelenlegiek helyébe, akár 10 éven belül, melyek még több információt adnak majd.
Sárki
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2011.12.10. 17:09

Re: Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2013.01.20. 12:44

Miért lenne az életkeresés szempontjából ígéretesebb az exobolygók keresése, mint a SETI?
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.01.22. 14:31

A SETI jeleket keres és vizsgál. Az exoplanet-keresés bolygókat keres, és azt is vizsgálja, az élet létezHET-e rajtuk. Két, logikailag teljesen eltérő módszer.
ἄπειρον
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.06.21. 01:30

Re: Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Hozzászólás Szerző: ἄπειρον » 2013.01.22. 18:49

npeter írta:Ez a SETI kutatás giga nagy ökörség. Soha nem fognak találni semmi jelet. Én inkább átnevezném JETI kutatásnak, az több eredménnyel kecsegtetne :)


Nehéz azzal vitatkozni, aki ismeri a jövőt.
ἄπειρον
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.06.21. 01:30

Re: Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Hozzászólás Szerző: ἄπειρον » 2013.01.22. 18:51

Sárki írta:
npeter írta:Ez a SETI kutatás giga nagy ökörség. Soha nem fognak találni semmi jelet. Én inkább átnevezném JETI kutatásnak, az több eredménnyel kecsegtetne :)

http://hu.wikipedia.org/wiki/H%C5%B1ha!_jel

Nem ismerem a tudományos megítélését, így félig kérdés a hszem: most akkor találtak valaha bármit, ami nem lett megmagyarázva? Volt már néhány téves riasztás a SETI történetében de elvileg mindről kiderült hogy emberi eredetű. Ez is az volna?


http://www.bigear.org/Wow30th/wow30th.htm
ἄπειρον
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.06.21. 01:30

Re: Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Hozzászólás Szerző: ἄπειρον » 2013.01.22. 18:58

ramszesz írta:A rádiócsillagászat sikerében én sem hiszek. A rádiójel mire odaér valamely lakott bolygóhoz, és visszaérkezik a válasz, addigra túl sok idő telik el, talán meg sem érjük.


Ennek mi köze van a SETI sikerességéhez?
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”