Mit láttam?

Az "Olvasóink kérdezték" rovatban feltett kérdések listája -- segíts Te is a csillagászat iránt kezdeti érdeklődést mutatóknak kérdéseik megválaszolásában!
teichnersz
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.08.13. 14:28

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: teichnersz » 2012.11.23. 20:06

Nézd a képen a fényesebb csillagokat! Ez is reflexió, és mennyivel érdekesebb!

Kép

A megoldás logikus, tudományos és elovasható: http://tavcso.hu/index.php?o=forum&id=1028&l=0#p7994


wolfpanni írta:A valóság nevű világban találtam ezt a webkamera felvételt. Meg a többit is, amit most nem sorolok föl. Fura volt, hogy egy időben, több helyen is ugyanazt, vagy hasonló jelenséget vettem észre. Ezért kérdeztem olyan embereket, akikről úgy gondoltam értelmes választ kapok. Köszönöm, a témát lezártnak tekintem.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.11.23. 20:35

Kedves Wolfpanni!
Mindenekelőtt teljesen egyetértek az előttem írókkal. De bevallom, hogy magam részéről egyáltalában nem tartom érdekesnek azokat a 90 százalékban hazudozásokat és 10 százalékban misztikus fantáziálásokat, amelyeket a Nibiru-hívők összehordanak! Eltekintve attól, hogy rendkívül nagy szellemi károkat okoznak a jó szándékú, de tájékozatlan hívőknek, néhány nagyon szép pénzeket vágnak zsebre ezekből az ál-híresztelésekből.
Gondolja meg: normális körülmények közt, ha meglát egy felvételen egy reflexképet, amilyet egyébként felvételek százezrein találhat fényvisszaverődés-fényeket, és csak annyit mondana: ejnye de kár, hogy zavar ez az izé. - Most meg ugyan erre a reflexre felsikoltanak: Nibiruuuuuu...!
Mellesleg az is elgondolkodtató, hogy ezt a rém-mesét egy Sitchin nevű, kétes hírű és kissé hazudós zsurnaliszta találta ki, és a gyerekkora óta exaltált Nancy Lieder asszony terjesztette el. (Saját elbeszélése szerint 8 éves korában a egy erdőben sétálva találkozott a kis szürke Zétával - lásd még Piroska és a farkas.)
Higyje el, hogy a valóság sokkal érdekesebb és izgalmasabb a uzavaros meséknél.
Változatlan tisztelettel üdvözli: BQ.
Ladyslao
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.10.14. 08:27

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: Ladyslao » 2013.10.14. 08:42

Különleges becsapódás.Átüti az energiája a Napot.Kérdésem az lenne, ez a két felvétel valódi -e szerintetek.
http://www.youtube.com/watch?v=5IlbTk3TaXY

http://www.youtube.com/watch?v=8rCAMOsuA_E
Ladyslao
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.10.14. 08:27

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: Ladyslao » 2013.10.14. 08:47

És ezt is szeretném megkérdezni,mi a véleményetek róla.

http://www.youtube.com/watch?v=yJThXBM9AKI
Kaszás Gábor
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:01

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: Kaszás Gábor » 2013.10.14. 09:11

Nekem az a véleményem, hogy nem tennél fel több kérdést, ha bármi átütné a Napot ;)
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.10.14. 11:19

"Különleges becsapódás.Átüti az energiája a Napot.Kérdésem az lenne, ez a két felvétel valódi -e szerintetek."

Semmi különös, és semmi féle "étütés".
Az első képsoron a SOHO felvétele látszik, amint egy üstökös elhalad mellette (meglehet, hogy a Napba zuhant, de az is, hogy a napközelben szétesett.) A SOHO holdak ilyen képeket ezerszámra készítettek! Egy csomó napsutló üstököst fedeztek fel már eddig is, és nincsen benne semmi különleges, vagy valóban a Napba zuhantak, vagy elpusztultak. A Nap számára ez olyan esemény, mint ha egy kavicsot dobnál az Atlanti-óceánba.
A második sorozat szép anyagkidobásokat mutat a Napból, azután szemmel láthatóan a közlő kicsit "megmanipuláta" a képeket. Szóval egy hétköznapi napjelenség, egy kis hamisítással feltupírozva! Ha hülyítsék a népet.
Mellesleg, ha napjelenségeket kívánsz látni, a googlin keresdd meg a Space Weather com-ot, vagy a Solar-monitort, ott láthatsz bőven ilyesmit, és a valóságot mutatja.
Üdvözöl: Lajos
Válasz küldése

Vissza: “Hírek.Csillagászat.hu - Olvasói kérdések”