HOgy Az a Xentséges...:)

astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.07.30. 23:22

Sokáig töprengtem, hogy ez a világ- és fizika-megváltó világnézet hova kerüljön. Mert muszáj megosztanom mindenkivel, hogy végre megtudhassátok, mennyire egy hamis világvban éltek (velem együtt). A derék doktor úr skartba vágta Einsteint, D. Gy-t - hát száljunk magunkba! (Mellesleg a könyvet nem olvastam, nem is fogom, elég belőle ez a kiadói ajánlás!) Ime:

Korom Gyula: És mégis van éter! (Einstein tévedett, az idő mégsem relatív)
Budapest, Ars Memorandi 1996
"Az orvos szerző szerint: Az idő nem relatív! A tömeg nem nő meg a sebességgel! A tömeg és az energia nem alakulnak át egymásba! Nem lesz hőhalál a Világegyetemben! A jövő egyik lehetséges energiaforrása a fizikai mező! És mégis van éter! A relativitáselmélet látszólag egy hétköznapi élettől igen távol eső tudomány, a fizika egy szűkebb területe, amely igen speciális részletkérdésekkel foglalkozik. Minek érdekelje hát ez az átlagos műveltségű embert, vagy a humán értelmiséget? A szaktudományos részletkérdés mögött általános, az emberi gondolkodás és kultúra egészét érintő igen súlyos következmények húzódnak meg. A relativitás elmélete ezért emelkedik ki a szaktudományos körből. Hogyan lehet egy fiatalnak maradandó erkölcsi értékekről, a humán kultúra fontosságáról eredménnyel beszélni akkor, amikor a természettudomány eredményei szerint minden relatív. Egyetlen igazán fontos az életben, az anyagi eredmény. Az eszköz nem fontos, mert úgyis minden relatív. A huszadik század filozófiai és természettudományos gondolkodása sok tekintetben a pesszimizmust, a dekadenciát, a laza erkölcsöket, a maffiaszellemet támogatja. Tudjuk, hogy a szén, a kőolaj, a földgáz, a fa mennyisége korlátozott. De az atomenergia felszabadítására alkalmas radioaktív elemek mennyisége is rohamosan csökken. Einstein óta a köztudatban van, hogy az energia felszabadítása a tömeg energiává történő átalakításával lehetséges. A szerző rámutat, hogy ez tévedés. Ha majd kihűl Napunk, a mindenütt jelen lévő fizikai mezők energiájának megcsapolása lesz az igazi megoldás. A jövő űrjárművei nem űrrakéták, hanem éter-tengeralattjárók lesznek, amelyek feltehetően a fizikai mezők szinte kimeríthetetlen energiatartalékainak megcsapolásával válnak majd alkalmassá távoli űrutazásra a ma ismeretes molekuláris energiaforrások nagy mennyiségének cipelése nélkül. Ha valóban léteznek UFO-k, járműveik ezen az elven működnek. A relativitáselmélet jelenlegi felfogása nem csak a gondolkodást köti gúzsba. A fizikai mezők valódi szerkezetének kutatása sem kaphat mindenütt kellő anyagi és erkölcsi támogatást, mert Einstein elmélete szerint gondolkodva nem kecsegtet eredményekkel. Pedig... Nem csak elméletről van szó, gyermekeink bőrét visszük a vásárra. Az emberi faj jövőjéről szól a relativitáselmélet sztori. Ezért kellene lehetőleg mindenkinek megértenie. Elég hozzá a középiskola anyaga."
Ár: 4000 Ft

Utóirat: szerintem a 4000 Ft-os ár itt azt jelenti, hogy ennyit kap az, aki hajlandó elolvasni ezt az elmeművet. BQ.




--------------------------------------------------------------------------------
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.07.30. 23:32

„Kérlek, Uram, adj erőt, hogy megváltoztassam a megváltoztathatót! Adj türelmet, hogy elviseljem a megváltoztathatatlant! És adj bölcsességet, hogy meg tudjam különböztetni a kettőt egymástól!”
Sidius

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.07.31. 11:44

Besenyő Anti bácsi után szabadon:

"Nem baj!(...)
Hogyha három lábam vóna, valószínű tudnék róla.
Balettcipőm nincsen nekem, de ha lesz én föl nem veszem."

Ahogy telnek az évek, egyre inkább fölfogom, hogy semmit sem tehetek "fejlett" civilizációnk "ismeretterjesztése" ellen. Kissé elkeserít, talán bele is lehetne betegedni, de mindig próbálok egy idő után nem gondolkodni tovább ezen.
A "fenntartható fejlődés" kifejezést a fönntartható élet kifejezéssel kéne már leváltani.
A reális gondolkodás kiirtásával minden amitől ember az ember, lassacskán elvész majd. Az oktatás pl. már-már világszerte nem kérdező emberek kinevelését célozza. Hazánk is csatlakozott e mozgalomhoz. (Meg sok másikhoz is.)
Kíváncsi vagyok, mikor kezdik üldözni az írástudókat.
Sidius

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.08.15. 13:58

Megint elindult a körlevél a szabad szemmel is Teliholdnyi Marsról.
Aki tud és van hozzá türelme, küzdjön ellene!
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.08.15. 15:08

astrohist írta: Korom Gyula: És mégis van éter! (Einstein tévedett, az idő mégsem relatív)
Budapest, Ars Memorandi 1996


És a régi "kedvencem"
http://www.galileowaswrong.com/galileowaswrong/ :? :o :shock:
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.08.15. 15:10

A körlevélküldőknek ezt a linket szoktam visszaküldeni:

http://yikes.tolna.net/hoax/index.shtml
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.08.15. 15:24

Sidius írta:Megint elindult a körlevél a szabad szemmel is Teliholdnyi Marsról.
Aki tud és van hozzá türelme, küzdjön ellene!


A teleholnyi Mars eredetét egy rádiós szerkesztő kinyomozta: egy korábbi közellét alkalmával valahol leírták, hogy 70x-es nagyítással már telehold méretűnek látszik (ez stimmel kb?). Aztán a nagyítás kimaradt, lett helyette szabad szem. Így már máshogy hangzik...

küzdeni ellene: felesleges. Ha valaki rákérdez, el lehet magyarázni neki, miről van szó. A téma a Marsól újra meg újra fel fog röppenni, enné sokkal nagyobb áltudományos zöldségek keringenek állandóan.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.08.15. 15:43

SzZoli írta:egy korábbi közellét alkalmával valahol leírták, hogy 70x-es nagyítással már telehold méretűnek látszik (ez stimmel kb?).


Igen, ez stimmel kb. 2003-ban volt a nagy marsközelség, fantasztikusan sok részlet látszott a 25"-es korongon, életem egyik nagy csillagászati élmenye azóta is a Hyakutake üstökös csóvája és a nappal is látható McNaught mellett. :)
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.11.05. 13:58

OFF
hogy én hogy utálok szombaton dolgozni :( :twisted: :evil:
ON
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: HOgy Az a Xentséges...:)

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.11.05. 19:03

Ha valaki VV műsort akar nézni, jobban jár, ha az eget bámulja, mint a TV csatornákat. Bár a világ sem olyan, amilyennek látjuk, az csak egy kép, amit mi látunk. Jó nagy átverő show. :)
Válasz küldése

Vissza: “Amatőrcsillagász humor”