Mi a gravitáció?

Az "Olvasóink kérdezték" rovatban feltett kérdések listája -- segíts Te is a csillagászat iránt kezdeti érdeklődést mutatóknak kérdéseik megválaszolásában!
Dr. Lecter
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.07.08. 08:07

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Dr. Lecter » 2012.07.25. 18:35

Reménytelenül becsavarodtál a hülyeségedbe.
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.25. 18:37

Kitöröltem, hiszen neked azt igértem, hogy mindenben igazat adok. Azzal, hogy nem szólsz hozzám.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gépész 2012.07.25. 19:06-kor.
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.25. 19:28

1.... nagysága, lángész!...

2. A képlet helyesen így néz ki:
Fg=[gamma*M*m/|r|^2] * r/|r|

3. Megtörtént. Remélem betartod az ígéreted,és békén hagysz minket mindörökre.

4. Tedd meg légyszi, mert az életben nem álltam volna szóba veled, ha nem tetted volna ezt a fogadalmat. Légyszi.[/quote]

Ad.1 nagysága...Hm... úgy tudtam, férfi voltam...
Ad.2 Egyáltalán nem helyes a képlet. Féltelek, tudóstársaid megszólnak majd: hogy képzeled te annak a vektornak a négyzetét?
"Alma a négyzeten", a kedvenc számvektor algebrai argumentumom. Milyen vektorok azok? Odairhattad volna. Meg hogy skalár, vagy vektoriális négyzetre gondolsz? Mert az előbbi nulla. Ha viszont vektoriálisra gondoltál, akkor a következő nevezővel való skaláris szorzásod a nulla. Merthogy nem egyszerűsítheted a számlálójával, mert az külön, felül kell, hogy szorzónak maradjon!
Vagyis ha az r helyvektor nálad ugyanaz, akkor van egy szinguláris 0 neveződ. Erről beszélek! Eredmény csak akkor adódik, ha három merőleges helyvektorral számolsz! Remélem, nem ez a hivatkozott nagyszerű bizonyítás!
Ezt bármely középiskolás elmagyarázza! Képtelen vagyok elhinni, hogy a fizika 300 évig ezen majmolt? Hogy nem ismeri a vektoralgebra alapszabályait se? Nem, nem inkább, nem is tudom mit tegyek- iszok egy kávét, pedig az árt nekem! Ezt tettétek velem!
Ja, hogy azok nem is vektorok, csak hosszúságok? Szóval így lehet becsempészni egy egységvektort? De akkor a képlet másik oldalán hol volt eddig? A csúsztatás = csúsztatás, és az csúnya dolog! Ahol nem volt egységvektor, oda ne csempészd be!
(Így lesz Schönherzből - Herz szalámi -irta Karinthy)

Ad.3 Megtörtént? Én békén hagytalak titeket eddig is, csak ti nem engemet. Másoknak tartozom azzal, hogy ide leírom. Ahogy valaki (maro) irta, hogy ne történhessen hülyités! Pontosan azért.

Ad.4 Nézd, én nem várom el, hogy elmenjetek innen, sőt, magam körül szeretnélek látni titeket, ahogyan az apatyúk a fiókjait. Hogy tanítgathassalak, féltőn óvjalak titeket.
(Elnézést, de ezt nem lehet másképpen kibírni, csak így)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gépész 2012.07.25. 19:46-kor.
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.25. 20:17

Az eredeti felírásban ugyebár sehol nem szerepelt vektor, azt utólag kellett becsempészned. Ilyen varázslat pedig nincs a matematikában, sem a vektor algebrában.
Az így bevezetett egységvektor nem kötődik semmihez. Maga az eljárás is vad, hogy egy képletben a vektor nem, csak a hossza szerepel, és az mégis vektoriális? Úgy hogy szabálytalan műveletre hivatkoztál, a többi meg csak duma. Nem bizonyitottál semmit, csak hogy tudsz bűvészkedni.
"Átrendezve hogy-hogy nem felbukkan az m/r^3, a te óriási felfedezésed!"
Ez is csúsztatás, mert sehol se azt irtam.
Hanem hogy m/(R1xR2*R3)/(4(PI)/3)= m/V

Szabályosan a gyorsulási képlet a három merőleges helyvektorral vezethető csak le. Akkor adódnak azok a fizikai peremfeltételek, amelyek a gravitáció különféle megnyilvánulásait okozzák. A te megoldásod pedig megtévesztő.

Amit hirtelenében hibásan állitottam, annak ezekhez semmi köze, persze sajnálom, majd jobban figyelek. De az nem ok arra, hogy a malacságaidat és főképpen bizonyításodat elfogadhassam, a benne lévő csúsztatásoddal.
Az általam bemutatott bizonyítás, három merőleges helyvektorral viszont jó, és nem is tudtátok kifogásolni. Emellett válaszol a felmerülő kérdésekre. Tehát azért vagyunk itt, hogy arról beszéljünk.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gépész 2012.07.25. 20:32-kor.
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2012.07.25. 20:30

Szia Sanyilaci!

Látom, hogy megint kiborult a bili a csillagvárosban!
Nem kell ilyen drasztikusan kikelni magadból!
Volt itt már a csillagvárosban egy pár ilyen csodabogár.
Pontosan nem emlékszem, de talán az elmúlt év áprilisában Tóni
nyított egy topikot a következő címmet : A NARRÁTORNAK.
Itt mindenki leirhatta, hogy mi a véleménye pl. Szúnyogapáról...
a piros, vagy kék színnel nekünk analfabétáknak címzett sértő,
illetve megalázó hozzászólásokról.
Mivel, se narrátor, se kikvizitor nem vagyok, így csak annyít tehetek,
hogy visszamenőleg összeszedem a csodabogarak e- mail címét és
elküldöm a "kedves barátunk" címére.
Lajos bácsi is világosan megírta neki, hogy pl. van egy hozzá hasonló
csodabogár, aki bepereli az összes magyar fizikust, mert nem foglalkoznak
a csodálatos "felfedezéseivel". Valahol DGY írt erről.
Most nem akarok felsorolni 4-5 nevet, akiket kisebb vétségek miatt
kitiltottak a csillagvárosból.Ha 20-an leírjuk neki, hogy kapcsolja ki magát, illetve
felejtse el a csillagvárost és mindezt ignorálja, akkor nyíssunk meg neki egy
külön szobát a Lipótmezőn! Sajnos , hogy megszünt, de az elmebetegeket
itt kezelték annak idején.
Kiváncsi vagyok, hogy meddig fogja még az idegrendszerünket borzolni.
Elhiszem, hogy nagyon sok időt, energiát fektetett bele ennek a "világmegváltó"
elméletének a megírásába!! DE, MI CSAK AMATŐR CSILLAGÁSZATTAL foglalkozonk
lényegáben. Viszont, a honlapján az összes ökörség megtalálható!
Akkor, amikor naponta 10 hozzászólást ír, hogy Ő hogyan képzeli el a Világegyetemet,
akkor nem értem, hogy miért csak monológ marad az eszmefuttatása!
Érdemben senki nem reagál rá!
Aki, kiváncsi rá az elolvasaa a honlapot.
Remélem, hogy holnap reggel nem arra ébrede, hogy a 77. hozzászólását írta mag.
Bogáncs,
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: maro » 2012.07.25. 20:38

gépész írta:Az eredeti felírásban ugyebár sehol nem szerepelt vektor, azt utólag kellett becsempészned. Ilyen varázslat pedig nincs a matematikában, sem a vektor algebrában.
Az így bevezetett egységvektor nem kötődik semmihez. Maga az eljárás is vad, hogy egy képletben a vektor nem, csak a hossza szerepel, és az mégis vektoriális? Úgy hogy szabálytalan műveletre hivatkoztál, a többi meg csak duma. Nem bizonyitottál semmit, csak hogy tudsz bűvészkedni.

Hogyan tudsz ennyire önhitten ostoba lenni? Mindig is szerepelt a felírásban a vektor, csak mert az általános iskolában nem úgy tanítják, attól még mindig is benne volt. Amit Sanyilaci felírt, az teljesen korrekt képlet. Nem tudod mi egy vektor négyzete és itt osztod azt észt?
Jó volna ha elhúznál innen, mert kihozod embertársaidból a legrosszabb énjüket. Én nem vagyok híve senki kizárásának, de most már nálam is elérted, hogy kértem a moderátortól a kitiltásodat. :(
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2012.07.25. 20:54

Látom, hogy percenként tiltakoztok !
Azért olvassátok el a 20:30-kor írt hozzászólásomat!
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.25. 21:34

A képlet akkor se jó, ha eredetileg benne volt a vektor, mert a vektor és a vektorhosszúság együtt egy zagyvaság a képletben. Az ilyen egyszerűsítéseitek elvileg szabálytalanok.Ezért pattoghattok, mint a nikkel bolha, de a modern fizika minden sötétsége, amit ti itt reprezentáltok, ebből származik.

Miután persze egészében leirtátok azt a képtelenséget, hogy vektor osztva a hosszúságával lehet egy szorzó, ami csak egy egységvektor, elkülönítve a hosszúságot végre nálatok is megjelent a térfogat, mutatva, hogy azzal meg a tömeget osztani kellene! De a zagyva felírásotok, ahol a vektor, és lekopaszított hosszú csontváza együtt szerepelnek, ezt nem kényszeríti ki, inkább minden leegyszerűsít. Miközben a valóság nem az egyszerűsítéshez törekszik, hanem abból épitkezik!
Így elveszik minden fizikai értelmezhetőség, és jön a sötét anyag, amiből jó sokat kivánok nektek.

Nekem nincs szükségem, már irtam, hogy ajnározzanak, ti pedig jól érzitek magatokat összebújva. Pont jól van ez így.
Azonban a mutáns, a képességetekre szabott vektoralgebrával nem győztetek meg. Kimarad belőle a merőleges felületvektor, a tömegáram fluxus, az előjelek, a tehetetlenség, a relatív tömegnövekedés, az antigravitáció, és marad a tömegvonzás, ami D Gy szerint semmire se hasonlít. Hát bizony így semmire.

Nem látok okot tehát arra, hogy ebből az általam megkedvelt fórumból elmenjek, hiszen a témám ideköt, az admin pedig ezt remélem megérti.
Írni fogok tehát, ahová csak akarok.
Hogy ti meg a moderátorhoz, az a ti dolgotok. Mit se változtat azon, hogy titeket is nagyon megkedveltelek, vágytam közétek...Ühüm, bühüm :cry:
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2012.07.25. 22:19

Isten! Bocsásd meg a bűneimet, de még egy hozzászólás után telepatikus úton
olyan negatív enerkiát küldök neki, hogy én is megbánom !!!!
Kivel komunikálsz egyáltalán??? Nézz meg egy pár elmebeteg TV csatornát,
ahol szagény tudatlan öreg emberektől sok forintot csalnak ki azért,
hogy küldenak neki egy pozitív energiát és pár hónap mulva gazdag lesz.
Látod!... pont erről pofázok, hogy egy egészséges társadalom nem engedheti
meg a sarlatánok, a szélhámosok. a csalók, az asztrológusok , az elmebetegek stb. stb.
úgymond működését büntetlenül.
TE EZT teszed!!! a drága időnket rabolod! A radlás az főbenjáró bűn!!!
Remélem, hogy elnyered méltó bűntetésed a 21. dimenzióben.....
Azt, pedig megnyugtatlak, hogy nem te döntöd el, hogy medig maradhatsz
ezen a fórumon!
Biztos vagyok abban, hogy a holnapi napon már nem leszel a csillagvárosban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bogáncs 2012.07.25. 22:24-kor.
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: Mi a gravitáció?

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.25. 22:41

Bogáncs írta:Isten! Bocsásd meg a bűneimet,
Biztos vagyok abban, hogy a holnapi napon már nem leszel a csillagvárosban.


Én viszont szívesen cserélnék még veled, veletek eszmét.
Némelyek panaszkodnak, hogy ez egy amatőr fórum. De most lesz az olimpia, az is amatőr. Vagy látogassan az illető az észlelő csillagászatba, mert ez itt elmélet.
Amit pedig az elméleti fizika és a csillagászat a sötét anyagok körül művel, az megüti vagy a tudatos csalás, vagy a tudatlan butaság mértékét, pl. szerintem.
Harmadik ötletem nincs, ha neked van, mondd el.
Így hát csatlakozok a véleményedhez, ezt a társadalom nem tűrheti, és azoknak is ejnye- ejnyét kell mondania, akik ezt minden érdek nélkül, jóhiszeműségből, vagy ugyanúgy butaságból támogatják, és azok ellen lépnek fel, akik tevőleg figyelmeztetnek rá? Észveszejtő.
Az árapály topikom erről szól, és ehhez is kapcsolódik.
No, ugye nem haragszol? És ne légy jó hozzám, mert a többi elitél, hogy etetsz. Én azt nagyon nem szeretném.

Kösz hogy figyelmeztettél, érzékeny búcsút kell, hogy vegyek mindenkitől, akit megkedveltem. Mert lehet, holnap már nem lesz rá módom.
Annyit még jeleznék, hogy látogassátok a honlapom művészettörténeti részeit is.
A fizika-csillagászat részét magam is frissiteni akarom, azonban az még kevésbé fog tetszeni azoknak, akik a porbacsomósodás elmélet hívei.
Tehát köszönöm, hogy legalább Isten az eszedbe jutott.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek.Csillagászat.hu - Olvasói kérdések”