Földön kívüli élet?

Az "Olvasóink kérdezték" rovatban feltett kérdések listája -- segíts Te is a csillagászat iránt kezdeti érdeklődést mutatóknak kérdéseik megválaszolásában!
Pcjay
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010.02.13. 20:30

Re: Földön kívüli élet?

Hozzászólás Szerző: Pcjay » 2010.07.21. 22:22

Én úgy gondolom,hogy túlléphetünk a meteorok vizsgálatán.Az,hogy az élet vagy a volt élet apró szikráját is meglejük,már mutatja a további létformák lehetőségét.Hát kell az nekünk,hogy találjunk még élő bacikat egy
meteoron? Ha ez konkrétan bekövetkezik,attól kezdve szomorúak lehetünk,hogy tovább nem jutottunk.Én inkább alapból a magam létéből indulok ki.Persze,hogy élnek még inteligens lények az univerzumban.
Ha én egy ilyen humanoid lennék,de főleg ha sok ilyen humanoid lennék és netán felfedezném a földet,hát eszem ágában nem lenne kapcsolatot kezdeményezni.Csak vizsgálódnék.Hosszasan stirölném az emberi fajt.
Kísérlet képpen talán rázúdítanék egy két betegséget és vírust.Csak,hogy megtudjam mennyire ellenállóak.
Hogyan tenném ezt? Hát meteoritokon juttatnám el a földre.Biztosra mennék,mert a talajvízben automatikusan továbbterjedne a vakcinám.Már ha ez lenne a célom a földdel.Mondjuk ha a saját fajomnak
keresnék új lakhelyet.Az az érzésem,hogy ha minket felkeres majd egyszer egy inteligens idegen faj,azt nem hátsó szándék nélkül teszi majd.Ha minden rendben van,akkor minek kutakodnék? De ha sohasem keresnek fel,hát akkor is biztosra vehetem,hogy léteznek más létformák,csak nagyon nem inteligensek. :)
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Földön kívüli élet?

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2010.07.23. 10:56

Szerintem meg semmiképpen nem léphetünk túl a meteoritok vizsgálatán. Tegyük fel, hogy most kivételesen olyan meteoritot találnánk, amiben olyan baktériumok vannak, amiket jobban meg lehet vizsgálni. Nem mindegy, hogy nekik is NDS-ük meg RNS-ük van-e, vagy másképp örökítenek. Nem mindegy, hogy szén alapú életformák-e, vagy sem. Nem mindeg,y hogy milyen aminosavakat használnak. Ebből ugyanis kiderülhet, hogy az élet a Naprendszerben egy közös forrásból indult ki, vagy pedig több forrásból. Az se lenne mindegy, hogy az életnek több kialakulási lehetősége van, ez ugyanis nagyban megnövelné a Világegyetemben az élet kialakulásának valószínűségét. Sőt, azt is el tudom képzelni (milyen izgalmas lenne), ha olyan életformára bukkannánk, amely teljesen eltérő környezeti viszonyok között életképes. Akkor kapásból húzhatnánk minden csillag köré egy új lakhatósági zónát. Vagy mi lenne akkor, ha kialakulhat ilyen, olyan, és amolyan élet is, és ezeket ábrázolni kéne egy adott paraméterekkel rendelkező csillag körül, lakhatósági zónákként, 3d-ben. És ennek az időbeli változását. Ó, de jó lenne, ha ilyesmivel foglalkozhatnék!

Egyáltalán... tudja valaki, hogyan számítjuk ki a lakhatzósági zónát egy adott csillag körül?
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Földön kívüli élet?

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.07.26. 16:10

Kirami írta: Sőt, azt is el tudom képzelni (milyen izgalmas lenne), ha olyan életformára bukkannánk, amely teljesen eltérő környezeti viszonyok között életképes.


Én is el tudom képzelni, sőt szerintem teljesen reális.
90/900 refraktor
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Földön kívüli élet?

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2010.07.27. 11:24

Bukkantunk. Lásd pl. fekete füstölő (Black smoker) környékén élő "szörnyecskék".
Válasz küldése

Vissza: “Hírek.Csillagászat.hu - Olvasói kérdések”