Arcok a Földről

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Arcok a Földről

Hozzászólás Szerző: cbo » 2020.07.08. 22:04

Mzssiralop írta:
2020.07.08. 22:02
De ne, ne tolja a bizonyítékait ide. Nem azért hoztuk létre a Csillagvárost. Tolja oda a szkeptikusoknak, ők biztosan örülnének neki. Vagy tudom is én. Foglalkozzunk itt értelmes dolgokkal.
Koszonom Attila!

Gondolom Neked is eleged van mar ebbol az embertipusbol es a jol ismert hulyesegeikbol. Nekem igen.

Es tenyleg nem az “uj marsi arcokra” hasonlito urszondas kepkicsemegezes es tarsai miatt lett letreehozva ez a forum.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Arcok a Földről

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.07.08. 22:07

Mzssiralop írta:
2020.07.08. 22:02
De ne, ne tolja a bizonyítékait ide. Nem azért hoztuk létre a Csillagvárost. Tolja oda a szkeptikusoknak, ők biztosan örülnének neki. Vagy tudom is én. Foglalkozzunk itt értelmes dolgokkal.
Igen, pontosan ezért írtam alább:
"Ha bedurvulna az UFO-őrülete, és itt is "terjeszteni akarja az igét", akkor ráérünk majd gondolkodásra inteni - szerintem..."

Vagy tekintsük "büntetett előéletűnek" a weblapja miatt? :?


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: Arcok a Földről

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2020.07.08. 22:28

Akár. Bármelyik csillagászati FB-csoportból már régen kivágták volna egy olyan benyögésért, hogy minek keressük az idegeneket, mert már itt vannak. Ja itt vannak, persze. Röhej. És még biztatjuk, álljon elő a bizonyítékaival. Ne már. Ez nem ufológus, halottlátó, birkabélből jósló fórum, hanem csillagászati. Felőlem abban hisz, amiben akar, de legalább maradt volna csendben a kolléga. Vagy nem tudja, hol van?
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Arcok a Földről

Hozzászólás Szerző: cbo » 2020.07.08. 22:43

Mzssiralop írta:
2020.07.08. 22:28
Akár. Bármelyik csillagászati FB-csoportból már régen kivágták volna egy olyan benyögésért, hogy minek keressük az idegeneket, mert már itt vannak. Ja itt vannak, persze. Röhej. És még biztatjuk, álljon elő a bizonyítékaival. Ne már. Ez nem ufológus, halottlátó, birkabélből jósló fórum, hanem csillagászati. Felőlem abban hisz, amiben akar, de legalább maradt volna csendben a kolléga. Vagy nem tudja, hol van?
Ufff!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Arcok a Földről

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.07.08. 23:24

Mzssiralop írta:
2020.07.08. 22:28
... minek keressük az idegeneket, mert már itt vannak. ...
Én ezt poénra vettem.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Tankó Árpád
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.12.27. 03:08

Re: Arcok a Földről

Hozzászólás Szerző: Tankó Árpád » 2020.07.08. 23:32

Uhh, micsoda felzúdulást keltettem, pedig nem volt szándékomban. Ugyanúgy észlelek, mint bárki más. Lehet úgy is, hogy mindez élettől nyüzsög, vagy halott. Bocsánat a kifakadásért, de valóban pénzkidobásnak érzem, ezeket az üzeneteket továbbító szondákat. Hogy miért, abba azért nem mennék bele, mert ezredesek nyilatkozatait kellene belinkelnem, stb, stb, és elindulna egy végtelenségig tartó pro-kontra "csata", ami valóban más irányba vinné el a fórumot, mint ahogy Mizser Úr írta. Igyekszem a jövőben szakmai hozzászólásokkal előrukkolni. Ahogy Attila írta, tekintsünk "büntetett előéletűnek" :)
Szép estét!
SW Dobson 76/300 reflektor, 12X32 Bresser binokulár
https://csillaghalmaz.blogspot.com/
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Arcok a Földről

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.07.08. 23:40

Tankó Árpád írta:
2020.07.08. 23:32
Uhh, micsoda felzúdulást keltettem, pedig nem volt szándékomban. Ugyanúgy észlelek, mint bárki más. Lehet úgy is, hogy mindez élettől nyüzsög, vagy halott. Bocsánat a kifakadásért, de valóban pénzkidobásnak érzem, ezeket az üzeneteket továbbító szondákat. Hogy miért, abba azért nem mennék bele, mert ezredesek nyilatkozatait kellene belinkelnem, stb, stb, és elindulna egy végtelenségig tartó pro-kontra "csata", ami valóban más irányba vinné el a fórumot, mint ahogy Mizser Úr írta. Igyekszem a jövőben szakmai hozzászólásokkal előrukkolni. Ahogy Attila írta, tekintsünk "büntetett előéletűnek" :)
Szép estét!
Semmi gond, a lényeg, hogy vetted az adást. :) Az már viszont jobban meglep, hogy milyen lavina indult itt el emiatt. Ne is menj bele a témába, mert törölni fogom a továbbiakat amik nem csillagászattal foglalkoznak - a csillagászattal foglalkozó hozzászólásaidat pedig örömmel várjuk.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Arcok a Földről

Hozzászólás Szerző: cbo » 2020.07.08. 23:47

Tankó Árpád írta:
2020.07.08. 23:32
Uhh, micsoda felzúdulást keltettem, pedig nem volt szándékomban. Ugyanúgy észlelek, mint bárki más. Lehet úgy is, hogy mindez élettől nyüzsög, vagy halott. Bocsánat a kifakadásért, de valóban pénzkidobásnak érzem, ezeket az üzeneteket továbbító szondákat. Hogy miért, abba azért nem mennék bele, mert ezredesek nyilatkozatait kellene belinkelnem, stb, stb, és elindulna egy végtelenségig tartó pro-kontra "csata", ami valóban más irányba vinné el a fórumot, mint ahogy Mizser Úr írta. Igyekszem a jövőben szakmai hozzászólásokkal előrukkolni. Ahogy Attila írta, tekintsünk "büntetett előéletűnek" :)
Szép estét!
Tüsi, Attila és a többiek!

Nehogy ám benyaljátok ezt a mézes-mázos dumát !

A fickó belinkelt blogján - amit láblécben láthatunk, minden posztja alatt !!! - feketén fehéren ez áll a Spirit szonda napelemtáblájával kapcsolatban, idézem:

"Ezek a porördögök nagyon okosak sőt, óramű pontossággal épp akkor érkeznek amikor a Spirit napelemtáblája már csak 40%-os hatékonysággal működik. Isten küldte őket. És ez a precizitás, nézzük a képeket!"
utána
"A szomorú az egészben az, hogy a tudományos világ, köztük a csillagászok megették a mesét, mert a "NASA mondta". A túlzott tekintélytisztelet vakká teszi az embert. Már évtizedek óta járunk a Marsra, ott bázisunk van, és ha a roverekkel akad némi gond, bizony kézi erővel is muszáj besegíteni. 2012-ben a Curiosity marsjárón is állítani kellett valamit."

aztán

"Földi űrhajósunk természetesen nem áll tétlenül a rover mellett, hanem éppen felé nyúl. Tisztán látszódik a keze, hátán a felszerelés. A szemüvegén áthatol a napfény, űrsisakot nem hord, talán a körülmények nem is olyan vészesek, mint ahogy a "NASA mondja". Apropó, űrhajósunk fejét nagyítsuk ki picit!

Ha ez a rover árnyéka akkor az csak homorú, domború, tehát valamilyen lekerekített forma, de legfőképpen élekben végződő lehet, mint amilyet egy tudományos műszertől elvárhatunk. Ilyen viharvert hajfürtökkel nem rendelkezhet.
Nem ez az egyetlen bizonyíték a földiek marsi jelenlétére, hanem ezerből az egyik. Fantasztikus munkát végez a NASA az Univerzum megismerésében, sokat köszönhetünk nekik. Azonban vannak itt katonai, nemzetbiztonsági kérdések, és a parancs az parancs. Fenn kell tartani a halott Hold, halott Mars-teóriát, hogy a nagyhatalmi érdekek érvényesülni tudjanak."

Mi kell még nektek ?

Az ilyen ember nem fog változni tuti, etet itt minket a mézes-mázos dumájával, aztán meg fehéren-feketén süketel itt a Marson lévő "eltitkolt" űrhajósunkról, meg NASA hazugságokról.

Tele van nem is egy weblapja a nagyobbnál nagyobb marhaságokkal.

Úgy vágnám ki innen ha rajtam múlna, hogy a Marsig nem állna meg. Ahogy MZS írta, facebook-os csillagászati csoportban egy másodperc alatt vágná ki az admin, senki nem kíváncsi az ökörségekre ugyanis.

Gondolkozzatok már, mit mondanak igy rólunk mások, meg a szakma?
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Arcok a Földről

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.07.08. 23:58

cbo írta:
2020.07.08. 23:47
Gondolkozzatok már, mit mondanak igy rólunk mások, meg a szakma?
Azt, hogy "lám idetévedt egy képzelgő akit helyretettek". Én azt nem értem, hogy miért kell kivágni innen? Egyértelműen leírtam, hogy a további fantáziálást törlöm, teljesen felesleges lenne folytatnia. Azonban észlel, tanácsot kért, 9-ből 8 hozzászólásában semmi kivetnivaló nincs. Miért fosztanánk meg tőle, hogy tanácsot kérhessen távcsővel, észleléssel kapcsolatban, ahogy azt korábban is tette? Az meg hogy ki mit képzel a látottakon túl, azt egyértelművé tettük hogy nem érdekel itt senkit. Amíg magában tartja, addig engem nem zavar a jelenléte amennyiben a hozzászólásaiban nincs szó NASA összeesküvésről és társairól.

Amúgy olvastam én is a honlapját, jókat mosolyogtam, meg kell hagyni. :)

Ettől függetlenül a véleményem az, hogy 1 buta hozzászólás miatt nem kellene kitenni innen, de nem lesz szívfájdalmam, ha MZS vagy más kiteszi. :)
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Arcok a Földről

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.07.09. 00:09

cbo írta:
2020.07.08. 23:47
Nehogy ám benyaljátok ezt a mézes-mázos dumát !
Zsolt!

Amiket beidéztél ettől a sráctól, azok számomra is nyilvánvaló marhaságok. Egyetértek. Nem is "nyalom be" ezeket.
MZS-rel is egyetértek abban, hogy a Csillagváros színvonalán lehetőleg ne essen csorba hiteltelen és szakmailag elfogadhatatlan, sőt, nevetséges vélemények hangoztatása által; került is már kizárásra e miatt fórumozó.

De ha itt pl. csak a távcső-használat, vagy megfigyelési, észlelési, mérési technikák iránt érdeklődik, vagy ezekkel kapcsolatos véleményét írja le, az miért baj?
Addig, amíg itt nem nyomul ezekkel az általad is idézett nyilvánvaló baromságokkal, addig - szerintem - nem kellene elüldözni.

Arra viszont valóban kötelezném, hogy a flúgját népszerűsítő honlapjára mutató link-et vegye le az aláírásából, mert az valóban a srác tudománytalan nézeteit eltűrő hozzáállásnak tűnhet a Csillagváros üzemeltetője (MCSE) részéről.
De ezen túl csak akkor tiltanám le, ha az itteni topic-okba is "importálná" azokat.

Természetesen ez csak magánvéleményem...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”