Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
rgeri
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2016.09.24. 22:04

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: rgeri » 2021.09.13. 23:45

Emberünk hírdetéseihez tolmácsgép kell.
Üdv:
Gergő (RKM)
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: mizar » 2021.09.14. 08:18

Vizi Péter írta:
2021.09.13. 20:37


Vagy idős, vagy a szokásostól eltérő :-)
Én ezt az állapotot nem szeretném már megvárni ha ez a vége. :D
Egyébként nekem gyanús a fickó, mert vannak nehéz mondatok amit tökéletesen leír,
és bizonyos szavakat egy hirdetésen belül más-más hibával (nevezzük hibának) ejt.
Szerintem valami marketingfogás lesz ez. Így biztos, hogy elolvassák. :D
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.09.14. 08:31

D.Laci írta:
2021.09.13. 19:45
A Makszutov bazárjában van egy "bojgo kamera" hirdetés.
Hát nem egy hüje dolog?
Laci!

Számomra a fiatalkori csillagászati távcsöves bemutatásaim, amiket majd' másfél évtizeden keresztül nyomtam a Miskolci Urániában, majd a későbbi járdacsillagászati bemutatások nagyon sok tapasztalatot hoztak. A bemutatás nem csak az először távcsőbe néző érdeklődőknek lehet emlékezetes, de legalább annyira a bemutató számára is.

Jómagam pl. először azt képzeltem, hogy aki a csillagászat iránt érdeklődik, az egész biztosan király a matematikában, fizikában is, hiszen "kapcsolt" területek. De azt is gondoltam, hogy jóval kiműveltebbek az átlagtól, hiszen a végtelenről gondolkozni egy híd alatt vagy éppen egy putriban nélkülözve élve nem lehet; ott sokkal "földhöz ragadtabb" gondolatok ejtik rabul az elmét. Mindkettőben tévedtem.

Egyik alkalommal - még a 70-es évek vége felé - egy csapzott, hosszú hajú, csöves kinézetű, nem éppen a friss dezodortól illatozó, szakadt ruhás fiatal srác jött fel a csillagdába, és olyan magas színvonalú, komoly, "határterületi" fizikai-csillagászati kérdéseket tett fel, amilyeneket a haladó csoportos szakköröseimtől sem kaptam...

De olyan érdeklődők is érkeztek, akik suk-sük-öltek, vagy felnőttek max. 8 általánossal (4 első és 4 második...); Borsodban sajnos volt (van?) sok ilyen. Mégis érdekelte őket, hogy mi van a fejük fölött az éjszakai égen (mint az Oroszlánkirály szereplőit is).

Száz szónak is egy a vége, ha valakit érdekel az univerzum, az már megtette első lépését, hogy a vegetatív szint fölé emelkedjen, függetlenül egyéb adottságaitól; és ez nagyon megsüvegelendő.

Szerintem.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Maczó András
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:25

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Maczó András » 2021.09.14. 12:47

Attila írta:
2021.09.14. 08:31
Száz szónak is egy a vége, ha valakit érdekel az univerzum, az már megtette első lépését, hogy a vegetatív szint fölé emelkedjen, függetlenül egyéb adottságaitól; és ez nagyon megsüvegelendő.

Szerintem.


MDA
Ez így eddig igaz valóban.
De valamelyik korábbi alkotásából ki lehetett olvasni, hogy nagyon komoly ismeretterjesztő-előadói ambíciókat dédelget. De amúgy nem volt 1 db épkézláb mondat ott... Na ha innen nézzük, akkor már több a kérdőjel.

Ameddig csak hirdet valaki, addig nincs baj... amúgy nekem azok is viccesek, akik a hirdetés címének következetesen a lakcímüket adják meg.
140/890 GPU
150/930 newton
Avatar
AtiCelestron5091
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2020.06.16. 18:42

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: AtiCelestron5091 » 2021.09.14. 18:25

Maczó András írta:
2021.09.14. 12:47
Attila írta:
2021.09.14. 08:31
Száz szónak is egy a vége, ha valakit érdekel az univerzum, az már megtette első lépését, hogy a vegetatív szint fölé emelkedjen, függetlenül egyéb adottságaitól; és ez nagyon megsüvegelendő.

Szerintem.


MDA
Ez így eddig igaz valóban.
De valamelyik korábbi alkotásából ki lehetett olvasni, hogy nagyon komoly ismeretterjesztő-előadói ambíciókat dédelget. De amúgy nem volt 1 db épkézláb mondat ott... Na ha innen nézzük, akkor már több a kérdőjel.

Ameddig csak hirdet valaki, addig nincs baj... amúgy nekem azok is viccesek, akik a hirdetés címének következetesen a lakcímüket adják meg.
Tarjánban találkoztam Mochnács Attilával. Igen jó cuccai vannak. Tudja is őket használni. Valamiért a helyesírásával és a fogalmazásával vannak gondok. Ettől eltekintve teljesen jófej és becsületes. Többször is üzleteltünk
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2021.09.14. 19:10

Mondom, simán lehet diszlexia vagy ilyesmi.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.09.14. 20:07

Bocsánat, nem akartam belegyalogolni senki lelkivilágába.
Szerintem azért van egy határa a gondolatok helytelen leírásának.
Mondom, szerintem.
Tudom, az én helyesírásom is hagy kívánnivalót, de néha elámulok itt a fórumon olvasva a bejegyzéseket.

D.Laci
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára D.Laci 2021.09.15. 21:12-kor.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Maczó András
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:25

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Maczó András » 2021.09.14. 20:48

AtiCelestron5091 írta:
2021.09.14. 18:25
Tarjánban találkoztam Mochnács Attilával. Igen jó cuccai vannak. Tudja is őket használni. Valamiért a helyesírásával és a fogalmazásával vannak gondok. Ettől eltekintve teljesen jófej és becsületes. Többször is üzleteltünk
Akkor ez diszgráfia lesz.
Hát ma is megoldottunk egy rejtélyt.
140/890 GPU
150/930 newton
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.09.15. 10:10

Egy nagyon jó cikket találtam egyik kedvenc Sci-Fi íróm, Stanislaw Lem születésének 100. évfordulója alkalmából rendezett kerekasztal-beszélgetésről: https://www.magyarhirlap.hu/kultura/202 ... obe-latott

A cikkben is említett Solaris még ma is a könyvespolcom egyik féltett darabja.

De nem csak a munkáiról, hanem annak utóéletéről, következményeiről is esik szó a beszélgetésben. Hogy pl. csak az írás legutolsó bekezdését idézem: "Nemere István arról beszélt, hogy Lem szociopesszimista volt, és sajnos igaza lett, mert a tömegtájékoztatás és főleg a tömegszórakoztatás eszközein keresztül egyre lejjebb megy a műveltség színvonala. „Elég megnézni, hogy a kereskedelmi tévék műsorainak szintje hol van. Az ember minden egyes műsor után, amit kitalálnak, azt hiszi, hogy ennél lejjebb már nem mehet, aztán valamelyik csatorna megint előugrik valamilyen vetélkedővel, ami nézhetetlen annak, aki kicsit is gondolkodik” – tette hozzá az író, műfordító."

Bár Nemere nem tartozik a kedvenc íróim közé, de ez a megállapítása zseniális...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.09.15. 18:13

A Solaris nekem is a kedvenc könyvem ebben a műfajban.
Filmen is az, a polcon van az orosz és az amerikai feldolgozása DVD-n.
A TV csatornák szórakoztatási színvonalának minősítésével pedig teljesen egyetértek.
Úgy gondolom, hogy már nem lehet lejjebb és mindig bebizonyítják, hogy sekélyes a fantáziám.
Az a baj, hogy korábban általam nagyratartott személyek is adják hozzá az arcukat.
Van az a pénz...


D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”