Kína a Holdon

Avatar
Vénkertész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.18. 23:52

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Vénkertész » 2013.12.18. 20:47

Szerintem ez csak a mintadarab, jövőre kezdik a tömeggyártást, 2 év múlva már nekünk is lehet majd, persze egyenlőre csak kínai, majd a tehetősebbeknek amerikai- kínai is.
Béres Gabi
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:41

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Béres Gabi » 2013.12.19. 13:58

Miért nem mentünk vissza eddig:-)

http://www.youtube.com/watch?v=9WoM2bHfr48
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Attila » 2013.12.19. 16:51

Béres Gabi írta:Miért nem mentünk vissza eddig:-)



Ez kuuuuuuuuuuuu... jóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!
Nagggyon tetszik! :lol:

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Vénkertész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.18. 23:52

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Vénkertész » 2013.12.19. 19:28

Ott maradt egy Yeti, gondolom potyautas volt annak idején egy sárga teng.., izé, holdkompon.
Sidius

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2013.12.19. 20:13

Tényleg elgondolkodtató, hogy 50 év -inkább több- biztosan el fog telni az Apollo expedíciók után, mire valaki megint a felszínre lép. Én nagyon szeretném látni, megélni, ha már az elsőkről le is maradtam. Felemelő arra gondolni, hogy lábnyomok vannak ott, és szomorú visszaesni a jelen realitásába. Minden esetre a Hold észlelésekor biztosan sosem fogom kihagyni a leszállóhelyeket, mindegy, hogy milyen apropóból figyelem éppen. Erről jut eszembe, próbáltátok már az Aldrin-Collin-Armstrong kráterek megfigyelését meredek megvilágításnál? Csak annyit mondok, hogy 200-as körüli jó objektívvel próbáljátok meg, mert érdemes! (Mondjuk ez már az észlelések rovat témája lenne.)
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2013.12.19. 20:30

Sidius írta:Tényleg elgondolkodtató, hogy 50 év -inkább több- biztosan el fog telni az Apollo expedíciók után, mire valaki megint a felszínre lép. Én nagyon szeretném látni, megélni, ha már az elsőkről le is maradtam. Felemelő arra gondolni, hogy lábnyomok vannak ott, és szomorú visszaesni a jelen realitásába. Minden esetre a Hold észlelésekor biztosan sosem fogom kihagyni a leszállóhelyeket, mindegy, hogy milyen apropóból figyelem éppen. Erről jut eszembe, próbáltátok már az Aldrin-Collin-Armstrong kráterek megfigyelését meredek megvilágításnál? Csak annyit mondok, hogy 200-as körüli jó objektívvel próbáljátok meg, mert érdemes! (Mondjuk ez már az észlelések rovat témája lenne.)


Végre egy érdembeli megszólalás a topikban!

Én személy szerint még nem láttam a három krátert de igyekszem megfigyelni a lehető legapróbb részleteket az egyik kedvenc égitestemen. Egy 10 centis akromát szerinted hozná őket orthóval?
Földvári Istvánnal összeállítottunk egy észlelőlistát amin mindenféle (kis méretű, névtelen, kevéssé észlelt) objektumok vannak. Van aminek még neve sincs de megpróbáljuk kis műszereinkkel leészlelni őket szimultán észleléssorozatban! Ha érdekel esetleg átküldhetem neked, hátha találsz rajta egy-két érdekes dolgot. :) Vannak benne leszállóhelyek, és a közelükben lévő érdekes alakzatok is...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Attila » 2013.12.19. 20:53

Cseh Viktor írta:... Végre egy érdembeli megszólalás a topikban! ...


Viktor!

Lehet, hogy nem vetted észre, de ennek a rovatnak a címe: amatőrcsillagász humor.
Azaz itt a hülyéskedésnek van helye és fóruma.

A komolyabb, Holddal kapcsolatos hozzászólásokhoz ott van a "Hold" nevű topik (amire János maga is utalt, teljesen jogosan)...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Török Tünde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2013.09.16. 20:40

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Török Tünde » 2013.12.19. 21:27

Béres Gabi írta:Miért nem mentünk vissza eddig:-)

http://www.youtube.com/watch?v=9WoM2bHfr48


:D :D :D :D
Sidius

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2013.12.19. 21:49

A föntebbi téma folytatása a Hold észlelés 47.oldalán.
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Kína a Holdon

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2013.12.20. 05:00

Attila írta:
Cseh Viktor írta:... Végre egy érdembeli megszólalás a topikban! ...


Viktor!

Lehet, hogy nem vetted észre, de ennek a rovatnak a címe: amatőrcsillagász humor.
Azaz itt a hülyéskedésnek van helye és fóruma.

A komolyabb, Holddal kapcsolatos hozzászólásokhoz ott van a "Hold" nevű topik (amire János maga is utalt, teljesen jogosan)...


MDA


Ja így már vágom! Ritkán jövök fel mostanában ide és nem értettem mi folyik itt...

Üdv!
Válasz küldése

Vissza: “Amatőrcsillagász humor”