Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
NMÁ
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.07.27. 13:27

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: NMÁ » 2022.07.31. 07:54

Az azért számomra érdekes, hogy a kéretlen vendég a többi vendégnek/lakónak/családnak monddja meg fennhangon, hogy mi nem tetszik a házigazdával kapcsolatban és a szomszédban mennyivel jobb vendégségbe menni. Ennek ellenére ebben a vendégségben van.
totibo
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.09.29. 07:22

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: totibo » 2022.07.31. 11:12

NMÁ írta:
2022.07.31. 07:54
Az azért számomra érdekes, hogy a kéretlen vendég a többi vendégnek/lakónak/családnak monddja meg fennhangon, hogy mi nem tetszik a házigazdával kapcsolatban és a szomszédban mennyivel jobb vendégségbe menni. Ennek ellenére ebben a vendégségben van.

Kedves NMÁ!
Ha nem ilyen rébuszokban beszélnél, talán még érteném is, hogy kire és mire gondolsz.
Üdv: Tibor
NMÁ
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.07.27. 13:27

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: NMÁ » 2022.07.31. 11:24

Az MCSE által üzmeltett fórumon a nem MCSE tag kritizálja az MCSE-t.
Rébuszokban: Elmegyek vendégségbe kéretlenül, megmondom miből főzzön a vendéglátó, aztán kritizálom az alapanyagot és az abból készült ételt, majd elvárom a vendéglátótól, hogy ennek még örüljön is.
Profánabbul fogalmazva nem sz..-unk oda, ahonnan eszünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NMÁ 2022.07.31. 11:27-kor.
NMÁ
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.07.27. 13:27

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: NMÁ » 2022.07.31. 11:26

Én az ilyen vendéget vágnám ki mint macskát...
Ha más forumon tesz ilyen belyegyzésket, ám tegye, de ott is hamar kitelhet a becsülete és valószínűleg azért is van mindenhol nick-kel az illető.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2022.07.31. 11:57

NMÁ írta:
2022.07.31. 11:24
Az MCSE által üzmeltett fórumon a nem MCSE tag kritizálja az MCSE-t.
Rébuszokban: Elmegyek vendégségbe kéretlenül, megmondom miből főzzön a vendéglátó, aztán kritizálom az alapanyagot és az abból készült ételt, majd elvárom a vendéglátótól, hogy ennek még örüljön is.
Profánabbul fogalmazva nem sz..-unk oda, ahonnan eszünk.

Én ebben teljesen egyetértek, de egy MCSE tag azért tehet kritikai észrevételeket (pont ezen a fórumon), ha valamivel nem ért egyet a működésben?

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Anti_45
Hozzászólások: 1179
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:58

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Anti_45 » 2022.07.31. 12:46

Szerintem meg jó eget és kellemes táborozást mindenkinek, legyen az bárhol is, bármelyik táborban az országban.
Kiss Antal
195/1200T , 130/865T , 130/650T , 60/700L , 50/500L , 50/200L ED
10x50 ED binokulár
Alt-az (Dobson?) zsámoly ; Skytee 2 alt-az mechanika
Stabi Micro mecha ; TMS Eq platform
NMÁ
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.07.27. 13:27

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: NMÁ » 2022.07.31. 14:25

D.Laci írta:
2022.07.31. 11:57
NMÁ írta:
2022.07.31. 11:24
Az MCSE által üzmeltett fórumon a nem MCSE tag kritizálja az MCSE-t.
Rébuszokban: Elmegyek vendégségbe kéretlenül, megmondom miből főzzön a vendéglátó, aztán kritizálom az alapanyagot és az abból készült ételt, majd elvárom a vendéglátótól, hogy ennek még örüljön is.
Profánabbul fogalmazva nem sz..-unk oda, ahonnan eszünk.

Én ebben teljesen egyetértek, de egy MCSE tag azért tehet kritikai észrevételeket (pont ezen a fórumon), ha valamivel nem ért egyet a működésben?

D.Laci
Persze tegye. De szerintem megvan erre a megfelelő fórum és hely is. Pl a közgyűlés és/vagy titkárság. Elég jó válaszokat lehet ott kapni, amit persze nem kell elfogadni, DE...
Azonban mindig van egy DE. Itt pedig az (ezt máshol is megtanultam már), hogy legkönnyebb kritizálni. Főleg, ha nincs utána megoldási javaslat, hogy rossz így, vagy úgy, csináld máshogy, drága. Lehet megoldási javaslatot tenni, hogy hogyan legyen jobb és a javaslat tevés után (mert máséval a csalánt könnyű...) részt is venni a kivitelezésben.
totibo
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.09.29. 07:22

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: totibo » 2022.07.31. 17:59

NMÁ írta:
2022.07.31. 14:25
Persze tegye. De szerintem megvan erre a megfelelő fórum és hely is. Pl a közgyűlés és/vagy titkárság. Elég jó válaszokat lehet ott kapni, amit persze nem kell elfogadni, DE...
Azonban mindig van egy DE. Itt pedig az (ezt máshol is megtanultam már), hogy legkönnyebb kritizálni. Főleg, ha nincs utána megoldási javaslat, hogy rossz így, vagy úgy, csináld máshogy, drága. Lehet megoldási javaslatot tenni, hogy hogyan legyen jobb és a javaslat tevés után (mert máséval a csalánt könnyű...) részt is venni a kivitelezésben.
"Szeretem" az ilyen kioktató hangvételű hozzászólásokat, már nem ez az első ebben a topicban.
Konkrétan az idei nyári tábor díjazásával kapcsolatos véleményünk miatt.
Először nem is reagálnak az észrevételeinkre, utána jön a vádaskodás és kioktatás.
Na hát én ilyen egyesületnek nem akarok a továbbiakban tagja lenni.
NMÁ
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.07.27. 13:27

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: NMÁ » 2022.07.31. 21:39

totibo írta:
2022.07.31. 17:59
NMÁ írta:
2022.07.31. 14:25
Persze tegye. De szerintem megvan erre a megfelelő fórum és hely is. Pl a közgyűlés és/vagy titkárság. Elég jó válaszokat lehet ott kapni, amit persze nem kell elfogadni, DE...
Azonban mindig van egy DE. Itt pedig az (ezt máshol is megtanultam már), hogy legkönnyebb kritizálni. Főleg, ha nincs utána megoldási javaslat, hogy rossz így, vagy úgy, csináld máshogy, drága. Lehet megoldási javaslatot tenni, hogy hogyan legyen jobb és a javaslat tevés után (mert máséval a csalánt könnyű...) részt is venni a kivitelezésben.
"Szeretem" az ilyen kioktató hangvételű hozzászólásokat, már nem ez az első ebben a topicban.
Konkrétan az idei nyári tábor díjazásával kapcsolatos véleményünk miatt.
Először nem is reagálnak az észrevételeinkre, utána jön a vádaskodás és kioktatás.
Na hát én ilyen egyesületnek nem akarok a továbbiakban tagja lenni.
Ha jól emlékszem Kulin óta nem változott, az elég régen volt:

V. A tagok jogai
A rendes tagot megilleti valamennyi tagsági jog.
A különleges jogállású tag az őt megillető jogokat a jelen alapszabályban rögzítettek szerint jogosult gyakorolni.
Az egyesületi tagsággal járó jogok más személyre át nem ruházhatóak.
Az Egyesület tagjai – a jelen alapszabályban rögzített kivételekkel – egyesületi tisztségekre választhatóak.
A közgyűléseken az Egyesület minden tagjának hozzászólási, javaslattételi és – a jelen alapszabályban rögzített kivételekkel – szavazati joga van. Az Egyesület választott tisztségviselőihez bármely – az Egyesületet érintő – ügyben kérdéssel, javaslattal és panasszal fordulhat. Az őt közvetlenül vagy közvetve érintő ügyekben az Egyesület dokumentumaiba betekinthet. Jogi személy tagok esetén az e pontban szereplő jogokkal egy fő megbízott képviselő élhet.
Az Egyesület valamely szervének törvénysértő határozatát bármely tag a tudomásra jutástól számított 30 napon belül bíróság előtt megtámadhatja.
Az Egyesület tagjai megkapják a csillagászati évkönyvet és az amatőrcsillagászati tájékoztatót és egyéb – az Elnökség által esetileg meghatározott – kiadványokat.
A tagok az Egyesület rendezvényein kedvezménnyel vehetnek részt, az Egyesület által forgalmazott kiadványokat, termékeket kedvezményesen vásárolhatják meg. Jogi személy tagokra az e pontban leírt kedvezmények nem vonatkoznak. A kedvezmények mértékét a Titkárság határozatban állapítja meg.
A tagok a tagdíjon felül támogathatják az Egyesületet. Ha a támogatás mértéke a rendes tagsági díj ötszöröse vagy annál több, úgy a Titkárság a tag számára támogatói igazolványt állít ki.
VI. A tagok kötelességei
Az Egyesület minden tagja köteles betartani az Alapszabályban foglaltakat, és az Egyesület céljai érdekében köteles tevékenykedni.
A tagok kötelesek tagdíjfizetési kötelezettségüknek mindenkor eleget tenni. Az Egyesület tagjainak tagdíjfizetési kötelezettsége a tagsági formák között változik. A tagok (az örökös és a tiszteletbeli tagokon kívül) évente kötelesek befizetni az Elnökség által meghatározott éves tagsági díjat. Az örökös tag az örökös tagsági díj egyszeres befizetését követően többször nem kötelezhető a tagdíjfizetésre.
A tagdíj mértékének, befizetési módjának és a befizetés határidejének az Egyesület lapjában és honlapján időben történő közzétételéért a Titkárság felel.

II. Az Egyesület céljai
munkálkodik a csillagászat társadalmi elismertségének fokozásán;
népszerűsíti a csillagászat és más tudományok csillagászattal kapcsolatos eredményeit;
támogatja a csillagászati ismeretterjesztő intézmények munkáját;
támogatja a csillagászati ismeretek iskolai és iskolán kívüli oktatását;
szakmai és szervező tevékenységével, valamint korszerű műszerekkel és segédeszközökkel segíti a hazai és határainkon kívül élő magyar amatőrcsillagászokat értékes megfigyelések végzésében;
elősegíti a hivatásos és az amatőrcsillagászok kölcsönösen előnyös együttműködését;
lehetőségei szerint segíti a csillagászati kutatással foglalkozó intézmények és személyek munkáját.

III. Az Egyesület tevékenysége

Az Egyesület az ismeretterjesztéssel kapcsolatos vállalt feladataival kapcsolatban az alábbi tevékenységeket folytatja:
amatőrcsillagászati tájékoztatót és csillagászati évkönyvet jelentet meg, tagjai számára időszakosan nyomtatott és elektronikus körleveleket bocsát ki, honlapot működtet;
ismeretterjesztő, oktató és továbbképző előadásokat, rendezvényeket valamint távcsöves bemutatókat szervez;
távcsöveket, kiegészítő berendezéseket, észlelési segédeszközöket készít, szerez be és forgalmaz;
folyóiratokat, térképeket, könyveket és egyéb ismeretterjesztő és oktatási segédanyagokat ad ki, szerez be és forgalmaz;
biztosítja az amatőr észlelőtevékenység szervezeti feltételeit;
találkozókat, tanfolyamokat, továbbképzéseket és konferenciákat, valamint megfigyelőtáborokat és expedíciókat szervez és bonyolít le;
környezetvédelmi tevékenységet végez, ennek keretében küzd a fényszennyezés ellen;
együttműködik bel- és külföldi társszervezetekkel és intézményekkel;
kitüntetéseket, jutalmakat alapíthat és adományozhat;
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2022.08.01. 11:35

NMÁ írta:
2022.07.31. 07:54
Az azért számomra érdekes, hogy a kéretlen vendég a többi vendégnek/lakónak/családnak monddja meg fennhangon, hogy mi nem tetszik a házigazdával kapcsolatban és a szomszédban mennyivel jobb vendégségbe menni. Ennek ellenére ebben a vendégségben van.
Mennyivel hitelesebb lenne a felhördülésed névvel , arccal ... 8-)
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”