HOgy Az a Xentséges...:)

santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.08.13. 11:45

Tényleg... most esik le, mintha valami hiányozna a megszokott nyári amatőrcsillagász közéletből...
Ne is legyen!

Lehetne viszont valami mélyég-hoax, pl. olyan közel lesz a Plejádok, hogy szabad szemmel is lehet látni. :) Persze csak azoknak, akiket nem vakít el az oppozícióban lévő 50 fok átmérőjű omega centauri.

Snt
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.08.13. 12:33

Hát azért csak ne bízzátok el magatokat! Már 4-5 helyen jönnek a hírek, hogy olyan naptevékenység lesz, hogy minden távközlése kontaktus megáll, még a villanyvasalók is kiégnek, és közben átfordul a Föld mágneses pólusa, nem lesz mágneses védőpajzs, kapjuk a kozmikus sugarakat! No, és 2012-re jön a Nibiru, benne van a maya kalendáriumban, ott csak tudják. BQ.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2010.08.13. 12:59

Egyébként a Plejádok is benne van az "őstudásunkban", hisz az egyik csillaga körül keringünk, és most lépünk be hosszabb időre a csillag Foton-övébe, ami miatt korszakváltás van éppen. BQ mindjárt elmondja pontosan, honnan ered ez a népszerű hiedelem.
KVI
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:45

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: KVI » 2010.08.13. 13:02

Szerintem ez tavalyi Tarjáni táborból ered, a szegedi kollégák borzalmas pálinkájának hatásaként...
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2010.08.13. 13:04

Nem, a tavalyi tarjáni táborból az a HOAX terjedt el, hogy a VObs program majd tud fénygörbét rajzolni.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.08.13. 15:02

Vizi Péter írta:Egyébként a Plejádok is benne van az "őstudásunkban", hisz az egyik csillaga körül keringünk, és most lépünk be hosszabb időre a csillag Foton-övébe, ami miatt korszakváltás van éppen. BQ mindjárt elmondja pontosan, honnan ered ez a népszerű hiedelem.


A vicc az, hogy valaha, a 19. sz. derekán tényleg azt hitték, hogy a Naprendszer a Pleiadok körül kering. Ez onnan ered, hogy a H. Mädler nevű német csillagász - az amatőr mozgalom egyik megindítója - úgy számolta, hogy ha a Naprendszer kb. a Vega felé halad, tehát ez a pálya apex iránya, akkor a központnak a Fiastyúkba kell lennie. Ráadásul ugye ott sok csillag van, tehát az egy nagy tömegű vonzó központ. (A Tejútrendszer szerkezetéről még fogalmuk sem volt!) No, ezt a modern asztrofantaszták összekutyulták a forró fehér óriásokkal, meg a Galxis síkjának porfelhjével, amit átmetszünk, és akkor jaj nekünk. BQ.
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.10.18. 00:13

Tudom, nem ide tartozik, de ilyet kérek karácsonyra! Csak 9 milla! :D
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.10.18. 08:51

Igen, a VObs, ami megrajzolja az 50 fok átmérőjű Omega Cen összes RR Lyrae-jának fénygörbéjét vizuális adatok alapján.

Milyen pálinka is volt???

:D

Snt
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2010.10.23. 19:26

Na, behoztam a teraszról az apparátot. Itt ma már nem lesz semmi :( . Megnézek valami agysorvasztó tv műsort :evil:
Sidius

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2010.10.24. 09:51

Üdv Mindenkinek!

Az előbbi "agysorvasztó" minősítésről eszembe jutott egy talán két éve (?) megesett furcsa tapasztalatom. Nem tudom mi volt a TV műsor lényege, csak ritkán nézek kereskedelmi TV-t, akkor valahogy a műsor vége felé a készülék elé keveredtem.
Néhány híresség (talán a Brazil?) őserdőben táborozott. Úgy emlékszem éppen ketten voltak, az egyik D. Gjon, a másikra nem emlékszem. A lényeg, hogy a szereplők a tábortűz körül keseregtek meg örvendeztek, az operatőr a dzsungel éjjeli látképével búcsúzott. Ezután lassan a fák fölött látható, közvetlenül az első negyed utáni Hold képével fejezte be a forgatást. Közben, mivel élő műsorról volt szó, szavazásra ösztökélték a nézőket (hogy mire kellett szavazni, azt nem tudom). Kb. 15 perccel később, a távcső mellett amolyan Colombo-hadnagyos nyugtalanság vett erőt rajtam. Mikor arra gondoltam, hogy megint meg kell küzdenem a telehold elsöprő fényével, hirtelen megvilágosodtam.
Néhányaknak elmondtam aggályaimat az első negyed-telehold-élő szavazás vonatkozásban, de nemigen érdekelt senkit a problémám.
A furcsa "észlelésre" létezik racionális magyarázat, de az eddig felmerült lehetőségek közül nekem mind valószínűtlen.
Válasz küldése

Vissza: “Amatőrcsillagász humor”