Miért nem vizsgálja a Holdat a Hubble?

Az "Olvasóink kérdezték" rovatban feltett kérdések listája -- segíts Te is a csillagászat iránt kezdeti érdeklődést mutatóknak kérdéseik megválaszolásában!
plamatis
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2009.09.15. 23:58

Re: Miért nem vizsgálja a Holdat a Hubble?

Hozzászólás Szerző: plamatis » 2012.04.29. 02:24

A topik nyitónak, egy régebbi válasz erre a kérdésre!

http://www.csillagvaros.hu/forum/viewtopic.php?f=68&t=1882&start=10

Akkor még kb. 48 cm/pixel felbontású képet készített a LROC, mostanában már 25 cm/pixel a felbontás!
plamatis
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2009.09.15. 23:58

Re: Miért nem vizsgálja a Holdat a Hubble?

Hozzászólás Szerző: plamatis » 2012.04.29. 02:39

Egy legújabb LROC kép az Apollo-16 leszállóhelyéről.

http://lroc.sese.asu.edu/news/uploads/M175179080LRb_thumb.png
Corix72
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.04.28. 02:16

Re: Miért nem vizsgálja a Holdat a Hubble?

Hozzászólás Szerző: Corix72 » 2012.04.29. 05:50

Tisztelt Fórumozók és Tudós Urak!

Én feltettem egy kérdést amit úgy látom hogy kevés ember értett meg.Sajnos.Én kérdésemet maximális tisztelet adás közepette tettem fel EMBERTÁRSAIMNAK.A válaszokból - és itt külön tisztelet a kivételnek- úgy látom vannak embertársaim akik megalázó módon fölényesen és embergyűlölően reagáltak a kérdésemre.

<<moderalva - 2012.04.29 09:32
megha nemely hozzaszolas stilusa megkerdojelezheto is, nem ez a stilus a valasz.
A feltett kerdesekre (Hubble szines kepei, csillagok, stb a holdraszallas fotoin) _letezik_ logikus, ertheto magyarazat. De ez nem is volt targya az eredeti kerdesnek.
(moderator)
>>
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: Miért nem vizsgálja a Holdat a Hubble?

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2012.04.29. 07:34

No comment.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára szolcs 2012.04.29. 20:45-kor.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Miért nem vizsgálja a Holdat a Hubble?

Hozzászólás Szerző: mizar » 2012.04.29. 08:07

Ezt kár volt Corix, mert nyerésre álltál.
De most csúnyán vesztettél.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Miért nem vizsgálja a Holdat a Hubble?

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.04.29. 09:06

Mizarnak tökéletesen igaza van!
De hogy a veszteség ne hiábavaló legyen, el kell gondolkozni azon, hogy mi vezetett idáig.
Szerintem, nem kell mindig izgágáskodni és az önkéntes pribék, hajcsár, csendőr, rendőr kopó szerepében tetszelegni.
Üdv,
L.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Miért nem vizsgálja a Holdat a Hubble?

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.04.29. 10:05

Én is hozzátennék valamit.
1. Új topic 25 hozzászólás után
2. A Moderátor dolga, hogy moderáljon. A szabályoknak nagyon DIISZKRÉT-en kell
ezt megvalósítani, azaz úgy ,hogy a moderátornak ne kelljen mérlegelnie és
ne okozzon neki lelkiismeret furdalást. (diszkért alatt azt értem, hogy igen/nem, 0/1, stb)
3. Viszont mindenképpen legyen olyan "mindent bele" topic, ahol lehet offolni, ezotériázni, vagy amit csak a jónép akar. Azért gondolom ezt, hogy egyrészt néha magunk is offolunk, másrészt így korrekt.
Aki NEM AKARJA elolvasni a sok marhaságot, ami ott landol, NEM NYITJA MEG a topicot.
4. Semmiképpen ne reagáljunk dúrván, főleg ne előítéletekkel!!!!!!!!!
Ezt sokan megtették közülünk, és ez nekem nem tetszik. Amikor valaki úgy válaszol egy posztra, hogy
"Ne megint itt egy ezo-majom", vagy "Na újra itt egy újtopic"
akkor előítéletek mentén haladva elriasztunk olyanokat is, akik tényleg csak érdeklődnek.
Ajánlom figyelmetekbe VIZI PÉTER türelmét, aki kérdez és válaszol, mert mindenkiben látja a potenciális
amatőrcsillagászt, akivel értékes tagot nyerhet a kis csoportunk, HA MEGADJUK NEKI A LEHETŐSÉGET.

Mutassunk jó példát, hogy a tudományban jártasabb emberek nem automatikusan antiszociális, beképzelt kockafejúek társasága.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Miért nem vizsgálja a Holdat a Hubble?

Hozzászólás Szerző: mpt » 2012.04.29. 10:45

Kukac írta:Én is hozzátennék valamit.
1. Új topic 25 hozzászólás után

Tehat iron 25 lenyegtelen, semmitmondo hozzaszolast, amire majd megint beindul a szokasos porges (miert ide, minek kerdezni, rossz topikba irta...), mielott felteheti az igazi kerdeset?
Kukac írta:2. A Moderátor dolga, hogy moderáljon. A szabályoknak nagyon DIISZKRÉT-en kell
ezt megvalósítani, azaz úgy ,hogy a moderátornak ne kelljen mérlegelnie és
ne okozzon neki lelkiismeret furdalást. (diszkért alatt azt értem, hogy igen/nem, 0/1, stb)

Vannak ilyenek?
Kukac írta:3. Viszont mindenképpen legyen olyan "mindent bele" topic, ahol lehet offolni, ezotériázni, vagy amit csak a jónép akar. Azért gondolom ezt, hogy egyrészt néha magunk is offolunk, másrészt így korrekt.

Tenyleg ezt akarjuk? Ezoteriat? Nemisszalltakleaholdon topicot? Mindenki osszeeskudott? Szerintem nem. Ez CSILLAGASZATI forum, aki mas irant erdeklodik, fel tud keresni mas forumokat. Ne keverjuk a kettot.
Kukac írta:4. Semmiképpen ne reagáljunk dúrván, főleg ne előítéletekkel!!!!!!!!!
Ezt sokan megtették közülünk, és ez nekem nem tetszik. Amikor valaki úgy válaszol egy posztra, hogy
"Ne megint itt egy ezo-majom", vagy "Na újra itt egy újtopic"...
akkor előítéletek mentén haladva elriasztunk olyanokat is, akik tényleg csak érdeklődnek.
Mutassunk jó példát...

Ezzel teljesen egyetertek. Igy _kellene_ mukodnie, vissza lehet utasitani, meg lehet valaszolni minden kerdest kulturaltan (nehany moderalast igenylo kiveteltol eltekintve). Epp ezert tartom feleslegesnek a mindenfele agyafurt szabalyt a topiknyitasra/hozzaszolasra/egyebekre.
Sajnos jelenleg Sq (Torolt Elhasznalo) utolso hozzaszolasa irja le legjobban a helyzetet... (l: viewtopic.php?f=62&t=1359&p=27569#p27569)

Nincs erom osszeszamolni, mi a hasznos, csillagaszati hozzaszolasok aranya a mindenfele egyebhez kepest, de gyanitom, hogy rendkivul rossz.

--mpt
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Miért nem vizsgálja a Holdat a Hubble?

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.04.29. 10:50

Szerintem ez már off topic!
Új topic 25 hozzászólás után

András, átgondoltad ezt? Milyen 25 hozzászólásra gondolsz? 25 favicc a "Csillagász humor" topicba?
Ilyen hozzászólás, mint: "Tök jó!", Köszi ezen jót nevettem!" , " :D " , Nálam felhős az ég... :( , stb...
Ki mérlegeli, azt, hogy egy hozzászólás hasznos vagy sem? Csak bonyolítanád szegény moderátor helyzetét.
Jó, hogy már nem azt akarjátok, hogy az új fórumtárs öt évig csak "Read only" jogosultságot kapjon!
Viszont mindenképpen legyen olyan "mindent bele" topic, ahol lehet offolni, ezotériázni, vagy amit csak a jónép akar. Azért gondolom ezt, hogy egyrészt néha magunk is offolunk, másrészt így korrekt.

Már született egy pár ilyen...
Mi megállapodhatunk abban, hogy a mindent bele topicot használjuk, tegyük fel be is tartjuk, de ne legyél biztos abban, hogy ez a megállapodást egy új ember is betartja. Lehet, hogy nem is tud róla. Biztos vagyok abban, hogy a fórumozók fele még a fórum szabályzatot sem olvasta, vagy csak nem tartja be.
Tudomásul kell venni, hogy ez egy nyilvános fórum, nem egy zártkörű elit klub. Nem vagyunk egyformák, de mindenki kezében ott az egér, ő dönti el, hogy klikkel vagy sem!
Utoljára csak annyit tennék hozzá, hogy normális embernek nincs szüksége szabályokra, aki pedig nem az, annak előírhatsz bármit!
Mutassunk jó példát, hogy a tudományban jártasabb emberek nem automatikusan antiszociális, beképzelt kockafejúek társasága.

Szerintem ezzel csak egyetérteni lehet!

Üdv,
L.
Szerk: Most látom, hogy mpt megelőzött! Nem akarom ismételgetni, tehát írásom felejthető...
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Miért nem vizsgálja a Holdat a Hubble?

Hozzászólás Szerző: meunier » 2012.04.29. 13:58

Süllyedünk, süllyedünk... :( :shock:
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
Lezárt

Vissza: “Hírek.Csillagászat.hu - Olvasói kérdések”