Kína a Holdon

astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.05.19. 20:53

K. Attila!
Valóban nem ide tartozna már, de azért még hadd jegyezzem meg: a kimondottan Kína elleni utálatod magánügy, de bár mennyire is mérgeskedsz a Kelet-ázsiaiak szépen törnek felfelé, és ezen semmi sem változtat.
DE: ÉN MINDEN TUDOMÁNYOS EREDMÉNYT AZ EMBERISÉG KÖZKINCSÉNEK TARTOK, AKÁR INUIT ESZKIMÓK, AKÁR AUSZTRÁL-BENNSZÜLÖTTEK ÉRIK IS EL. HA PEDIG EGY ÍGÉRETES KUTATÁSI EREDMÉNY FÉLBESZAKAD, VAGY MEGHIÚSUL AZ MINDNYÁJUNK VESZTESÉGE, AKÁR SZERETJÜK AZT A NÉPET, AHOL CSINÁLJÁK, AKÁR NEM. Ezért nem nagyon tartom ízlésesnek az ilyen viccelődést. (Persze lehet ám viccelődni, amikor léthatóan valami nagyon "új szenzációt hajhászásból"-ból lesz melléfogás: lásd pl. a "fénynél gyorsabb neutrínók" históriáját.) Bármennyire utáltam is a Szovjetuniót, azért nem tartottam gúnyolódásra alkalmasnak a Szojuz-1 tragédiáját 1967-ben, amikor Komarov életét veszítette. (A nyugati sajtóban ui. megjelent erről néhány ízléstelenen vicc.)
Gondolatmeneted szerint nem számíthatjuk nagy tudományos teljesítménynek az USA holdszondáit, mert hiszen "csak le kellett másolni" a SzU korábbi kísérleteit!
Irod: "A másolóknak mindig könnyebb a dolguk, mint az úttörőknek, a kínaiak pedig gátlástalan (ráadásul hanyag...) másolók; abszolút nem összehasonlítható a kettő. A Jet Propulsion Lab-ban dolgozó Bokor Éva elmondása szerint annyit költenek a NASA és tagintézményeinek informatikai védelmére a kínai behatoló hekkerek ellen, hogy abból már simán kijött volna egy mars-utazás... Kínában a szerint veszik fel az informatikusokat, hogy hány amerikai kutatóintézetet tudott már addigra meghekkelni."
- Ne, érzed, hogy ez az egész egy kicsit bugyuta szöveg? Alighanem az USÁ-ban azért terjesztik, mert maguk is szégyenlik, hogy a már kiskorú hekkerek (és nem éppen kanaiak!) is feltörik a Fehér Ház, és a CIA kódjait! Ami az adatlopásokat illeti: nem kell ahhoz nagy trükk, hogy az USÁ-ból adatokat szerezzenek, lásd a II. Világháború és a hidegháborús korszakot, amikor bennszülött amerikai állampolgárok szolgáltattak ki adatokat a németeknek, majd az oroszoknak! Ami pedig az általad "gátlástalan (és ráadásul hanyag)" másolást illeti: a kínai és japán sikeres eredmények éppen nem vallanak hanyagságra.
Ennyit erről. De ettól még marad a barátság! És térjünk vissza a Holdra. - Lajos
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.05.19. 22:06

Egyszer már leírtam...
Kína három minőségben gyárt. Arról nem tehetnek, hogy a Magyar nagykereskedők a legolcsóbb és a legszarabb minőséget rendelik be...
Ipari kémkedésről: informatikusként csak annyit tennék hozzá, hogy Amerika szégyene, ha milliókat költenek arra, amit némi fegyelemmel meg lehet akadályozni. (Internet-intranet és ez nem szlogen)
Lenyúlásról: A kereket nem kell újra feltalálni ahhoz, hogy talicskát gyártsunk, ugye?
De ez egy vicc topic...
Üdv,
L.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Attila » 2014.05.19. 23:11

Dlajos írta:... informatikusként csak annyit tennék hozzá, hogy Amerika szégyene, ha milliókat költenek arra, amit némi fegyelemmel meg lehet akadályozni. (Internet-intranet és ez nem szlogen) ...


Magam is informatikusként: a helyzet nem ennyire primitíven egyszerű. A tengeren túli számítógépesek nagyon nem hülyék; ilyen szellemi gyengeséget feltételezni róluk nagy önteltségre vall.

Többször is leírtam már (...) : Kína nem három minőségben gyárt, hanem EGY MINŐSÉGEN (ráadásul ahány cég, annyi félében), csak akkora a szórása, hogy utólagos minőség-ellenőrzésen három (vagy öt...) felé is lehet osztályozni, és attól függően adják el. Ez azért nem ugyanaz. (Gyengébbek kedvéért: nem arról a három cégről beszélek, akik már most is képesek high-tech cuccokat produkálni, hanem a többi 99.99%-ról.)

Az USA vs. Szovjetunió XX. századi versenyfutásáról: egy tudományos eredmény független, kvázi parallel megismétlése nem egyenlő a full copy-paste funkcióval (még ha merítettek is ezt-azt esetleg egymástól).

Továbbá abszolút nem szenvedek "Kína-utálatban"; ezt csak a leírt véleményem teljes félreértelmezéseként lehet minősíteni (bár az igaz, hogy nagyon nem szimpatikus a jogsértő "technológia-importjuk"). Korábbi véleményem minden sorát megalapozottnak ítélem (Kína fejlődési potenciáljáról is), és továbbra is fenntartom.

De ÉN MINDIG IS A DALSZERZŐT FOGOM MEGTAPSOLNI, ÉS NEM A KOTTAMÁSOLÓT - PLÁNE, HA MINDEN MÁSODIK HANGJEGYET ROSSZ VONALRA ÍR. Majd ha a másoló is megtanul komponálni, és a fülnek tetsző dallamokat produkál, akkor jöhet a taps...

A magam részéről meddőnek tartom egymás további oktatását - annál is inkább, mert elbeszélünk egymás mellett; így ebből a témából kiszállok.
Remélem, ettől még maradhatok tag a Csillagvárosban...

Éljen és virágozzék a kínai technológia(-transzfer...)!!! :lol:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.05.19. 23:24

Attill,
én azóta szégyenlem, hogy informatikus vagyok, amióta lefutott a Y2K project...
Ha informatikus vagy, tudod jól, hogy ha egy gép nincs "publikus" hálózaton, akkor oda nem lehet betörni.
De lehet, hogy öntelt vagyok... talán.
Üdv,
L.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Attila » 2014.05.19. 23:49

A mai világban izolált gép nincs. Mindenhová be lehet törni, csak idő kérdése. Legfeljebb kell egy kis lokális support, ha nincs "drót"... De mindenhol van "drót" (kapu). Kell, hogy legyen, különben használhatatlan a cucc.

Az önteltséget pedig arra írtam, amit "Amerika szégyene" kapcsán írtál. Nem olyan hülyék ők, mint ahogy gondolod... (de nem a hamburger-zabáló átlag kövér amerikaiakra értem persze - mert azok tényleg hülyék).


MDA

u.i.: egyébként a Y2K probléma valós probléma volt, csak nagyságrendekkel túldimenzionálták a barom szenzációhajhász újságírók, s ezzel együtt (ill. e miatt) a hozzá nem értő közvélemény.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.05.20. 00:33

You win! :D
Üdv,
L.
<eof>
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.05.20. 01:06

A 4. dimenzión átugornak az amcsi irodába és leolvassák a jelszót. :)
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Attila » 2014.05.20. 08:47

Lajos: engem nem a győzelmi vágy hajt; azon kb. 12 éves koromban túllendültem...
Mai cikk, és nem én írtam (bár, mintha megrendeltem volna...):

http://inforadio.hu/hir/tudositoink/hir-638470

Ettől még lehet tapsolni Kínának, csak kicsit furcsán néznek majd rád az euro-atlanti világban...

Ja, még valami; Béla: a túlzott magabiztosság az ismerethiány jele.
A magam részéről minél többet tanulok és tapasztalok, annál bizonytalanabb vagyok az élet dolgaiban...
(Socrates után szabadon)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.05.20. 09:28

Én, részemről elzártam a kínai témát.

Nem is tudom, hogy ez miért is jutott eszembe ez az idézet... ;) ja, csillagász humor topic!

"A halak közül szigorúságáról nevezetes a cápa, ez a fürdőző emberek ijesztésével tölti szabad idejét, ami úgy történik, hogy odaúszik a fürdőzők közé, és egyiket közülük megeszi, miáltal a többiek nagyon megijednek. Különösen Fiuméban szoktak ilyen cápák előfordulni, amelyek annál félelmetesebbek, mert észrevétlenül, sőt láthatatlanul lepik meg az embereket, olyannyira láthatatlanul, hogy Fiuméban már évtizedek óta nem is láttak cápát. Igen megható a cápa és a hajós küzdelméről szóló történet, amely tragikus hatásának nyitját abban leli, hogy elolvasása után mély szomorúsággal gondoljuk el, mennyit és mekkorát kell a szegény íróknak és újságíróknak olykor csekély honoráriumért hazudniok." by Nagy Lajos
Üdv,
L.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.05.20. 10:20

K. Lajos! Egyetértek. Nagyon is elkanyarodtunk a Holdtól, bár mint ha ez lenne a topic címe!
Attila! Érdekes, de nem tudom, hogy függ össze a holdjáró meghibásodásával? Viszont nem reagáltál levelem első részére, amelyben azt az álláspontomat szögezem le - és úgy látom, ebben a többség hasonló véleményen van -, hogy minden tudományos kutatás az emberiség közös értéke, és annak esetleges megszakadása a közös kára. Ez a lényeg. Mert erre nem reagáltál, űgy látom, ezt Te is osztod.
No de: Hold.
Eléggé régen felhívtam a figyelmet a Hold időszakos fényjelenségeire. Amire egy biztos, és egy valószínűsíthető ccd kép érkezett. Azután méla csend. Megszűnt a rendszeres holdészlelés? Pedig hát közben azért mint ha lett volna valami.
Május 4. 19:00-19:10 UT. A sötét oldalon a hamuszürke fényben Aristarchus nagyon fényes (az én skálámban 2+) - Kepler, Copenicus etalon kráterek) láthatók. A hamuszürke fény közepesen erős.
Május 5. 18:50-19:15 UT. Aristarchos látszik, de fénylése a normálisnak megfelelő (1+), Kepler, Copernicus alig látszik (O+). A nyugati perem közelében, kb. a Grimaldinak megfelelő helyen jól érzékelhető halvány fényfolt. (Ez a terület általában nem látszik a hamuszüörke fényben.) Hamuszörke fény: gyenge.
Műszer: 70/500 + 83x. Légkör: közepes, a kép eléggé nyugodt.
Sajnos az észlelő helyemen a horizont fedettsége miatt hosszabb észlelési idő nem nagyon van. - BQ.
Válasz küldése

Vissza: “Amatőrcsillagász humor”