Ünnepek

ales001
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2011.09.10. 17:26

Ünnepek

Hozzászólás Szerző: ales001 » 2012.04.03. 22:44

HAVAZHAT HÚSVÉTKOR, A LEGFRISSEBBEK SZERINT NEM LESZ KIEMELŐ ALKALOM, HA MÉGIS AKADNA NÉHOL, -1°c FOK LEHET ÉJJEL, ÉS A TANÁCSOKAT OLVASSÁK EL ITT, VAGY A LINKET VÁRJUK A TANÁCSOKAT, TE MIT TANÁCSOLSZ, VAJON JOBB LESZ A HELYZET A FÖLD NAPJÁN???

[*]
Ez semilyen hírdetésnek, linkelésnek nem minősül, az itt megjelenített URL kizárólag csak érdekesség céljából olvasható!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ales001 2012.04.04. 20:56-kor.
ales001
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2011.09.10. 17:26

Re: NE MENJ HÚSVÉTKOR ÉSZLELNI-HÓ!

Hozzászólás Szerző: ales001 » 2012.04.03. 22:44

úsvét napjain előreláthatólag igen frankos lesz a helyzet, mivel több helyen alakulhatnak ki kisebb csapadékok, amik az ország északi és déli egyharmadán inkább vegyes, a keleti területeken és a hegyekben "hó(zápor)" formájában hullhat, nyugatabbra lehet esetleg eleinte napos idő, itt inkább délelőtt fordulhat majd elő többfelé záporeső, esetleg néhol zivatar, vagy graupel.
A hőmérséklet hétfőre 5°C fok köré hűlhet vissza, míg a héten csütörtökön lehetnek zivatarok (szerdán még "csak" Délen)lehetnek zivatarok, és 20°C fok körüli hőmérsékletre számoljunk, reggel is 5°C fok lesz. Szél!: Viharos szél lesz hétfőn és vasárnap, és a zivatarok környezetében!
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: NE MENJ HÚSVÉTKOR ÉSZLELNI-HÓ!

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2012.04.04. 06:25

Most ezért minek kellett topikot nyitni???
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: NE MENJ HÚSVÉTKOR ÉSZLELNI-HÓ!

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.04.04. 11:08

FRISS! 03-04-2012-22:48:44
Minden bizonylat annak minősül, hogy hidegbetörés lehet, ami még nagyobb , akár 100km/h-s szelet, intenzív záporokat, majd hózáporokat okozhat,sőt néhol (hó)zivatar és jégeső (azaz graupelzápor) is lehet! a locsolkodás napjára, ez fog illeni az eddigi tartam szerint (azaz hétfőre). Kövessen minket!

Kedves Roland!
Látom, hogy sok energiát fektetsz a honlapod fejlesztésébe, hogy ez a munka meg is térüljön, szeretném felhívni a figyelmed pár dologra.
Nekem, egy ilyen "zavaros" főcím után már semmi kedvem nincs elolvasni a teljes cikket.
Szerintem nem kellene ilyen görcsösen akarnod azt, hogy "hivatalos vagy tudományos" szöveget írj.
Továbbá a honlapodon megtalálható információk értékét az sem növeli, hogy tele van nyelvtani és helyesírási hibákkal. Ma már könnyen lehet a helyesírást ellenőrizni, sok program van erre a célra. Egy honlapon lévő írás már dokumentum, itt az igénytelenség látszatát kelti az a szöveg és nyelvtan ami egy SMS-ben vagy talán egy fórum bejegyzésen nem számít végzetes hibának.
Nem azért írtam ezt, mert kritizálni könnyű és jó érzés, hanem azért, mert ha a honlapod igényes, informatív és naprakész, akkor abból én is és mások is, profitálhatunk.
Az irány jó...
Üdv,
L.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: NE MENJ HÚSVÉTKOR ÉSZLELNI-HÓ!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.04.04. 12:46

Kedves Roland!
Nagyra értékelve a jószándékot, és semmi esetre sem az aktivitásod letörésére, azért csak megjegyezném:
nem kell nyakra-főre mindenre újtopicot nyitni!
Te is beláthatod, hogy ez a topic csak növeli a zsufoltságot, és hétfőtől kezdve a kutyát sem érdekel már.
Ettől függetlenül a szöveg itt-ott zavaros. Éppen nem növeli Bátorliget jóhírét! Nem árt meggondolni, mit írunk, és ha egyelőre kissé nehézkes a számodra a fogalmazás, hát fogalmazzad meg először papiron. (Ceruzával/tollal papirra írni nem szégyen és nem is konzervatizmus!)
Javasolnám a moderátornak, hogy a jövő héten törölje. -
Derólt időt, szép eget
és mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket! BQ.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: NE MENJ HÚSVÉTKOR ÉSZLELNI-HÓ!

Hozzászólás Szerző: Imre » 2012.04.04. 20:29

astrohist írta:Kedves Roland!
Nagyra értékelve a jószándékot, és semmi esetre sem az aktivitásod letörésére, azért csak megjegyezném:
nem kell nyakra-főre mindenre újtopicot nyitni!
Te is beláthatod, hogy ez a topic csak növeli a zsufoltságot, és hétfőtől kezdve a kutyát sem érdekel már.
Ettől függetlenül a szöveg itt-ott zavaros. Éppen nem növeli Bátorliget jóhírét! Nem árt meggondolni, mit írunk, és ha egyelőre kissé nehézkes a számodra a fogalmazás, hát fogalmazzad meg először papiron. (Ceruzával/tollal papirra írni nem szégyen és nem is konzervatizmus!)
Javasolnám a moderátornak, hogy a jövő héten törölje. -
Derólt időt, szép eget
és mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket! BQ.


A törlési javaslattal egyetértek! El kellene gondolkodni azon, hogy milyen feltétel kell egy új tárgykör nyitásához! Pl. a köszönet/hozzászólás arány, vagy valami hasonló mérhető dolog, hogy ne terheljük a kevés moderátort? Amúgy a húsvéti nagytakarítás nem ártana a Csillagvárosban sem! Van még több hasonló témakőr amit nyugodtan lehet törölni! A bennük található értelmes részt kis munkával át lehetne tenni a megfelelő helyre! Vajon ez megoldható? Ezt ilyen formában támogatja-e a tagok aktívabb része? Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
ales001
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2011.09.10. 17:26

Re: Rossz napok

Hozzászólás Szerző: ales001 » 2012.04.04. 20:48

Hmmm. Nem tudom, helyesírási hiba nem nagyon fordul elő ebben, nem hírnevet akarok kelteni! Igen van egy pár topic, pl amikbe utoljára 2009-ben volt hozzászólás. NEM?
stirlitz
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.05.17. 19:23

Re: Ünnepek

Hozzászólás Szerző: stirlitz » 2012.04.04. 21:10

Ne vedd támadásnak Roland, de ezt inkább hagyjuk a meteorológiai tematikájú oldalakra. Magam is kezdő vagyok, csak egy jó éve foglalkozom abszolút amatőr szinten az éjszaki égbolt látnivalóival, és a sok valóban hasznos infó ami itt jelen van, zavaróan sok fórum bejegyzés közt bújik meg. Nem azt szeretném mondani, hogy senki nem írhat, csak jobban gondoljuk meg milyen témának nyitunk új fórumot. Vagyis, hogy a téma megér-e egy új fórumot, vagy inkább chat-re való.

Derült eget!


Ui: Dénes Lajos a "http://bacse.do.am/" honlapon található írásokra gondolt szerintem. Nekem tetszik is az oldal, csak az a fogalmazás..
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára stirlitz 2012.04.04. 21:18-kor.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: NE MENJ HÚSVÉTKOR ÉSZLELNI-HÓ!

Hozzászólás Szerző: mizar » 2012.04.04. 21:11

Sirius írta:Most ezért minek kellett topikot nyitni???


Mert a múltkor azt mondták neki, hogy nyisson nyugodtan.
Nem vele van a baj. Tökéletesen félrenevelitek az ellentmondásos pedagógiai utasításaitokkal.
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: Rossz napok

Hozzászólás Szerző: Balage » 2012.04.04. 21:18

ales001 írta:Hmmm. Nem tudom, helyesírási hiba nem nagyon fordul elő ebben, nem hírnevet akarok kelteni! Igen van egy pár topic, pl amikbe utoljára 2009-ben volt hozzászólás. NEM?

Dénes Lajos szerintem a honlapodra célzott, idézem az első hozzászólásból kitörölt link egy részletét:
"...több helyen lehetnek akár intenzív zivatarok, amik az észlelési folyamatot, nagyon bezavarhatja [...] a csillagáhidegfront szatok koncentrállását."

Számomra pl teljesen értelmezhetetlen a mondat második fele.
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
Válasz küldése

Vissza: “Időjárás / Aktuális észlelési körülmények”