Könyv-kérdés

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2016.07.02. 20:34

géza írta:Valaki vagy itt, nem tudnál gyártatni öntapadós mm beosztást a csőkihuzatra ragaszthatókat?


Szia Géza!

A közeledben is biztos van nyomda, ott is készítenek :-) Én a helyedbe felkeresnék egy gravírozót, de ez a saját véleményem.

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2016.07.02. 20:59

Szerintem az amatőr csillagászok túlnyomó többsége másképp tekint a maga csillagászkodására, minthogy ott differenciál-egyenleteket, különböző transzformációkat, sorfejtéseket vagy egyéb matematikai hókusz-pókuszt kellene végezni.
Kémlelik az eget, megkeresik a megtekinteni áhított objektumokat és megfigyelnek dolgokat a saját szemükkel és ez a lényeg.
Keresni - megtalálni és megfigyelni a lehető legjobb körülmények között, ez lehet légköri és technikai.
A technikaiból, hogy kinek mi áll rendelkezésre már csak pénztárca kérdése. A kínálat most már nagy.
De ez csak egy vélemény.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.07.03. 10:24

Magyar kiadású naprakész csillagászati bibliográfiáról tudtok? Porolgattam a könyveimet, látom az "integrálósak" nem olyan kopottak. Kreimer Messier, a fürkész könyvek Égi Kalauza a kopottasak. Az Égabrosz, Rükl Hold Nagyatlasza már nem fog megkopni a kezemtől. Elméláztam, nézem rajtuk a kiadások évszámait - naplók csökkentebb aktivításaimról.Hézagok az évszámokban. Vagy nem is volt kiadás? A legszívdobogtatóbb a Rükl Nagy Holdatlaszom. Jó lenne egy bibliográfia.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2016.07.03. 11:00

Kedves géza!
A CSIMABI eléggé gyakran bővül az újonnan megjelent könyvek és cikkek címeivel ("Csillagászat Magyar Nyelvű Bibliográfiája"), a googliba írva könnyen megtalálható. Azért is érdekes, mert több kiadvány vidéki kiadóktól nem jelenik meg a budapesti üzletekben. De a CSIMABI megadja a kiadót, és annak neve alatt vissza kereshető, sőt többnyire meg is rendelhető. Továbbá a GEOBOOK (Szentendre) honlapja is több új könyvet (nem csak a sajátját) kínál. BQ.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.07.03. 11:06

Kedves Lajos, ilyen pontos információkat honnan máshonnan is várhattam volna? Köszönöm.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2016.07.03. 17:07

géza írta:A csoda tudja, hogy van ez. A kenyérkereset munka, a hobbi gyönyörűség. Nagyobbrészt. Péter, mielött elfelejteném, mivel kiadási- nyomdai Valaki vagy itt, nem tudnál gyártatni öntapadós mm beosztást a csőkihuzatra ragaszthatókat?

Tudnék, de valóban, a közeledben bármelyik digitális gyorsnyomda is meg tudja csinálni.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.07.03. 19:38

Gábor, Péter köszönöm a tanácsot. Megyek a nyomdába. Attól tartottam, ilyen kis vacakkal nem foglalkoznának. Egy sima milliméterpapírt kétoldalas ragasztópapírral használok, de átüt rajta a kémia és elhomályosodik hamar.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2016.07.03. 21:20

géza írta:Gábor, Péter köszönöm a tanácsot. Megyek a nyomdába. Attól tartottam, ilyen kis vacakkal nem foglalkoznának. Egy sima milliméterpapírt kétoldalas ragasztópapírral használok, de átüt rajta a kémia és elhomályosodik hamar.


Ha már a nyomdai megoldás mellett döntöttél, akkor ha mész hozzájuk, akkor nem árt vinni miliméter papírt, hogy lefotózhassák vagy be szkenneljék, esetleg pendriven is elviheted :-)

üdv.,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2016.07.04. 09:18

Rajzprogrammal fogják megrajzolni a skálát, nem szkennelik. Ha igen, akkor nagyon amatőrök :D
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.07.04. 10:14

Péter, jó vagy a háznál, jó ilyesmiket is megtudni. Egyébként már félek, az a két darab tízcentis cetli miatt talán egész ívet kellene venni, ezrekbe is kerülhet. Nem tudom. Lehet kínai minőséget is kérni? Ilyenek járnak a fejembe. Persze nem akarok előre jósolgatni, még nem mentem. Azt sem tudom, fekete-fehérben vagy fehér feketében lenne jobb. Mintha a fekete alap, fehér jelzés lenne jobb vörös fényben. Nem tudom.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”