Magyarország új időzónája?

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Magyarország új időzónája?

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.10.23. 15:55

Imre írta:
2019.10.23. 15:30
... a nyári időzónát választaná. ...
Tudom, Imre, hogy te nyári-párti vagy (már vártam, hogy hozzászólj... :lol: ), de ilyen szavazás még nem volt (csak az állítgatás megszüntetéséről volt, s arra sem lehetett magánszemélyeknek közvetlenül szavazni, csak kinevezett kollektorokon keresztül).
A médiában megnyilvánuló hazai szakemberek (orvosok, pszichológusok, biológusok, gazdasági szakemberek) pedig mind a normál KözEI-t javasolják megtartásra - legalábbis, akiket eddig én hallottam/olvastam.

Számomra - mint amatőrcsillagász számára - pedig a normál KözEI megtartása már csak azért is fontos, mert hamarabb ki tudok menni az ég alá észlelni. Nyáron nem kell este 11-ig várni, hogy egyáltalán érdemes legyen távcsőbe nézni, és másnap hajnalban lefeküdve, majd kómásan, még sötétben a munkahelyre botorkálni. Borzalom!!! :twisted:
Ha téged ez nem zavar, akkor miért vagy itt, ezen az amatőrcsillagászati fórumon??? :shock:


Igaza van Mizarnak, ez már tényleg "beteges" ragaszkodás az értelmetlenséghez.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Magyarország új időzónája?

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.10.23. 16:38

A kérdés ez volt:
Üdv. Imre


- Én már ledolgoztam a magam részét, és nyugdíjas vagyok, tehát nekem mindegy, mert saját időrendben kelek és fekszem. Akár egész éjjel is kinn lehetek, és alhatok nappal is.
- A kérdőívet kitöltve tőlem elfogadta és visszaigazolta az EU oldala, és akit értesítettem, azoktól is, mint magánemberektől.
- Csak nem el akarsz üldözni innen? Beszélj nyíltan! Kinek vagyok útjában? - Vagy ez amolyan kötözködés lett volna? - Ki akarsz tiltatni Attila?
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Imre 2019.10.23. 16:50-kor.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Magyarország új időzónája?

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.10.23. 16:45

A válasz pedig ez:
Időszámítás.JPG


Továbbá:
Időzóna-2.JPG


A 0,21% szavazat nem releváns vélemény, semmilyen szempontból.


Forrás: portfolio.hu


MDA
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Magyarország új időzónája?

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.10.23. 17:02

Én naponta látom a gyerekeken az iskolában ennek az értelmetlen állítgatásnak a hatását, az őszi szünet után a visszaállításkor
megváltozik a ritmusuk, tovább képesek figyelni, később fáradnak el.
A felnőttek döntenek majd megint helyettük, azok, akik elk.....ták azt a bolygót ahol élnek. Arról sem ők tehetnek, és az óraállítás diliről sem.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Magyarország új időzónája?

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.10.23. 17:21

Kedves Attila!
Azt állítottam, hogy a kérdést feltette az EU. Az állítottam, hogy a választ elküldtem, és elfogadták személyemtől. Azt állítottam, hogy kiértékelték. Az állítottam, hogy a válaszolók többsége hogyan szavazott. A válaszod az a résztvettek számára, arányára vonatkozik. Aki nem szavazott, annak nyilván teljesen mindegy! Azok véleménye fontos, akik kinyilvánították véleményüket, és nem az, hogy hány közömbös, vagy lusta nem válaszolt a feltett kérdésre. Azok, akik utólag próbálják saját véleményüket hangoztatni, jobban tették volna, ha leadták volna szavazatukat. Ha meg nem veszik figyelembe, akkor mi értelme a kérdéseknek? A válaszodból kiderül, hogy 0,21% a válaszoló, tehát ennyi embert érdekel komolyan ez a probléma. Ezek szerint ez annyira lényegtelen kisebbség, hogy nem is értem, hogy minek kell ezzel foglalkozni itt ebben a fórumban? Az is elgondolkodtat, hogy egy ilyen komoly, nagytudású amatőr ezen az apróságon annyira kiakad, hogy óriási betűkkel, piros aláhúzással válaszol!

Azok a gyerekek, akik időben lefekszenek, és nem a TV-t bambulják, avagy a számítógépet nyomogatják, hanem 9-10 órát alszanak, azok maguktól ébrednek, nem álmosak, és reggelizve mennek iskolába. Akikről beszélsz, azok a kialvatlan rendszertelen életmódban neveltek, akik éhesen, szomjasan mennek iskolába, illetve szüleik úgy küldik őket. - Majd ott kapnak ingyen reggelit!
Némely kérdésben NEM a gyerek dönt, hanem a nevelője! Jól néznénk ki, hogyha a gyerek mondaná meg, hogy mit tanitson a tanára, és hogyan! Nehogy már a farok csóválja a kutyát!
Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Magyarország új időzónája?

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.10.23. 18:02

Imre írta:
2019.10.23. 17:21
Az is elgondolkodtat, hogy egy ilyen komoly, nagytudású amatőr ezen az apróságon annyira kiakad, hogy óriási betűkkel, piros aláhúzással válaszol!
Nem vagy elég alapos, Imre!

Nem én válaszoltam csupa nagybetűvel, és pirossal aláhúzva, hanem a forrásul megjelölt portfolio.hu (szándékosan írtam a bemásolt képernyőképek alá, de ezek szerint nem néztél utána...).
De most be is "linkelem":
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20180 ... nak-296328
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20180 ... ast-296392

Mindazonáltal nem vagyok kiakadva, csak nem értek veled egyet.

A 0,21%-ra pedig semmilyen értelemben nem lehet hivatkozni, még ha te és a szomszédod beletartoztok, akkor sem. Egy szavazásnak reprezentatívnak kell lenni, és annak feltételei vannak. (Ezt most tényleg én húztam alá, de nem azért mert kiakadtam, csak mert fontosnak, sőt, lényegi szempontnak tartom... 8-) )
Ez nagyon nem volt reprezentatív, mivel a meghirdetése, a szavazási lehetőségek, azok kihirdetése, a tájékoztatás, stb. fényévnyire volt ettől. De nem csak a falusi Mari néninek nem volt tudomása róla, de még a városi fiatal internet-használóknak is csupán marginális része hallott/olvasott erről a szavazásról (különben nem lett volna ennyire kevés szavazó). Arról az egészen apró, alig látható, icinyke-picinyíke problémáról nem is beszélve, hogy Tóth Béla öntőmunkás nem beszél angolul, s így a bemutatott kérdőívedet sem értené, még ha egyébként lenne számítógépe, még értene is hozzá, és éppen az EU honlapján szokott volna maszturbálni... :mrgreen: Na, így varrjál a 0,21%-odra gombot. :lol:

Tehát a magyarázatod távolról sem megalapozott (és akkor nagyon-nagyon finoman és udvariasan fogalmaztam).


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Magyarország új időzónája?

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.10.23. 18:47

Imre írta:
2019.10.23. 16:38
- Csak nem el akarsz üldözni innen? Beszélj nyíltan! Kinek vagyok útjában? - Vagy ez amolyan kötözködés lett volna? - Ki akarsz tiltatni Attila?
Drága Imrém! :D

Isten őrizzen, hogy bárkit el akarnék innen üldözni (bár volt, aki miatt inkább én falcoltam le, de ezt most hagyjuk...). Kitiltatni pedig végképp nem tudlak (túl azon, hogy nem is akarnálak), merthogy mezei fórumozó vagyok, nem moderátor. Inkább örülök, hogy legalább néhányan még vagyunk itt... :?

Csupán - mint már említettem - nem értem, hogy akit a csillagos égbolt látványa, látványosságai valóban érdekelnek, és nézelődni szeret rajta, az miért azt a megoldást támogatja, hogy minél kevesebbet lássunk belőle. Fel nem foghatom. Erre utaltam azzal, hogy akkor miért vagy itt????

Amikor még sokkal több bemutatást tartottam, mint mostanában már, mindig utáltam a nyári időpontokat, mert este 10 körül lehetett egyáltalán elkezdeni. De másnap reggel 6-kor csörgött a vekker, és leszarta, hogy én még tök kómás vagyok. Most ugyanez a helyzet, csak most nem kötelező (a látogatók miatt), ezért nyáron kevesebbet is vagyok kint (télen meg a folyamatosan felhős idő miatt, úgyhogy tök jó, hogy van csillagdám... :mrgreen: ).

Relax, Imre!!! ;)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
theHassan
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2019.08.16. 20:09

Re: Magyarország új időzónája?

Hozzászólás Szerző: theHassan » 2019.10.23. 19:13

Kezd ez a dolog kicsit elszaladni. Persze, mindenkinek a mindennapi-éjszakai életet érinti. A kalandpark üzemeltetők fórumában éppen most követelik a kelet-európai zónát nyári időszámítással, biztos vagyok benne.
Egyébként Attila, időzónától függetlenül ugyanannyi sötét órád van, mert amennyivel este később, annyival reggel tovább. Csak jól kell beosztani. A természet ennyit biztosít, minden más az emberi életritmus kérdése, ami manapság mindenképpen mesterséges.


A politika meg politika. Én egy 100+ évvel ezelőtti politikai eseményről emlékeztem meg, te pedig mai szempontok alapján ukránozol-románozol. Miközben mindegy, mert a mesterségesen kialakított életritmus úgyis ahhoz igazodik, amit a főnök mond. Ismerek olyan céget Magyarországon, ami a hónap adott napjain New Yorkhoz igazodik.
90/910 SW EQ2
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Magyarország új időzónája?

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.10.23. 19:38

theHassan írta:
2019.10.23. 19:13
... Egyébként Attila, időzónától függetlenül ugyanannyi sötét órád van, mert amennyivel este később, annyival reggel tovább. Csak jól kell beosztani. ...
Hát, ezt jó, hogy mondod, mert én azt hittem, hogy a Föld is másképp (pl. változó szögsebességgel) fog forogni a váltástól kezdve... :oops:

Hogy kinek mi a "jó" időbeosztása, azt talán bízzuk rá, és ne te minősítsd.
Volt egy főnököm egyszer, régen, aki ugyanezt mondta: nem a fizetésem kevés, csak rosszul osztom be. Aznap felmondtam, és elmentem a konkurenciához kétszer annyiért, és őket nem érdekelte, hogy hogyan költöm el...

"A kalandpark üzemeltetők fórumában éppen most követelik a kelet-európai zónát nyári időszámítással, biztos vagyok benne."
Akkor ott ugyanígy értetlenkednek azon, ha valaki a KözEI mellett kardoskodik, mint te és Imre itt, a NyISz mellett, a későbbi sötétedésért.

Te nem akarsz többet észlelni az egyébként is rövidebb nyári éjszakákon? Vagy neked nem kell másnap reggel dolgozni menned? Irigyellek...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
kazi
Hozzászólások: 1200
Csatlakozott: 2019.02.23. 13:55

Re: Magyarország új időzónája?

Hozzászólás Szerző: kazi » 2019.10.23. 20:44

Attila írta:
2019.10.23. 19:38
theHassan írta:
2019.10.23. 19:13
... Egyébként Attila, időzónától függetlenül ugyanannyi sötét órád van, mert amennyivel este később, annyival reggel tovább. Csak jól kell beosztani. ...
Hát, ezt jó, hogy mondod, mert én azt hittem, hogy a Föld is másképp (pl. változó szögsebességgel) fog forogni a váltástól kezdve... :oops:

Hogy kinek mi a "jó" időbeosztása, azt talán bízzuk rá, és ne te minősítsd.
Volt egy főnököm egyszer, régen, aki ugyanezt mondta: nem a fizetésem kevés, csak rosszul osztom be. Aznap felmondtam, és elmentem a konkurenciához kétszer annyiért, és őket nem érdekelte, hogy hogyan költöm el...

"A kalandpark üzemeltetők fórumában éppen most követelik a kelet-európai zónát nyári időszámítással, biztos vagyok benne."
Akkor ott ugyanígy értetlenkednek azon, ha valaki a KözEI mellett kardoskodik, mint te és Imre itt, a NyISz mellett, a későbbi sötétedésért.

Te nem akarsz többet észlelni az egyébként is rövidebb nyári éjszakákon? Vagy neked nem kell másnap reggel dolgozni menned? Irigyellek...


MDA
Ha 11-kor kezdhetsz neki nyáron az észlelésnek, akkor hulla vagy másnap, de ha 10-kor, akkor meg kipattansz az ágyból? :lol: Van, aki meg korán kel észlelni. Télen tök jó lenne neki, ha később világosodna...
Télen még a nyári szerint is korán sötétedik, nyáron meg hamar van világos. Ezt csak tovább rontjuk a télivel. A nyári hátránya csak a legsötétebb hónapokban a reggeli egy óra, a többi esetben mindig jobb..
Egyébként ok, hogy ez egy csillagász fórum, de azért fura nekem, hogy valaki ez alapján dönti el. Másból is áll az élet. :)
Kazinczi Zoltán
Dobson 250/1400(eladó), Celestron Nexstar 6 SE, 120/950 GPU, SW 120/600,12x60 bino
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”