Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2022.08.02. 12:11

D.Laci írta:
2022.08.02. 11:08
Zoli, ezen ne húzd fel magad!
Ha én vagyok az a "kolléga" aki miatt borult a bili, akkor mindjárt az elején van egy tárgyi tévedés, ugyanis sok éve MCSE tag vagyok. (De egyre inkább érik a gondolat, hogy nem sokáig.)
A tekintélyelvűséget, meg mindig utáltam.
Miért kellene bárkinek is tudnia három betűből, hogy kit takar. (Arccal, névvel. .. egyetértek.)
Különben meg nagyon örültünk, mi a képen lévő táborozók a választásunknak.
Telitalálat volt.
Azt hiszem tvik tarjáni beszámolója csak alátámasztotta ezt.

D.Laci
Csak a mentalitás szomorít el , ha valaki elmegy egy ilyen táborba , főleg vendégként , aki ugye a teljes árat fizeti , el is vár valamit ezért , nem azt , hogy ha valami nem tetszik akkor ki leszel baszva , mint a macska szarni ... a tagok meg örüljenek , hogy ez is van , hisz kedvezményt is kapnak . A szóbeli kritikák lereagálása meg már évtized óta kritikán aluli . Én még emlékszem mi volt a makszutov fórumon , amikor felvetettük ennek a fórumnak a megcsinálását vagy régi meteorok beszkennelését , elérhetővé tételét stb . Ott is anonim nickek mögé bújva lettünk elküldve a fenébe . Csodálom , hogy még nem jött elő , hogy okoskodás helyett , menjünk inkább újságot csomagolni a postázáshoz ;)
NMÁ
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.07.27. 13:27

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: NMÁ » 2022.08.02. 13:18

Végh Zoli írta:
2022.08.02. 12:06
NMÁ írta:
2022.08.02. 11:00
Végh Zoli írta:
2022.08.02. 09:36


Pedig illene , ha már arra volt energiád , hogy elküld melegebb éhajlatra a kollégát , amiért nem az MCSE táborában töltötte a szabadságát és leírta a tapasztalatait ... nem felhördülni kellene , hanem kérdezni , figyelni a válaszokra és változtatni ...
Ezek szerint megvan az előzmény.

Szóval ,-
-ha valaki vendég a fórumon , akkor kussoljon az MCSE-vel kapcsolatban , mert ki lesz baszva , mint macskát szarni ...
- ha MCSE tag akkor kussoljon az MCSE-vel kapcsolatban , mert nem szarunk ahol eszünk ..
Érdekes mentalitás ez ... és még csodálkoztok , hogy miért alakítanak egyre több helyi csillagász egyesületet , akik szeretnék formába önteni a tevékenységüket saját észlelőhellyel , saját pénzügyi keretekkel ... de mindegy , ez már évtizedeket felölelő probléma és nem hinném , hogy változna valaha is .
Ez a Te interpretációd.
Az eredeti szöveg "Az azért számomra érdekes, hogy a kéretlen vendég a többi vendégnek/lakónak/családnak mondja meg fennhangon, hogy mi nem tetszik a házigazdával kapcsolatban és a szomszédban mennyivel jobb vendégségbe menni. Ennek ellenére ebben a vendégségben van."
Az ÉN - és ezt hangsúlyozom - véleményem: ha az ilyen vendég ezt tovább csinálja az ÉN házamban, akkor ÉN felkérem a távozásra, ha ez neki nem jut eszébe, hogy ilyet nem ildomos és továbbra is maradni akar. Beszélgessen a többiekkel úgy, hogy közben nem szid engem.

Nem, ne maradjon csöndben az MCSE-vel kapcsolatban, főleg ha tag.
Még azt sem mondom, hogy más rendezvényt ne reklámozzon egy MCSE-s fórumon. Miért ne? Sőt! De az annak a rendezvénynek a reklámja legyen, ne egy másik rendezvénynek az ócsárlása, akár MCSE-s, akár nem.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2022.08.02. 15:41

Csak két dolgot említenék:
- "A stílus maga az ember" (Leclerc de Buffon 1753)
- Kiskun Csoport az MCSE helyi csoportja.

Azt hiszem, az ő rendezvényeikről való beszámolónak helye van ezen a fórumon.
Mivel nem vettem részt a tarjáni táboron, véleményt sem mondhattam róla.
Megtették mások.
Az, hogy előzetesen túlzottnak éreztük az árképzést az érte nyújtott szolgáltatásokhoz viszonyítva és ennek hangot is adtunk nem változott, sőt erősödött megtapasztalva más rendezvények nyújtotta lehetőségeket.
Az hogy egyeseknek ez nem tetszik, az sajnálatos, tegyenek róla, hogy ne így legyen.
Nem hiszem, hogy az ilyen trágár megnyilvánulások a célravezetőek.
Túl sokszor mondták már meg a 60+ évem során, hogy miről mit gondoljak és mikor szóljak és mikor ne!

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
NMÁ
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.07.27. 13:27

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: NMÁ » 2022.08.02. 16:16

D.Laci írta:
2022.08.02. 15:41
Csak két dolgot említenék:
- "A stílus maga az ember" (Leclerc de Buffon 1753)
- Kiskun Csoport az MCSE helyi csoportja.

Azt hiszem, az ő rendezvényeikről való beszámolónak helye van ezen a fórumon.
Mivel nem vettem részt a tarjáni táboron, véleményt sem mondhattam róla.
Megtették mások.
Az, hogy előzetesen túlzottnak éreztük az árképzést az érte nyújtott szolgáltatásokhoz viszonyítva és ennek hangot is adtunk nem változott, sőt erősödött megtapasztalva más rendezvények nyújtotta lehetőségeket.
Az hogy egyeseknek ez nem tetszik, az sajnálatos, tegyenek róla, hogy ne így legyen.
Nem hiszem, hogy az ilyen trágár megnyilvánulások a célravezetőek.
Túl sokszor mondták már meg a 60+ évem során, hogy miről mit gondoljak és mikor szóljak és mikor ne!

D.Laci
Kedves Laci!

Tekintve, hogy csak jót írtál róluk, ezért javasolni fogom, hogy a következő MTT megszervezésére versenytárgyalást írjon ki a vezetőség. Végül is mindenki a piacról él és így lehet olcsóbb is lesz a tábor, ha már ketten versengenek a megrendezéséért.
Légy kedves kérdezd meg a Kiskun Csoport táborának a szervezőjét, hogy vállalná-e a következő MTT lebonyolítását (200-400 fő). Nem bánnám, ha kontaktot a megküldenéd a Titkárságnak. Még azt sem mondom, hogy Tarjánban kellene lennie a helyszínnek, azt is javasolhatnak, ha tudnak jobbat.

Köszönettel,

NMÁ (Nagy Mélykuti Ákos)
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2022.08.02. 17:25

NMÁ írta:
2022.08.02. 16:16

Kedves Laci!

Tekintve, hogy csak jót írtál róluk, ezért javasolni fogom, hogy a következő MTT megszervezésére versenytárgyalást írjon ki a vezetőség. Végül is mindenki a piacról él és így lehet olcsóbb is lesz a tábor, ha már ketten versengenek a megrendezéséért.
Légy kedves kérdezd meg a Kiskun Csoport táborának a szervezőjét, hogy vállalná-e a következő MTT lebonyolítását (200-400 fő). Nem bánnám, ha kontaktot a megküldenéd a Titkárságnak. Még azt sem mondom, hogy Tarjánban kellene lennie a helyszínnek, azt is javasolhatnak, ha tudnak jobbat.

Köszönettel,

NMÁ (Nagy Mélykuti Ákos)
Kedves Ákos!
Meg fogom kérdezni.

Üdvözlettel: D.Laci (Dienes László)
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
NMÁ
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.07.27. 13:27

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: NMÁ » 2022.08.02. 17:37

D.Laci írta:
2022.08.02. 17:25
NMÁ írta:
2022.08.02. 16:16

Kedves Laci!

Tekintve, hogy csak jót írtál róluk, ezért javasolni fogom, hogy a következő MTT megszervezésére versenytárgyalást írjon ki a vezetőség. Végül is mindenki a piacról él és így lehet olcsóbb is lesz a tábor, ha már ketten versengenek a megrendezéséért.
Légy kedves kérdezd meg a Kiskun Csoport táborának a szervezőjét, hogy vállalná-e a következő MTT lebonyolítását (200-400 fő). Nem bánnám, ha kontaktot a megküldenéd a Titkárságnak. Még azt sem mondom, hogy Tarjánban kellene lennie a helyszínnek, azt is javasolhatnak, ha tudnak jobbat.

Köszönettel,

NMÁ (Nagy Mélykuti Ákos)
Kedves Ákos!
Meg fogom kérdezni.

Üdvözlettel: D.Laci (Dienes László)
Köszönöm!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2022.08.02. 18:04

Na látjátok! Megy ez... :-)
Avatar
Maczó András
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:25

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Maczó András » 2022.08.02. 20:15

Vizi Péter írta:
2022.08.01. 20:12
Én szombaton 10-17 óra között voltam ott a 2000Ft-os látogató jeggyel, mint MCSE tag. Csekély tapasztalataim:
Érezhetően sokkal kevesebben voltak az eddig megszokottnál, úgy 2/3-ra becsültem a létszámot. Egyébként ez a csoportképen is látszik.
Hol látható ez a csoportkép? Nyilvános?
140/890 GPU
150/930 newton
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2022.08.03. 01:46

Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2022.08.03. 09:42

NMÁ írta:
2022.08.02. 13:18
Végh Zoli írta:
2022.08.02. 12:06
NMÁ írta:
2022.08.02. 11:00


Ezek szerint megvan az előzmény.

Szóval ,-
-ha valaki vendég a fórumon , akkor kussoljon az MCSE-vel kapcsolatban , mert ki lesz baszva , mint macskát szarni ...
- ha MCSE tag akkor kussoljon az MCSE-vel kapcsolatban , mert nem szarunk ahol eszünk ..
Érdekes mentalitás ez ... és még csodálkoztok , hogy miért alakítanak egyre több helyi csillagász egyesületet , akik szeretnék formába önteni a tevékenységüket saját észlelőhellyel , saját pénzügyi keretekkel ... de mindegy , ez már évtizedeket felölelő probléma és nem hinném , hogy változna valaha is .
Ez a Te interpretációd.
Az eredeti szöveg "Az azért számomra érdekes, hogy a kéretlen vendég a többi vendégnek/lakónak/családnak mondja meg fennhangon, hogy mi nem tetszik a házigazdával kapcsolatban és a szomszédban mennyivel jobb vendégségbe menni. Ennek ellenére ebben a vendégségben van."
Az ÉN - és ezt hangsúlyozom - véleményem: ha az ilyen vendég ezt tovább csinálja az ÉN házamban, akkor ÉN felkérem a távozásra, ha ez neki nem jut eszébe, hogy ilyet nem ildomos és továbbra is maradni akar. Beszélgessen a többiekkel úgy, hogy közben nem szid engem.

Nem, ne maradjon csöndben az MCSE-vel kapcsolatban, főleg ha tag.
Még azt sem mondom, hogy más rendezvényt ne reklámozzon egy MCSE-s fórumon. Miért ne? Sőt! De az annak a rendezvénynek a reklámja legyen, ne egy másik rendezvénynek az ócsárlása, akár MCSE-s, akár nem.


Kéretlen vendégnek titulálni az MCSE fórumán egy MCSE tagot aki beszámol egy MCSE csoport táborában szerzett tapasztalatairól ? ... van itt gond rendesen ...
De azért kihagytál két mondatot az eredeti szövegeidből : Én az ilyen vendéget vágnám ki mint macskát...Profánabbul fogalmazva nem sz..-unk oda, ahonnan eszünk.
Mikor léptek már túl az egótokon és jöttök rá , hogy bizony a szervezők vannak a tagokért/vendékekért és nem fordítva és az MCSE van a tagokért és nem fordítva mert abban az általad példaként felhozott házban nem te vagy gazda , ott a gazda az , akit te vendégként aposztrofálsz .
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”