Velence

Az "Olvasóink kérdezték" rovatban feltett kérdések listája -- segíts Te is a csillagászat iránt kezdeti érdeklődést mutatóknak kérdéseik megválaszolásában!
bokagi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.03.26. 06:49

Velence

Hozzászólás Szerző: bokagi » 2010.03.26. 07:02

A mai napon 5:30 körül az égbolton egy fénycsóvával érkező izzó anyagot láttam Velence térségében az autópályán haladva. Ez sem üstökös lehetett?Ennyi űrszemét hullana le hozzánk? Nagyon borult idő volt, így még sokkolóbb volt a látvány.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Velence

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.03.26. 08:24

Kedves Ágnes! A látott jelenség egy szép tűzgömb lehetett! (Esetleg a légkörben elégű mesterséges üerszemét). Ha nagyon szines, főleg zöld szín uralkodik, akkor gyaníthatóan valami űreszköz maradványa. De ezt biztosan csak akkor lehet mondani, ha valamelyik nagy úrkutató szervezet azonosítja. Viszont nagyon valószínű a tűzgömb. Nem olyan ritka, mint gondolják, csak sokszor nem adnak hírt róluk, vagy nem is figyelnek fel rájuk. Érdemes azért feljegyezni az adatait. Milyen irányból, merre tartott. Hogyan mozgott? Milyen fényes volt (ez nem könnyű: kb. így lehet megadni: telihold-fényességű, vagy elsőnegyed (utolsó negyed) Hold-fényű), a legfényesebb csillagokhoz hasonló, stb. Mennyi idig tartott? Volt-e utána nyom, vagy csóva? És főleg (amit meg is adott) a látvány időpontja. Bocs, hogy enny mindent ajánlok, de a tűzgömb észlelések igen értékesek lehetnek!
Üdvözlettel: jó égbézegetést, Lajos (BQ)
bokagi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.03.26. 06:49

Re: Velence

Hozzászólás Szerző: bokagi » 2010.03.26. 09:06

Kedves Lajos, nem volt zöld színe szerintem, sajna csak szabad szemmel láttam, éppen vezettem (szerencsére a meglepettségemnek nem lett karambol az eredménye) DNy-i irányból érkezett és volt fénycsóvája is. Köszönöm a válaszát :) a sok-sok kérdéséből csak ennyire tudok választ adni, de mostmár tudom, hogy mennyi minden meg kell még figyelnem ilyenkor :)
Válasz küldése

Vissza: “Hírek.Csillagászat.hu - Olvasói kérdések”