Fotontöbbszöröző okulár

Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.11.04. 15:47

géza írta:
2016.05.10. 18:09
Nem éppen fotontöbbszörözö (?), de a hagyomànyos üvegokulàrokat levàltokra gondolok. Nyakunkon a jövö, az érzékelök. A programjaik. Ezek a NASA hasznàlt eszközök primitivebb kiadàsban kezdenek lecsuszni az amatör piacra. Ezeket nem okulàr cim alatt valahol nem talàlni a neten? Nem tudom hogy keressem.
Ettől kezdve NEM arról szól ez a rovat, amiért nyitottam! Mindenféle másról, de arról már nem esik szó, ami az eredeti témája lett volna. Most, 6 évvel később még mindig embargós hadieszköznek számít, akkor elképzelhető van benne valami! Valami, ami nagyon új, nagyon hasznos, de nagyon drága is. Sajnos nem arról van itt szó, hanem egy gagyi eszközről megy a vita. Ez a baj itt, kedves Géza! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: .géza » 2018.11.04. 16:09

Imre igy van, nagyon sokat bizonytalankodtam, hogy ezt az új kategóriát (gyári okulárnélküli amatőrteleszkóp) http://www.waloszek.de/astro_foto_dso_e.php elavul ? :https://hu.wikipedia.org/wiki/Okul%C3%A1r hol kéne bemutatni megbeszélni. Még itt éreztem helyét leginkább. Baj. (Már az is, hogy élek ?). Hol kéne ?
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.11.04. 20:08

.géza írta:
2018.11.04. 16:09
Imre igy van, nagyon sokat bizonytalankodtam, hogy ezt az új kategóriát (gyári okulárnélküli amatőrteleszkóp) http://www.waloszek.de/astro_foto_dso_e.php elavul ? :https://hu.wikipedia.org/wiki/Okul%C3%A1r hol kéne bemutatni megbeszélni. Még itt éreztem helyét leginkább. Baj. (Már az is, hogy élek ?). Hol kéne ?

Talán nyissál rá egy külön topicot ;) egyébként a linkelt cikkben azt olvastam , hogy megint fél évvel eltolták a piacra dobás időpontját :mrgreen:
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.11.05. 09:53

.géza írta:
2018.11.04. 16:09
Imre igy van, nagyon sokat bizonytalankodtam, hogy ezt az új kategóriát (gyári okulárnélküli amatőrteleszkóp) http://www.waloszek.de/astro_foto_dso_e.php elavul ? :https://hu.wikipedia.org/wiki/Okul%C3%A1r hol kéne bemutatni megbeszélni. Még itt éreztem helyét leginkább. Baj. (Már az is, hogy élek ?). Hol kéne ?
Kedves Géza! Semmi komoly baj nincs. Nem kell ilyen pesszimista hangon nyilatkoznod! Mos már nincs sok értelme újabb témahelyet nyitnod, hiszen itt nyugodtan folytathatod a diskurzust, hiszen csak arról a másik gagyi szerkezetről van szó. Amúgy meg ha lesz hír a "profi" foton/elektron többszörözős elven működő képerősítőről, aminek eredetileg ezt a helyet szántam, akkor az akkora durranás lesz, hogy felülírja majd az eddigieket! Addig is kívánok kellemes csevegést, reklámozzad tovább kedvedre azt a micsodát, és vegyél belőle majd, ha lehet kapni, és írjad meg a személyes tapasztalataidat vele! Ide írjad, nehogy újabb helyet nyiss, mert már annyi van, hogy szinte órákat lehet keresgélni, ha valamit utólag szeretnék elolvasni. Szinte minden témahely idegen, elkalandozásokkal van teli. Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: .géza » 2018.11.05. 11:08

Imrém, nagy megkönnyebbülést jelent amit irsz. Már hat évvel ezelött éreztél valamit a változásból. Igazad van a gagyi jelzővel kapcsolatban, a mai profi szerkezetek ilyen változatai szerepelnek amatőrkézen. A "legprofibb" amatőrtávcső is csak modellje az igaziaknak - ilyenekre gondolok. Az érzékelős csövekkel való megfigyelés pedig most kerül amatőrkézbe először több tipusban, több gyártótól. Integráltan mai majdnem csucstechnikával. Talán mégis csak fordulat. A telefonos fotózás is bekerülhetett ide, alkalmazkodni muszáj. Ez van.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.11.05. 11:26

Imre írta:
2018.11.05. 09:53
.géza írta:
2018.11.04. 16:09
Imre igy van, nagyon sokat bizonytalankodtam, hogy ezt az új kategóriát (gyári okulárnélküli amatőrteleszkóp) http://www.waloszek.de/astro_foto_dso_e.php elavul ? :https://hu.wikipedia.org/wiki/Okul%C3%A1r hol kéne bemutatni megbeszélni. Még itt éreztem helyét leginkább. Baj. (Már az is, hogy élek ?). Hol kéne ?
Kedves Géza! Semmi komoly baj nincs. Nem kell ilyen pesszimista hangon nyilatkoznod! Mos már nincs sok értelme újabb témahelyet nyitnod, hiszen itt nyugodtan folytathatod a diskurzust, hiszen csak arról a másik gagyi szerkezetről van szó. Amúgy meg ha lesz hír a "profi" foton/elektron többszörözős elven működő képerősítőről, aminek eredetileg ezt a helyet szántam, akkor az akkora durranás lesz, hogy felülírja majd az eddigieket! Addig is kívánok kellemes csevegést, reklámozzad tovább kedvedre azt a micsodát, és vegyél belőle majd, ha lehet kapni, és írjad meg a személyes tapasztalataidat vele! Ide írjad, nehogy újabb helyet nyiss, mert már annyi van, hogy szinte órákat lehet keresgélni, ha valamit utólag szeretnék elolvasni. Szinte minden témahely idegen, elkalandozásokkal van teli. Üdv. Imre
A héten igen előfordulok Budapesten, szerda-csütörtök-péntek közül valamelyik nap lesz úgy néz ki. Ki is van még ott, aki tud mutatni ezt az ?
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.11.05. 13:34

.géza írta:
2018.11.05. 11:08
Imrém, nagy megkönnyebbülést jelent amit irsz. Már hat évvel ezelött éreztél valamit a változásból. Igazad van a gagyi jelzővel kapcsolatban, a mai profi szerkezetek ilyen változatai szerepelnek amatőrkézen. A "legprofibb" amatőrtávcső is csak modellje az igaziaknak - ilyenekre gondolok. Az érzékelős csövekkel való megfigyelés pedig most kerül amatőrkézbe először több tipusban, több gyártótól. Integráltan mai majdnem csucstechnikával. Talán mégis csak fordulat. A telefonos fotózás is bekerülhetett ide, alkalmazkodni muszáj. Ez van.
Géza! Megpróbálom még egyszer utoljára, hátha világos lesz a lényeg!?

Beszélsz itt "érzékelős csövekről", és haladásról, megállapítod, hogy "alkalmazkodni muszáj" , de a lényeget szerintem még mindig nem látod! Vajon miért nem veszed észre, hogy az, ami összerakható egy érzékenyített ccd-ből, és egy szoftver segítségével , zajcsökkentéssel, több kép azonos idejű feldolgozásával kvázi élőben mutat valamit egy beépített kicsi képernyőn, amit nagyítóval kell nézni, az csak technikai bohóckodás, és nincs benne semmi, de tényleg semmi újdonság, semmi jelentős fejlődés, mert csak a régi építőkockákat rakosgatja ide-oda, és lesz belőle fából vaskarika, amit kellő reklámmal el tudnak adni olyanoknak, akik villogni akarnak azzal, hogy nekik van egy "csoda kütyüjük", amely színes képet rajzol a fényesebb objektumokról néhány perc alatt. Ez csak bohóckodás, és nagyot röhögnek azok, akik a meggazdagodnak azok pénzén, akik megkajolták a reklámot, és végignyalták a mézesmadzagot! Ne tartozz közéjük! Nézz utána, hogy tényleg semmi, de semmi újdonság nincs a kütyüben. Nem használ olyan új elvet, amely indokolná ezt a hatalmas dobverést!

A másik, amiről én beszélek, amiről 2012 elején írtam, az teljesen új eszköz. Az nem valósítható meg egyetlen jelenlegi amatőr módszerrel sem. Nincs benne CCD, nem kell szoftver hozzá, és sajnos nem kerülhető ki a nagyító, amivel a saját szemeddel nézel majd bele, akárcsak egy okulárba. Ott ténylegesen azt látod azonos időben, ami az égről jövő fény. Persze nem direktben azt a 2 fotont, hanem annak felerősített mennyiségét, jelenleg még csak egy színben! A képerősítés mértéke eléri a mlliószorosat! A fény hulláma, amit képes erősíteni, az 200-1000 nm között lehet. A kapilláris/nanocsöves képerősítő szálak száma százmillió, és a lineáris működési tartomány sokszorosa egy CCD tartományának! Ezen okból egy teljesen új technikai/jelenleg hadászati/ eszközről beszéltem/írtam, amely képes ultraibolya illetve akár keskenysávú infravörös szűrőn keresztül is működni, és azonnal a valódi természetes fénytől függő képet megmutatni a százmillió csövecske miatt analógnak tekinthető kisméretű képernyőn! Az első bejegyzésben találsz egy olyan vázlatot, amely mutatja egy olyan szerkezet vázlatát amely színes képet alkot, mint egy okulár, csak éppen milliószoros is lehetne a képerősítése. Az sem "okulár", csak nincs jobb szó helyette még. A kapilláriscsö szemlencse felőli oldala akárcsak egy színes képernyőt, foszforeszkáló pontok milliói alkotják. Tanulmányozzad, és próbáljad megérteni a lényegét!

Géza! Értelmes ember vagy, tehát nem kell magyaráznom tovább, igaz? Ha ezek után sem érted, hogy mit reklámoznak, aminek bedőltél, és én miről értekeztem, akkor tényleg felesleges itt bárkinek győzködni, és bizonygatni, hogy elképzelésed a dologról téves. Az a kis, formás mini szerkezet, amelyet fejlődésnek hiszel, az valójában a pénzszerzés egy újabb eszköze, de nem részedre! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.11.05. 13:59

Imre írta:
2018.11.05. 13:34
Géza! Megpróbálom még egyszer utoljára, hátha világos lesz a lényeg!? ...
:lol: Én - és sokan mások - ezen már túl vagyunk, és feladtuk... :(
De hajrá, neked szurkolok, Imre; talán neked mégis sikerül felnyitni Géza elméjét.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: .géza » 2018.11.05. 19:54

Az egész "tévelygésemnek" Attila az oka. Dörgedelmei ellenére vannak "szkájvócser" szörnyüségeim amiket élvezettel használok. Azokat is a közölt specifikációk alapján választottam. Mikor megláttam neten ezeket a bolondságokat (?), amik állitólag olyan képet láttatnak mint amilyeneket hosszasabb kikészités után itt közöltök és tetszettek, megörültem. Számolni is kezdtem szegényember módra. A tipusok : 8centis ED - 15 centis cassegrain hosszó gyutávval - 11 centis parabolatükör. Benne van a fotómasina, illesztőségeivel együtt viszonylag jó felbontással (nekem). Aztán goto, láb ehhez, na meg a hátizsák ugye, szállithatom, egy tablet. Programok. Kétszáz felett valamivel. Feltámadó lelkesedésem Attila már elejétől oltogatta, de nem mentek ki a fejemből a szeretett szkájvtcsereim amiktől szintén "oltogat". Nem hittem neki - minek erőszakoskodik, gondoltam. A vikipédia véleménye az okulározás astró alkonyáról szintén befolyásolt. Látjátok, egyszerü embert könnyű elvezetni. Köszönöm hogy figyelmeztettetek, de a dolog azért még egy kicsit piszkálni fog. Akkor nem veszem meg. Vagyis várok vele, a nyavalyások áttették karácsony utánra ugyis. Ha buknak, nagyon szégyenlem majd magam. Ráadásul nekem pont az a nagyitóval nézegető tetszett, bár a képet közben nagyméretben eltárolta. Mentségemre.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Fotontöbbszöröző okulár

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.11.05. 20:16

.géza írta:
2018.11.05. 19:54
Az egész "tévelygésemnek" Attila az oka. ...
Géza!

A tudatlanságodért és tapasztalatlanságodért miért lennék én a "felelős"? :shock:
Ráadásul én is tévedhetek (nem is ritkán), de amikor már vagy féltucatnyian írjuk ugyanazt, akkor talán érdemes volna elgondolkoznod, hogy az álláspontod mennyi reális...

Egyébiránt pedig azt veszel, amit akarsz, nem téged akartalak lebeszélni a vásárlásról. Az eVscope azt jó eséllyel tudja, amit írnak róla, de te többet látsz bele, mint amit a hirdetésekben írnak róla. Pl. nem hasonlítható egy nagy, pl. 30 vagy 50centis távcső fénygyűjtőképességéhez (főleg hasonló CCD technológiával felszerelne) és felbontóképességéhez.

Én csak és kizárólag azért "oltogattalak" - ahogy fogalmazol -, mert szerettem volna elkerülni, hogy a kezdőket félrevezesd a butaságok kitartó ismételgetésével.
Ahogy korábban már leírtam: ez egy szakmai (-nak tűnő...) fórum; ezért fontos, hogy nyilvánvalóan és tényszerűen hamis, félrevezető információk ne jelenjenek meg itt.
Szubjektív véleményeket természetesen lehet megfogalmazni akár nagyon eltérőeket vagy totálisan szemben állókat is, de a tények nem tartoznak ebbe a körbe.

Ha például jómagam bizonytalan vagyok valamiben, akkor azt mindig jelzem, hogy csak vélemény. Vagy inkább rákérdezek. Ezt javaslom neked is.


MDA

u.i.: a szkájvacser cuccok minőségéről pedig azért olyan a véleményem, amilyen, mert - szerencsés módon - volt lehetőségem igazán jó optikai és mechanikai minőségű eszközöket is használni, és van összehasonlítási alapom. Sokan úgy dicsérik a SW-t agyba-főbe, hogy fogalmuk sincs, hogy milyen egy jó távcső... Mindazonáltal tárgyilagosan meg kell állapítani, hogy a kínai cuccok is lassan, nagyon lassan bár, de javulgatnak (viszont még mindig jó nagy szórással).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2018.11.05. 20:35-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”