Mi a gravitáció?

Az "Olvasóink kérdezték" rovatban feltett kérdések listája -- segíts Te is a csillagászat iránt kezdeti érdeklődést mutatóknak kérdéseik megválaszolásában!
Paradox
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.04.20. 11:28

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Paradox » 2012.04.26. 11:53

mpt írta:
Paradox írta:Miért is kell ezt nekünk elfogadni?


Nem kell.
Adj egy masik magyarazatot, ami ugyanolyan jol megmagyarazza a megfigyelheto jelensegeket, ill. magyarazatot ad az eddig nyitott kerdesekre, valamint elorejelez merheto, kimutathato, uj jelensegeket.

--mpt



Egy ilyen jelenség a fényelhajlás a Nap mellett, 1,7". Az én magyarázatom szerint ezt nem a görbült tér okozza, hanem a fény sebességének lecsökkenése gravitációs térben. Ha gondolod ezt részletesebben láthatod a honlapomon : http://aparadox.hupont.hu/10/13
Paradox
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.04.20. 11:28

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Paradox » 2012.04.26. 12:06

miczo írta:Ha most ezt a kérdéskört praktikusan kezelem, akkor a kis kék bikmakkfitty is okozhatja a gravitációs hatást és ha azzal jobban tudok számolni, illetve a jelenségek szélesebb körét megbízhatóbban írja le, akkor inkább ezt fogadom el, mint a tér görbületét. Persze csak addig, amíg pontosabb és a tapasztalatokhoz jobban illeszkedő elméletet nem találunk. Nekem a gravitáció jelen elméletei (annak ellenére hogy méltányolandó, nagy szellemi teljesítmény van az elméletek mögött) igencsak hiányosak, kevéssé használható. Alap kérdéseket nem oldanak fel.

- Miért hat a fényre a gravitáció, ha a fény elektromágneses hullám?
- Miért csak vonz és nem taszít?
- Miért nem árnyékolható le?
- Mi az alap hatásmechanizmusa?
- Mi a kapcsolat a gravitáció és a tehetetlenség között?

Jelenleg a sokat szidott és többször sutba dobott, majd elő-előszedett éterelméletek között találtam olyat, ami összehozza az alap kölcsönhatásokat a gravitációval és egyszerűen megérthető szemléletes magyarázatot rá. Ez itt nem a reklám helye, csak mondom van ilyen is. Nem a tudás hiányzik, hanem gyakran az olvasottságunk szegényes. Ha felemlegetnénk hogy az antigravitációs meghajtások eddigi kutatása során mennyi mindent kitaláltak, illetve rájöttek, abból itt biztos nagy verekedés lenne. Nem ide való téma.
Üdv: Miklós




Szimpatikus a témához való hozzáállásod. Nekem van egy elképzelésem arra vonatkozóan, hogy mi a gravitáció, ha érdekel elmehetsz a honlapomra
http://aparadox.hupont.hu/6/magia-ii
illetve (jobb híján) letöltheted a könyvem második kötetét az alábbi címről:
http://adamobooks.hu/a_tudomany_magiai_ii.html

Paradox
Paradox
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.04.20. 11:28

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Paradox » 2012.04.26. 12:17

[quote="Dlajos"]
Adj egy másik magyarázatot, ami ugyanolyan jól megmagyarázza a megfigyelhető jelenségeket, ill. magyarázatot ad az eddig nyitott kérdésékre, valamint előrejelez mérhető, kimutatható, új jelenségeket.-írta mpt.

Ez egy jogos igény, te is jogosan követeled meg egy elmélettől. Sajnos nemigen tudok olyanról, ami ezt a követelményt teljesíti. Itt van például a görbült tér teóriája. Mit is jósol meg ez előre?

Üdv: Paradox
lacus66
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.20. 10:00

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: lacus66 » 2012.04.26. 12:18

Bocsánatot kérek előre is a többiektől, de nem bírom megállni, hogy ne szóljak hozzá :

Paradox írta:..... nekem van egy jónak tűnő gondolatom a görbült tér kérdéséről.


Ki szerint tűnik jónak a gondolatod? :D

Paradox írta: illetve (jobb híján) letöltheted a könyvem második kötetét az alábbi címről:
http://adamobooks.hu/a_tudomany_magiai_ii.html


Most melyik éned írt ide :

Kovács Márton vagy Tassi Tamás :x

NEVETSÉGES...
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.04.26. 12:39

lacus66 írta:Most melyik éned írt ide :

Kovács Márton vagy Tassi Tamás :x

NEVETSÉGES...

Valószínűleg ezért Paradox...
Üdv,
L.
Paradox
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.04.20. 11:28

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Paradox » 2012.04.26. 12:44

lacus66 írta:Bocsánatot kérek előre is a többiektől, de nem bírom megállni, hogy ne szóljak hozzá :

Paradox írta:..... nekem van egy jónak tűnő gondolatom a görbült tér kérdéséről.


Ki szerint tűnik jónak a gondolatod? :D

Paradox írta: illetve (jobb híján) letöltheted a könyvem második kötetét az alábbi címről:
http://adamobooks.hu/a_tudomany_magiai_ii.html


Most melyik éned írt ide :

Kovács Márton vagy Tassi Tamás :x

NEVETSÉGES...


Ez a fórum egy kulturáltan beszélgető, normálisan vitázó honlapnak tűnik számomra, te vagy az első eset, aki nem a tudományos témához szól hozzá, hanem személyeskedő kifogásokat keres. Ki vagy te, add meg a honlapod címét, abból szeretném felmérni, hogy milyen szinten állsz a tudományban és a tudományos vitakultúrában.
Paradox
Paradox
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.04.20. 11:28

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Paradox » 2012.04.26. 12:46

Dlajos írta:
lacus66 írta:Most melyik éned írt ide :

Kovács Márton vagy Tassi Tamás :x

NEVETSÉGES...

Valószínűleg ezért Paradox...
Üdv,
L.



Tévedsz, remélem nem szándékosan tévedsz. Azért használom a paradox alias nevet, mert szeretem megoldani a tudományban előforduló paradoxonokat. Mások megoldását is szívesen olvasom. Ismertesd, hogy te mit oldottál meg.
Paradox
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.04.26. 12:52

Megtanultam a saját nevem!
Üdv,
L.
lacus66
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.20. 10:00

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: lacus66 » 2012.04.26. 17:04

Paradox írta:Ez a fórum egy kulturáltan beszélgető, normálisan vitázó honlapnak tűnik számomra, te vagy az első eset, aki nem a tudományos témához szól hozzá, hanem személyeskedő kifogásokat keres. Ki vagy te, add meg a honlapod címét, abból szeretném felmérni, hogy milyen szinten állsz a tudományban és a tudományos vitakultúrában.
Paradox


Tisztelt Paradox!

Előző hozzászólásomban két egyszerű (bár bevallom, kicsit provokatív) kérdést tettem fel Neked. Ezzel két célom volt. Egyrészt szerettem volna a nyulat (Oryctolagus cuniculus) kiugratni a bokorból. Ez sikerült is, pont úgy reagáltál, ahogy arra számítottam :P
Másrészt pedig valóban érdekeltek a válaszaid...

A továbbiakban - mivel úgy illik - válaszolok az általad feltett kérdésekre.

Paradox írta:... Ki vagy te, ...
Paradox


25 éve a szakmámban tevékenykedő fejlesztőmérnök és programozó vagyok. Ez idő alatt több nagy ipari üzembe készítettem folyamatirányító rendszert, több ezer ipari készülékben futnak a programjaim, 2 ipari mintaoltalommal is rendelkezem. Szakdolgozatot is készítettem, saját kezűleg... ;) saját nevem alatt!

Tudományos publikációval nem rendelkezem, nem is állítottam magamról, hogy magas szinten művelem az elméleti fizikát. De nyitott szemmel járok a világban és nem zárkózom el az új elől sem.

Honlapom sincs, de - mivel honlapokat is készítek, tudom hogy működik a dolog - véleményem szerint nem is abból lehet valakinek a tudományos szintjét felmérni, hogy milyen saját elméleteket ír le a saját honlapján. Az interneten bármi - sajnos ellenőrizetlen hülyeség is - megjelenhet...

Ha pedig a tudományos vitakultúrámról beszélünk : szerintem eddig nem vitatkoztunk :D Én feltettem két
egyszerű kérdést, amit Te támadásnak értelmeztél és visszatámadtál...

De akkor hadd kérdezzek én is Tőled pár dolgot :

1. Ki szerint tűnik jónak a gondolatod a görbült tér kérdéséről?
2. Kovács Márton vagy Tassi Tamás vagy?
3. Te milyen tudományos fokozattal rendelkezel, milyen tudományos szinten vagy?
4. Hol, mikor jelentek meg tudományos publikációid (a honlapodon közzétett elméleteket ne soroljuk már ide...). Milyen volt ezek fogadtatása?

Válaszodat érdeklődve várom (akár privát üzenetben is ha gondolod, ne terheljük fölöslegesen a többi fórumozót):

Németh László

Ps. Teljes jószándékkal hadd adjak egy tanácsot : tudományos publikációidat, elméleteidet saját neveddel vállalva jelentesd meg, ne különböző álneveken.
Minek kell megnehezíteni a NOBEL-díjat odaitélő tanács munkáját...
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2012.04.26. 18:40

lacus66 írta:akár privát üzenetben is ha gondolod, ne terheljük fölöslegesen a többi fórumozót

Én is ezt javaslom.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek.Csillagászat.hu - Olvasói kérdések”