Filmek csillagászati témában

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.07.03. 23:00

Ezt nem rég láttam és elég jó kis film:
http://www.imdb.com/title/tt1182345/
nem kasszasiker fajta, de elgondolkodtató kicsit.
Magyar szinkronnal is fellelhető "bizonyos" oldalakon.
HOLD a címe.
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.07.03. 23:02

Ezeket természetesen olvastam, a Kalidoszkóp-ot még nem.
De a bookline-on már meg is rendeltem :-)
Még maradt 1 antikvár darab.
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.07.03. 23:06

Filmeket nem nézek, moziban volna jó, ha már, de ott meg nincs. Inkább olvasok...
dzsobacsi
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.18. 09:57

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: dzsobacsi » 2012.07.04. 07:44

tobe írta:A filmben csak az lenne a jó, hogy időileg gazdaságos, lezavarja a történetet, amíg megeszed a hamburgeredet és megiszod a kóládat hozzá a szép meleg nyári estéken. :)


Dehát pont az benne a fantasztikus, hogy nincs az a filmrendező-trükkmester páros, aki úgy tudná megcsinálni, ahogy én - olvasás közben...

Az időileg gazdaságosról meg eszembe jutott a mi gyönyörű közös hobbink - hány olyat láttál-hallottál kezdőktől vagy érdeklődőktől, hogy "Csak meg kelljen nyomni a gombot - és olyat akarok látni, mint az interneten, milyen távcsövet vegyek?"

Ha ismered a sztorit, bocsánat. Egy japán zen mestert meghívnak New Yorkba tanítani. Megérkezésekor körbehordozzák a városon és mindenhol büszkén mondják el, hogy a technológia csodái révén itt is nyertek 10 percet, ott is fél órát, stb. A városnézés végén megkérdezik a mestert, hogy tetszett, mi a véleménye. Mire a mester: Valóban, a nap folyamán nyertünk másfél órát. Az a kérdés most, hogy mit kezdünk vele...
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.07.04. 10:31

Olvasssátok el Stanislaw Lem - Kiberiáda c. könyvét
Nagyon jó scifi.

Ezen kívül vannak az új alkotások között is fantasztikus an jó könyvek, akik megfeleően továbbvitték Asimov örökségét. pl:

Jack McDevitt: Született stratéga (2. rész: Született stratéga, 3. rész: ELveszett kolónia 4. rész: Az ördög szeme)

vagy

Szergej Lukjanyenko : Ugrás az űrba (2.rész: Ugrás az ismeretlenbe)

Tudom, hogy az emberek félnek az ismeretlentől, és az ismeretlen íróktól is, de én elolvastam az összes Asimov könyvet, csomó Bardburry-t, Clark-ot, Dick-et, és bátran ajánlom ezeket az írókat és könyveiket.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.07.05. 12:38

Bocsi, a Jack McDevitt sorozat mésodik része: Polaris

A Metropolis Media Group kiadó adta ki őket.
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.07.11. 21:22

Lem-től is olvastam párat, nagyon jó. Viszont kicsit vicces dolgok is akadnak néhol:
Egy kutató érkezik egy bázisra (ha jól emlékszem teleport szerű valamivel szál le az űrhajóról) és ott mindent szanaszét talál, olajos hordók és "lukszalagok" hevernek szanaszét.
Ez persze semmit nem von le az élményből és a sztori értékéből, de Asimovban pont ezt imádom, hogy nem futok bele ilyesmibe nála.
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.07.11. 21:28

csoknyai attila írta:vicces dolgok is akadnak néhol:
Egy kutató érkezik egy bázisra (ha jól emlékszem teleport szerű valamivel szál le az űrhajóról) és ott mindent szanaszét talál, olajos hordók és "lukszalagok" hevernek szanaszét.
Ez persze semmit nem von le az élményből és a sztori értékéből, de Asimovban pont ezt imádom, hogy nem futok bele ilyesmibe nála.


Azt azért vágod, hogy nem magyarul írtak :)
Ez a fordítón múlik.
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.07.11. 21:40

Nem ezen az egy szón van a hangsúly, az egésznek a hangulata ilyen régies (persze ez is lehet a fordító műve).
Ebben valahol van: http://bookline.hu/product/home!execute.action?_v=Stanislaw_Lem_Lem_teljes_science_fiction_univerzuma_I_&id=52237&type=22
De tényleg inkább Asimovot dicsérem ezzel, mint Lem-et szidom.
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.07.11. 23:10

Asimovnál meg minden atom, atompisztoly, atompajzs, atomkapu stb. Akkor épp ez volt a divat, az atom volt a modern :)
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”