Klímaváltozás

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: cbo » 2021.01.26. 19:09

kazi írta:
2021.01.26. 19:05
Nekem abból a székfoglalóból megmaradt egy dolog, mégpedig az, hogy konkrétan kimondta, hogy a hőmérsékleti adatokat visszamenőleg meghamisították.
Ez pedig azt jelenti, hogy valaki hazudik a témával kapcsolatban. Tehát nem csak a tudomyányról van itt szó, mert ott max tévedni szokás...
Kazi, konkrétan nem egy komoly, vezető geológus kutatól hallottam, hogy még mindig magyarázható a trend természetes folyamatokkal.
De ezt megítélni és főleg meg minősíteni ( ! ), kellő szaktudás nélkül nem tudom.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.01.26. 19:13

cbo írta:
2021.01.26. 18:48
Attila Te eppen fenyevekre vagy attol, hogy a “zero” tudasoddal egy akademikus szekfoglalojat minositsd ! Ezek nem sarkos megfogalmazasok, hanem nagykepuek. Ugyanezt lattan a Skywacher es GPU temaban, addig mig valaki pl en meg nem elegelte es szembesitett sok mindennel.
Márpedig minősítem. Miért ne tehetném? Senki sem tévedhetetlen. Továbbá nem gondolom, hogy zéró tudással rendelkeznék. Nekem is ajánlottak doktoranduszi ösztöndíjat, többször is, de én nem azt az irányt választottam, bocsánat.
Ráadásul az idézett - és egyre több - tudományos cikk is az én véleményemet igazolja.

De te nyugodtan borul le térdre, imához, egy doktori cím előtt. Természetesen nem gondolom, hogy az akadémikusi cím ne jelentene igencsak magas presztízst, és kiérdemelt tiszteletet. De ez - legalábbis számomra - önmagában még nem jelent automatikus elfogadást, bármit mondanak is. Ha te ennyire kritikátlanul tekintesz rájuk az rangkórságot jelent...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.01.26. 19:14

cbo írta:
2021.01.26. 19:09
Kazi, konkrétan nem egy komoly, vezető geológus kutatól hallottam, hogy még mindig magyarázható a trend természetes folyamatokkal.
Aha, aztán majd ők is azt fogják mondani, hogy bocsi, tévedtem...


MDA

u.i.: mind a SW általános minőségére, mind pedig Gyulai Pali lencséire adott véleményemet fenntartom, a te kommentjeid ellenére.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.01.26. 19:20

cbo írta:
2021.01.26. 19:09
De ezt megítélni és főleg meg minősíteni ( ! ), kellő szaktudás nélkül nem tudom.
Tudod, Zsolt, valamihez elég csak gondolkodni...
De további szájtépésben nem veszek részt.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
kazi
Hozzászólások: 1200
Csatlakozott: 2019.02.23. 13:55

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: kazi » 2021.01.26. 20:11

cbo írta:
2021.01.26. 19:09
kazi írta:
2021.01.26. 19:05
Nekem abból a székfoglalóból megmaradt egy dolog, mégpedig az, hogy konkrétan kimondta, hogy a hőmérsékleti adatokat visszamenőleg meghamisították.
Ez pedig azt jelenti, hogy valaki hazudik a témával kapcsolatban. Tehát nem csak a tudomyányról van itt szó, mert ott max tévedni szokás...
Kazi, konkrétan nem egy komoly, vezető geológus kutatól hallottam, hogy még mindig magyarázható a trend természetes folyamatokkal.
De ezt megítélni és főleg meg minősíteni ( ! ), kellő szaktudás nélkül nem tudom.
Ez rendben is van. De vagy az a hazugság hogy meghamisították az adatokat vagy pedig tényleg meghamisították. Bármelyik is legyen, nem tévedésről van szó.
Kazinczi Zoltán
Dobson 250/1400(eladó), Celestron Nexstar 6 SE, 120/950 GPU, SW 120/600,12x60 bino
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2459
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2021.03.11. 11:25

A kitörő Etna felhője Hajdú-Bihart is elérheti

https://haon.hu/kozelet/helyi-kozelet/a ... i-5037067/
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2459
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2021.07.20. 11:59

A milliárdosok űrversenye tovább roncsolja a Föld légkörét

https://index.hu/techtud/2021/07/20/ker ... oncsolasa/
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Imre » 2022.04.11. 22:36

Egy őrült ötlet, amely rásegít a CO2 felmelegedésre! https://qubit.hu/2022/03/17/az-urbol-su ... is-tamogat
Hogy ez miért zsákutca, az értelmes tanultaknak nem is kell magyarázni! - Brit ötlet? Megit sok felesleges pénze lett valakiknek? Meleget imprtálni közvetlenül a Napból....


És egy nagyon hasznos és jó megoldás: http://www2.sci.u-szeged.hu/geotermika/ ... ermika.pdf amely az amúgy is sugárzással távozó földi meleget energiává alakítva lehetőséget ad annak hasznosítására, mielőtt távozna a bolygónkról! Ezt kll követni, mert ez a megoldása a tiszta energiához jutásunknak. Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
gyuri17
Hozzászólások: 1285
Csatlakozott: 2018.01.02. 20:17

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: gyuri17 » 2022.04.12. 09:18

Imre írta:
2022.04.11. 22:36
Egy őrült ötlet, amely rásegít a CO2 felmelegedésre! https://qubit.hu/2022/03/17/az-urbol-su ... is-tamogat
Hogy ez miért zsákutca, az értelmes tanultaknak nem is kell magyarázni! - Brit ötlet? Megit sok felesleges pénze lett valakiknek? Meleget imprtálni közvetlenül a Napból....


És egy nagyon hasznos és jó megoldás: http://www2.sci.u-szeged.hu/geotermika/ ... ermika.pdf amely az amúgy is sugárzással távozó földi meleget energiává alakítva lehetőséget ad annak hasznosítására, mielőtt távozna a bolygónkról! Ezt kll követni, mert ez a megoldása a tiszta energiához jutásunknak. Üdv. Imre

Nem vagyok ebben biztos, hogy a talaj hőelszívása a járható és fentarható út... A növényzet élővilága lehet, hogy pont e-miatt élhet ott ahol él, mivel az egyik tényező a relatív melegen tartott földkéreg. Ennek megváltozása helyileg a növényzet időszakossá válását is okozhatja, és ennek következtében az éghajlat is változhat, ami lehet, hogy más energiafejlesztő hatását csökkenti. Gondoljunk arra, hogy napjainkba mit okoz egy kis átlagérték változás! Ráadásul ha kellően sokan szipojozzuk ezt az energiaforrást mint ahogy mással is tesszük, lehet, hogy kazán kihűl annyira, hogy már nem lesz gazdaságos, de eközben visszafordíthatatlan károk keletkeznek. Persze érdekes módon mindig bekövetkezte után csapják össze kezünket a tudósok azzal, hogy valamiért ezzel senki sem számolt. Ne feledjük, hogy ami a mai világunkat rongálja, pusztítja, legtöbbje felelőtlenül publikált, alkalmazott tudomány. Szóval nem minden arany amit tudósok publikálnak! Az a maroknyi igaz ember, aki óvatosságra int, vagy körültekintően vizsgálódna az adott témában, azt már meg sem akarja hallani a világ nagyja, mert nem az emberiség érdekét szolgálja. Én nem hiszek ezekben a megújulókba ilyen módon, mert ami olcsó, gazdaságos csak néhány egyoldalú dolgot hoz magával: pazarlás, sokasodás, rombolást és ennek következménye mindig pusztulás. Gondoljunk az energitakarékos technológiák "forradalmára"! Elég csak megnézni egy család energiafelhasználását ma, hogy mennyire ellentmondásos; pedig energitakarékosság jegyében fejlesztettünk mindent - vagy mégsem?
Gyuricza István
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2022.04.12. 11:21

Klímaváltozás: Krétán két hete esett a hó, márciusban a hó napokra pár száz méteres magasságban fekvő falvakat zárt el a külvilágtól. A helyiek nem emlékeznek ilyenre korábbról.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”