Bosszantó idők, jó idők, bármikor

mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: mizar » 2014.02.08. 14:14

tobe_ írta:Ilyen felhős időkben hazánkban van amúgy olyan hegy, ahol azért ki lehet látni, vagy az is ritka ? Közben síelhetne is az ember (már ha van hó és nem olvad ... ), éjszaka meg távcsövezhetne.


Attól függ, hogy a jelenlegi határokkal, vagy a régiekkel értelmezzük-e a haza szót? ;)
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.02.08. 14:37

A Föld golyhó a hazánk. :) Szűkebben, meg a kertem négy sarka :). Lehet a tetőre kellene felmásznom ja. :)
krivan
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.12.17. 08:50

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: krivan » 2014.02.16. 11:14

Tegnap szinte egész nap tudtam napfoltokat figyelni. Gondoltam kihasználom a jó eget és felutazom Budapestre a Polaris csillagvizsgálóba, hogy nagyobb távcsöveket is meg tudjak próbálni. Este el is indultam. Korábban megnéztem a felhőképet és számítottam rá, hogy felhők azért előfordulhatnak. De ami Tatabánya után fogadott, az eléggé elkeserítő volt. Nem fordultam vissza, így sikerült meghallgatnom egy érdekes előadást a Holdról a csillagvizsgálóban. Amikor elindultam hazafelé, még mindig vastag felhőréteg fedte az eget. A 31-es kilométerkövet elérve, kiértem a felhők alól és a ragyogó telihold fényénél autóztam hazáig. Egész éjjel ragyogott a telihold. Nem akar nekem összejönni ez a távcsőkipróbálás. :(
Tibor
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.02.16. 19:55

Ez így szokott lenni, ha akarunk valamit az nem sikerül, magától meg igen, akár távcsövezés, akár csajozás, mikor nem várod sokszor Gina Lollobrigida jellegűek jönnek szembe ... :) Vagy a telihold virít, mikor el is feledkezel róla a felhők miatt pl.

Ez tulajdonképpen törvényszerű, ugyanis az akarat, meg a szeretném, az a dolgok rendes menetét próbálja megváltoztatni, és az nem mindig egyezik a világ valóságos folyásával. :)
Avatar
szamosv
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2011.12.01. 17:50

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: szamosv » 2014.02.18. 17:28

Sziasztok!

Nem találtam megfelelő fórumot a témának ezért írok ide. Tegnap a rossz időre való tekintettel szörföltem az interneten és egy amerikai honlapon találtam egy érdekes észlelési programot, mely most aktuális, ugyanis 15-én ünnepeltük Galilei szülinapját. A mellékelt program végigészlelteti velünk Galilei megfigyeléseit a Naptól, a Jupiteren keresztül a M45-ig. Szerintem érdekességnek és megemlékezésnek sem rossz az ötlet. Mellékelem az eredeti "logbook"-ot.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.03.01. 20:28

Most nem bosszantóan, jó idő van, hajrá, kifele az ég alá. Nekem most sikerült a Jupitert lekamerázni, meg szemmel is megtekintettem, a Mars van még tervben majd éjfél körül, amikor eléggé feljön, hátha addig nem romlik el az idő. Eddig ez lett a legjobb képem a Jupiterről, majd felteszem, csak most még valami más dolgom van közben később. Persze csodára nem kell számítani, csak ami a 76 Newtonból kijöhet.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.05.23. 14:00

14.05.23. - Mi t9örtént az éggel! Kedden még szép tiszta csillagos egem volt, szerdán már kissé homályos, bár felhőfátylat vagy párásságot nem észlelte, Csütörtökön már egész mocskos volt az ég,, a határfényesség 1 mg-t romlott. A fényes csillagok körül szép kis fényudcvar látszott (Vega, Arcturus), a halványak elhalványodta. Már megijedtem, hogy a távcsövem betegedett meg, de földi tárgyakról változatlanul éles képet adott. Szóval a légkör szennyezett. Ki tapasztalta a jelenséget?
Vulkáni por (nem néztem utána, hol volt kitörés), vagy valami szaharai homok? Ma a Nap képe is gyengébb volt. BQ.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.05.23. 14:13

Én meg arra fogtam, hogy biztos szemem romlott el, hogy nem látom a halványabb csillagokat, meg a Tejutat, de akkor csak a légkör lehet nagyon szennyezett, pedig nappal úgy nézett ki, hogy este milyen szép lesz, csak időm se nagyon volt most nézelődni, ma még tisztának ígérkezik, utána megint felhőset mond az előre jelzés.
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2014.05.23. 14:34

Válasz a kérdésre, hogy miért romlott az átlátszóság:
http://www.idokep.hu/hirek/pompas-napnyugta-johet
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.05.23. 16:24

OK - köszönöm a linket. A napnyugták lehetnek gyönyörűek (bár nagyon sablonosak), de a csillagászati észlelést csudára zavarja. Remélem egy-két napon belül eloszlik! BQ.
Válasz küldése

Vissza: “Időjárás / Aktuális észlelési körülmények”