Űr-vélemény-kutatás

KTIMI
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.03.14. 08:27

Űr-vélemény-kutatás

Hozzászólás Szerző: KTIMI » 2012.03.14. 13:15

Bolygóink véleménye az Arecibói üzenetről
Fantázia Csillagász-riport


- Kedves Nap! Ön mit gondol? Helyesen tették az emberek, hogy kommunikációt kezdeményeztek ezzel az üzenettel a Földön kívül létezőkkel?
- Kedves Csillagász, én meglehetősen közömbös vagyok e téma irányában. Teljesen nyilvánvaló azonban, hogy – ahogyan egy munkás hangyacsapat sztrájkját egy elefánt nem érti meg, úgy – jómagam sem találok logikát és értelmet ebben a hullám-mozgásban. De ha még egyszer ilyet küldenek, úgy illik, hogy válaszoljak… Egy jó nagy rájuk irányított napkitörés lesz a legérthetőbb reakció.

- És Ön, nagyrabecsült Jupiter? Érthetőnek, logikusnak, intelligensnek találja az Arecibói üzenet tartalmát?
- Sajnálatraméltó, hogy az üzenet küldői nem tudják, hogy minden fokozott erősséggel visszatér a feladóhoz. Én több ezer évvel ezelőtt tapasztaltam meg ugyanezt, amikor egy kisebb gázgömb-darab kiszakadt gravitációs szférámból, majd visszatérve jó nagy vihart kavart, ami már 300 év óta tart. Egy kis szemléltető vihartúrára szeretettel várom a feladókat, érezzék át ők is.

- És Ön miképpen vélekedik az emberiség üzenetéről, kedves Plútó?
- Sehogy. Úgysem ér engem utol. Disszidáltam a Naprendszerből.

- Hát Ön, kedves Hold, találkozott már az Arecibói üzenettel?
- Igen, természetesen. Szánalmasnak találom, hogy Föld ilyen lényeket hord a hátán. Nem tudom meddig bírja még, talán túl jószívű. Táplálja, itatja, levegőzteti ezeket. Azt hiszem talán ez az oka, hogy minden évben egyre jobban eltávolodunk egymástól…

- Nagyon érdekelne Szaturnusz véleménye is. Ö mit gondol arról, hogy az emberiség ilyen módon próbál bemutatkozni a Földön kívülieknek?
- Sajnos az én tudatállapotom olyan messze áll ettől, hogy már nem tudom értelmezni az üzenet lényegét. Lehet azonban, hogy az egy titkos házasságkötési ajánlat részemre? Akkor küldenem kellene nekik egy szép Szaturnusz–gyűrűt.

- És Ön, tisztelt Mars? Méltatja figyelemre az üzenetet?
- Igen, természetesen. Ez egy háborús üzenet. És feltétlen válaszolok. Küldötteim Phobos és Dhemos lesznek.

- Kedves Vénusz, Önnek jelent valamit az emberiség üzenete?
- Sajnos sűrű fátylam miatt látásom és hallásom homály fedi. Egy váratlan üzenet talán fellebbenti fátylam….

- És végül megkérdezem Földet is, hogy mit szól ahhoz, hogy az emberiség ilyen üzeneteket küldd a hátáról?
- Én már csak mosolygok. 2012. december 20-ig úgysem kapnak rá választ  :evil:
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Űr-vélemény-kutatás

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2012.03.14. 16:06

Kedves KTIMI !

Sehogyan sem tudom a " novelládat " az űrkutatással összekapcsolni.
Nem értem, hogy valójában mi is az, amit leírtál az általad létrehozott
topicban. Regge fél kilenckor regisztrálsz és pár óra mulva már a topicodban
közlöd eszmefuttatásodat, aminek se füle, se farka. A hasonló semmitmondó
topicból már így is volt elég. :( Remélem, hogy a következő hozzászólásod nem
egy képregény lesz. Azért, gondolom, hogy először átkellett volna böngészni
a csillagváros topicjait. Nekem NEM nyerte meg a tetszésemet az írományod :!:
Remélem, hogy nem bántottalak meg az őszinte magánvéleményemmel.
Üdv Bogáncs.
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: Űr-vélemény-kutatás

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2012.03.21. 08:30

Szellemes kis írás, bár műfaját tekintve inkább blogba lenne való, amire itt, a Csillagvárosban is van lehetőség. Szereztél pár kellemes percet, köszi.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Űr-vélemény-kutatás

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.03.21. 20:52

Van egy humor rovatunk, oda simán elfért volna. Ha meg képregészt írsz és rajzolsz, ezért külön köszönet jár! De azt is tedd a humor rovatba, jó?
Sirius
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Űr-vélemény-kutatás

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2012.03.21. 21:50

Nekem is tetszett, ment is letöltésbe! ;)
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Űr-vélemény-kutatás

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.03.21. 22:15

Lehet, hogy nem topikba való, de én is köszönöm tetszett!!!!
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Űr-vélemény-kutatás

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.03.22. 00:07

No, hát lett egy topic ilyen témára is! (Átmenet a sci-fi és a paródia közt.)Most már tartsuk meg, csak legyen hozzá szerző is! BQ.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Űr-vélemény-kutatás

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.03.22. 00:24

Pár napja arra gondoltam, hogy jó dolog hogy ilyen olyan kicsi valószínűsége van az életnek, és akármilyen hülyeségnek tűnik itt keresni az idegeneket és nem az egész világban nagyon messze, de mi van, ha nem is idejöttek valahonnan, hanem ők is itt keletkeztek, mivel nem is kell messzire menni, ha már egy élet itt kialakult lehet itt van a legtöbb esélye egy másik fajtának is ... ha belegondolunk.
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Űr-vélemény-kutatás

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2012.03.22. 12:40

Hahóóó, becsengettek! Akinek nem lenne világos, hogy ez az egyébként igen szellemes kis írás tényleg az Amatőrcsillagász humor topikba került, annak tényleg javaslom, hogy nézze át, hová regisztrált és milyen topikba ír.
(Fórum kezdőlap ‹ Minden más ‹ Amatőrcsillagász humor)

Ennek ugyanis szerintem itt van a helye. Gondolkodjunk már, mielőtt írunk, emberek...
Ja, és szerintem vicces volt.

Üdv közöttünk, kedves Timi! :)
polinachka
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.09.17. 12:00

Re: Űr-vélemény-kutatás

Hozzászólás Szerző: polinachka » 2021.09.20. 07:41

A közvélemény manapság nem jelent semmit! A saját döntésed kell meghoznod) Mert minden ember megőrül. Csak a tic-tac-toe érdekli őket=(
Válasz küldése

Vissza: “Amatőrcsillagász humor”