Nektek mit jelent a csillagászat?

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Nektek mit jelent a csillagászat?

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2010.09.09. 15:09

Biztos vagyok benne, hogy nektek is többet, mint egy tudomány a sok közül. Vagy többet, mint a "kedvenc tudományom". Fura kérdés, már egy csomószor meg akartam válaszolni magamnak a dolgot, de csak összefüggéstelen félmondatok fogalmazódtak meg eddig bennem. Mégis érdekel a dolog, hogy nektek mit jelent.

Mivel én vagyok az, aki ezt a topicot nyitotta, úgy gondolom, hogy nekem kell kezdenem a sort. Tehát tornasorba kell állítanom az összefüggételen félmondatokat.

Nekem nagyon sok sikerélményem volt amatőrcsillagászként. Épp ezért (is) szeretek csillagászattal foglalkozni, ha vidám vagyok azért, a szomorú vagyok azért, ha van szabadidőm azért (mert lehet menni Polarisba), ha nincs szabadidőm azért (mert úgyis a suli miatt nincs, és csillagászatot tanulok), ha van rajtam sapka azért, ha nem akkor meg azért.

Amatőrcsillagásznak lennem jó, mert:
    Érdekel a csillagászat, és amatőrcsillagászként foglalkozhatok vele
    Rengeteg barátot szereztem ezáltal
    Az a kellemes érzés tölt el, hogy tartozom valahová
    Különlegesebb embernek érzem magam általa

Távcső: (>)150 000 ft. Szigszalaggal leragasztott zseblámpa: 0 ft. Amatőrcsillagásznak lenni: Felbecsülhetetlen
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Nektek mit jelent a csillagászat?

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2010.09.09. 17:14

Hát ha én is ilyen felsorolásban közlöm akkor nekem valahogy így nézne ki:
-egyszerűen fantasztikus érzés mikor a távcsőbe nézek, hogy olyat láthatok a saját szememmel ami... jájjjj!!!! Egyszerűen csodálatos!
-én is sok barátot szereztem ezáltal és nem tudom hogy ti hogy vagytok vele, de mi mint magyar amatőrcsillagászok eléggé összetudunk fogni...nem?
-a csillagászat által végre elismertek bizonyos körökben. :roll:

Amúgy számomra hogy mit jelent a csillagászat?
Én szerintem a csillagászat az egyetlen olyan tudomány akit bárki művelhet, akár még segédeszköz nélkül is. (Vagy ezt a mondatot olvastam valahol és ez megmaradt az agyamban? :ugeek: Ki tudja :arrow: ....)
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Nektek mit jelent a csillagászat?

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.09.09. 17:58

A felsoroltakon kívül azért is jó amatőrcsillagásznak lennem, mert
az Univerzum csodái között kalandozva teljesen kikapcsolhatok és átadhatom magam a megismerés és megörökítés élményének!


snt
Hermione
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:00

Re: Nektek mit jelent a csillagászat?

Hozzászólás Szerző: Hermione » 2010.09.09. 18:17

Nekem a csillagászat maga az élet és a teljes nyugalom amit csak itt kaphatok meg a mai rohanó világban!
Több mint amatőr csillagászat ha már tudományos értékű adatokat adok ki a kezemből.Amíg élek észlelek!
Erre születtem!

HDH
Sirius
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Nektek mit jelent a csillagászat?

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2010.09.09. 18:20

Egyetértek az előttem szólókkal, a csillagászat szép hobbi, tudomány és kikapcsolódási lehetőség is, sajnálom, hogy olyan sokan nem ismerik az égboltot, nem ismerik és nem értik meg ezeket a szépségeket.

Wir sind für Sterne geboren, wir sind die Diener eurer Augen.
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: Nektek mit jelent a csillagászat?

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2010.09.09. 18:27

én meg abban bízom, hogy végre sikerül elcsípnem a nibirut, de legalábbis a halálcsillagot, ahogy előbújik a hold mögül.
orhazoli
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2009.09.16. 17:44

Re: Nektek mit jelent a csillagászat?

Hozzászólás Szerző: orhazoli » 2010.09.09. 19:30

Az én életfilozófiám: Csillagporból lettünk és csillagporrá leszünk.
Ti.: szupernóvák nélkül nem született volna meg az élet. A Nap felfúvódik és elnyeli bolygónkat, melynek anyaga szétszóródik a kozmoszban.

Orha Zoltán (Ozo)
Sidius

Re: Nektek mit jelent a csillagászat?

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2010.09.09. 20:45

Nekem a csillagászat egy sor dolgot jelent.

Először egy langyos tavaszi estét a salgótarjáni csillagdában, ahol először néztem távcsőbe.
Sok nyári éjszakát, meg vacogós télieket.
Közös nevetést és bosszankodást az amatőrtársakkal.
Megismerést, rácsodálkozást.
Álmokat.
Elvágyódást.
Utazást.
Tanulást.
Szerelemet, amit teljesen sosem heverek ki.
Nyugalmat, és nyugtalanságot.
janwar
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2009.12.11. 19:43

Re: Nektek mit jelent a csillagászat?

Hozzászólás Szerző: janwar » 2010.09.09. 21:00

Szeretem az ehhez hasonló "közvélemény kutatást", ezért megpróbálom szavakba önteni azt, ami nálam valami belülről fakadó ösztönös vonzódás a végtelen mélység felé, nem a tudományos része fog meg, hanem a vizuális látvány és annak esztétikája, melyet az optikai képalkotás fizikai csodája is tovább fokoz, valamint a felfoghatatlan méretek és távolságok, melyek egyszerűen lenyűgözőek.
200/800 karbon asztrográf SW tükörrel, SW HEQ5 Pro Go-To, Paracorr type I. korrektor, Canon EOS 500D, ALCCD5 guider kamera,
Hadházi Györgyi
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010.09.03. 17:30

Re: Nektek mit jelent a csillagászat?

Hozzászólás Szerző: Hadházi Györgyi » 2010.09.10. 00:56

Címszavakban: Tudomány, Technika, Természet, Nyugalom, Csend, Szabadság. A sorrend mindegy.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”