Mi a gravitáció?

Az "Olvasóink kérdezték" rovatban feltett kérdések listája -- segíts Te is a csillagászat iránt kezdeti érdeklődést mutatóknak kérdéseik megválaszolásában!
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.07.25. 22:48

Nem értelek. Millió ezoterikus fórum van. Tudomány tagadók, Big Bang tagadók,
istentagadók, Nibiru hívők, amit akarsz.

MIÉRT NEM ÉSZ ODA???

Ők szeretnének, támogatnának, hinnének neked, adnák neked a pozitív energiákat.
Senki nem szidna, nem kérdőjelezné meg a tanaidat, nem mondana rád olyan csúnyákat, mint itt mindenki.

Miért nem mész el innen?

Csak egy tippem van, tényleg a pszihiátriára való vagy. Skizofrén és mazohista.
Ez pedig elég ok lenne, hogy innen töröljenek, ha végre felébrednek az adminok.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.07.25. 22:50

gépész írta:Én viszont szívesen cserélnék még veled, veletek eszmét.


Eddig eszemcsere egy pillanatra SEM történt.
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.25. 22:54

Sanyilaci írta:A megoldás az illető jelentése az adminnál.

Itt most weboldal is van, termék is van, és a kizárólagos cél is ennek a reklámozása.


Nem én reklámoztam először, hanem a Horváth, őt is zárjátok ki velem! Pedig ő se tehet róla, hiszen beiratkozásnál is fel lehetett tüntetnem! Sokaknak másoknak is van ilyen, a D Gy előadásait pedig nyíltan...
Nahát! Most jól megmondtam.
Dehát azért téged, és mindenkit is megkedveltem, pedig szörnyű egy unalmas társaság vagytok! Azért nehéz a búcsú: ki fog most nektek az árapályról érdekes dolgokat írni? Hiszen épp csak belekezdtem!
Admin! Előbb a finom vacsorát (ami ilyenkor kijár) és csak utána teljesítsd a felelősségteljes, szomorú küldetésedet!
Éljen az általános árapály, meg a vektoriális tömegvonzás!

ui. (már azután)

Belépési nyilatkozatot küldtem az MCSE-be. Ha nem akadályozzátok meg, akkor a Csillagváros Csillaghegyi csillagászati ünnepén még találkozhatunk, és akkor iszunk egy pohár sört. Oké? Én Mc Donáldnak fogok öltözni, arról megismerhettek.
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.25. 22:57

Kukac írta: Ez pedig elég ok lenne, hogy innen töröljenek, ha végre felébrednek az adminok.


De hát Kukac! Nem látod, hogy milyen érzékenyen és szépen elbúcsúztam már, tőled is? Most akkor miért zavarsz? :cry:
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.26. 08:53

Még itt vagyok.
Szóval az a kis mondóka, amit rémülettel fedezett fel valaki az Indexen, már évekkel előbb megszületett: "szorzó a szorzandóval stb...." . És része a még nem létező Számvektor Algebrának , igaz, kissé másképpen fogalmazva.
A gondolat abból következik, hogy pl. az x^3-1=0 algebrai egyenlet megoldása nem a három egység (1), hanem a három harmadfokú egységgyök. Amiből következik, hogy ha azok nem megoldások, akkor egymással nem is szorozhatók!
Ilyen feltétel akkor léphet fel, ha a számokat is tulajdonsággal és mértékkel bíró egyednek, vektornak tekintjük, és amiatt, mert akkor az valaminek ellentmond. Annak mond ellent, amit én egy általános, ám még ismeretlen filozófiai tételként Egyediség Törvényének nevezek. Ami példaként nem engedi, hogy önmagad jobb kezével önmagad jobbkezével kezet fogj. Vagyis hogy bizonyos műveleteket nem végezhet el ugyanazon egyed! Tehát a művelet elvégzéséhez más egyedek (vektorok) közrehatása is szükséges. Így van az az algebrában az egységgyökökkel, és a fizikában, a három merőleges vektor vegyes szorzatával is.
Következésképpen az sem mindegy, hogy a térfogatot milyen módszerrel, a hosszúság köbével, vagy merőleges helyvektorok vegyes szorzatával számoljuk. De hogyan is lehetne azt, vagy felületet számítani egyetlen helyvektor hosszúságával? Hiszen az merő képtelenség, pedig most ezt tesszük a legnagyobb nyugalommal!
Ezért vektoriális környezetben és műveletek esetén szerintem a három merőleges helyvektorral kell. Ez nem valami világrengető dolog, és "majdnem" ugyanazt az eredményt adja, mint a másik.
De csak majdnem, mert az előjele negatív is lehet! Negatív tér? (Mikor pl a villamos fékez, vagy kanyarodik...).

Szemlélet szempontjából azonban alapvetően más. Márpedig szinte az egész klasszikus, és a modern fizika is a másik, a nem, vagy csak kvázi- vektoriálisnak tekinthető szemléletre épült.
Úgyhogy szerintem az alapoktól kellene újrakezdeni. Persze tudom, hogy csak nekem... (De én el is kezdtem, csak másképp...).
Természetesen a fő sarokpontok ugyanúgy megmaradnak majd, ahogyan a Kopernikuszi világkép miatt se tűnt el egyetlen csillag az égről. Csak a kapcsolatuk lett más.

Most pedig moratóriumot tűztem ki a fejemre e topik vonatkozásában, hogy meghatározott ideig ide se nézek!
(Nehéz lesz betartanom, pedig határidőt se szabtam...)
Aparadox
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:29

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Aparadox » 2012.09.05. 19:50

Új belépő vagyok, üdvözlöm a Csillagváros Fórum tagságát. Korábban én is voltam MACSIT tag. Egy régi csillagászati megfigyelés témájával hozakodok elő: Kettős fényelhajlás a Nap mellett, 1919, Eddington. Az 1,7" fényelhajlás felét a Nap gravitációs vonzásával magyarázták, a másik felét a tér görbületével.

Főkép 6 cm.jpg


Számításaim szerint a második felet (0,87") a gravitációs térnek azon furcsa viselkedése okozza, hogy lassítja a fény c vákuumbeli terjedési sebességét. Egyre közelebb a Naphoz egyre lassúbb , bár számszerűen a különbség nagyon kicsi. Ez adja a fényelhajlás másik felét, nem pedig a térgörbület.
Aparadox
http://www.aparadox.hupont.hu
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.09.06. 06:00

Tassi úr, Te jártál itt Kovács Márton (Paradox) néven?
http://www.csillagvaros.hu/forum/viewtopic.php?f=63&t=1858&start=50#p27976
Biztos, hogy újra megpróbálod?
Üdv,
L.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek.Csillagászat.hu - Olvasói kérdések”