Szűrőváltó

maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Szűrőváltó

Hozzászólás Szerző: maro » 2009.09.24. 14:26

Érdeklődöm, hogy használ-e valaki szűrőváltót? Ha igen, akkor milyet és a mi a tapasztalata vele?
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Szűrőváltó

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2014.09.15. 13:38

maro írta:Érdeklődöm, hogy használ-e valaki szűrőváltót? Ha igen, akkor milyet és a mi a tapasztalata vele?


Szia Tamás!

Raktam fel pár képet a szűrőváltóról a saját képgalériámba...
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Szűrőváltó

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.11.19. 09:52

Csupán tájékoztatásul.

Az SBIG CFW-10 szűrőváltómnak az O-gyűrűjét (ez fordítja el a tárcsát) az idő vasfoga és a használat erősen kikezdte. Így most cserélnem kellett, mert már egyre bizonytalanabbul működött; sőt, mára gyakorlatilag használhatatlanná vált.

Meglehetősen speciális mérete miatt a hazai forgalmazóknak maximum a katalógusában szerepel a megfelelő méret, a raktáraikban nem, így külföldi nagyker forrásból tudtam csak beszerezni, ahol viszont egy tucat volt a minimálisan rendelhető mennyiség. Mivel még így sem volt arany árban (annak ellenére, hogy nem NBR, hanem Viton az anyaga, ami még tartósabb), vettem hát 12 darabot.

A fentiekre tekintettel, ha valaki használ még ilyen szűrőváltót (tipikusan az SBIG ST sorozatú CCD-ihez használatos, de önállóan, más kamerákhoz is használható), és hasonló problémával küzd, annak szívesen adok új O-gyűrűt hozzá (amíg van), csak jelezze igényét.


Üdv,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”