Sivatagi éghajlatot Magyarországnak!

ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Sivatagi éghajlatot Magyarországnak!

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.08.31. 21:08

Sirius írta:Jelentem, a szobám mennyezetét sikerült átlátszóvá bűvölnöm és már tanulok hoppanálni!


ok csak a vuvuzelát tiltsuk be :D
nincs aláírás
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Sivatagi éghajlatot Magyarországnak!

Hozzászólás Szerző: sp. » 2010.08.31. 21:16

3000m magasan leszünk, a Kárpát-medence a Kárpát-korallzátony nevet fogja kapni, csak hogy napközben is jól érezzük magunkat.
A vuvuzela meg egyszerüen átalakítható olyan hosszúfókuszu bolygózóvá, minden iskola kap belőle.

sp.
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Sivatagi éghajlatot Magyarországnak!

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.08.31. 21:42

A klímaváltozásra visszatérve!

Azt hallottam, hogy hosszú távon el fog tűnni a tavasz és az ősz a Kárpát-Medencéből. De mit von ez maga után, kedves amcs társaim??
A nyári csillagképek után azonnal a téliek fognak következni. Még magasan delel majd a Cygnus keresztje, amikor is megjelenik a csodálatos Orion-öv az égbolt közepén. A tavaszt és az őszt a tér-idő kontinuum átugorja, a tavaszi és őszi csillagképek ezért csak horizont-közelben lesznek észlelhetőek. Sánta Gábor mélyég-kalauzának őszi és tavaszi kiadását HOAX-nak minősítik, a meteor három alkalommal jelenik meg: júliusban, decemberben és Januárban. :)

Csakhogy! :)
A 2012 c. film óta tudjuk, hogy az északi és déli pólus tudományosan rendkívül megalapozott színészek kíséretében fel fog cserélődni. Így tetszőlegesen észlelhető lesz a déli- és északi égbolt, természetesen északon egy adott időben a nyári, délen a téli! Egy jól sikerült M13 fotó tehát igazi kuriózumnak számít majd...legalábbis, télen! :) Az expedíciók ezentúl az északi-félgömbre szerveződnek. Mindezt persze sivatagos körülmények között, 3000m magasan! :)
Avatar
BZd
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.11.21. 12:39

Re: Sivatagi éghajlatot Magyarországnak!

Hozzászólás Szerző: BZd » 2010.08.31. 22:23

Titeket megsütött a Nap...
Csak tudnám, hogy hol! :lol:
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Sivatagi éghajlatot Magyarországnak!

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.08.31. 23:37

úristen! árpi zseniális levezetése rávezetett egy igazi összeesküvésre!

az mcse vezetése mindvégig tudott arról, hogy a pólusok felcserélődése 2012-ben be fog következni!

hogy honnan tudom? hát a logó!!! hiszen az mcse már 1992-ben (ha jól jártam utána a levlistákban) a 47 Tucanae gömbhalmazt használta logónak, egy igazi déli halmazt! tehát minden összeesküvés elmélet igaz, az mcse csak azért, hogy ne kelljen 2012-ben millió helyen átdizájnolni a logót, már eleve egy olyan objektumot választott jelképnek, ami majd csak 2012 után lesz elérhető az átlagos hazai csillagászoknak 3000 méteren!

viszont azt ne felejtsétek el, hogy 2012-ben le kell cserélni a pólustávcsöveiteket, szerintem a kereskedők már nagyban töltik fel készleteiket olcsó ausztrál szállemezekből.

és azt meg végképp felejtsétek el, hogy kirakompólusraállokhajrá... innentől nem lesz polaris meg hasonló könnyű pólusraállások...
nincs aláírás
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: Sivatagi éghajlatot Magyarországnak!

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2010.08.31. 23:53

én pedig a földet szeretném goto-sítani, úgy hogy a synscan kézi vezérlővel ne a távcsövemet tudjam ráállítani a kívánt objektumra, hanem a földet forgassa el a technika, úgy hogy zenitben kerüljön a cucc (az emberek meg majd legfeljebb kapaszkodnak addig), tutti ez is ott van a vezetőség páncélszekrényében, csak az olaj lobbi eddig nem engedte felhasználni. ja és fotózós barátaim kedvéért a föld forgását is meg lehessen vele állítani, amíg a hosszú expókat készítik.
KVI
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:45

Re: Sivatagi éghajlatot Magyarországnak!

Hozzászólás Szerző: KVI » 2010.09.01. 09:19

A Föld-goto technológia legalább 30 éve létezik, a korabeli szakirodalom így számol be az első kísérletekről (sajnos nem tudom szó szerint idézni).

Meteorozás közben Mátis Bandi veszettül elkezd hadonászni maga előtt.
- Mit hadonászol, Mátis?!?!
- Ja, bocs, megpróbáltam eltekerni az eget...
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Sivatagi éghajlatot Magyarországnak!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.09.01. 09:36

Mindenki megfeledkezett arról, hogy amúgy is jön a Nibiru, azután nekünk annyi! Mellesleg a a Föld kap egy kozmikus pofont, akkor az Egyenlítő alá kerülünk, meglesz lavró vágya is, én tudtam előre, hogy mi várható, azért is választottam az azimutális szerelést! Kovi pedig készülhet előre az éta Carinae nagy számú fénybecslésére. BQ.
Ja igen: csillagászati évkönyvet sem kell előre készíteni, olvasséátok a mája naptárt!
Dharma
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.09.15. 22:06

Re: Sivatagi éghajlatot Magyarországnak!

Hozzászólás Szerző: Dharma » 2010.09.01. 09:40

Nekem kisebb vágyaim lennének.. Beérném azzal, ha valaki kilőné a siófoki diszkók fényeit egy csúzlival.
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: Sivatagi éghajlatot Magyarországnak!

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2010.09.01. 10:12

off : jaja, ezek a balaton körüli eget pásztázó lámpák nagyon gázak :(((
Válasz küldése

Vissza: “Amatőrcsillagász humor”