Hol van mindenki?

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Anti_45
Hozzászólások: 1179
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:58

Hol van mindenki?

Hozzászólás Szerző: Anti_45 » 2022.10.03. 22:14

Sziasztok!

Sokat gondolkodtam,hogy létre hozzam e ezt a témát.
Egyrészt mert ha - kis túlzással élve - nincs itt senki,akkor úgysincs aki válaszoljon, másrészt nem akarom,hogy a puszta kíváncsiságom sértődésnek,haragnak,újabb személyeskedésnek és egyéb negatív dolgoknak legyen a táptalaja.
Egyszerűen csak szeretném megérteni,hogy miért üresedett ki ez az egyébként hasznos,informatív,egykor aktív fórum.
Számtalan témát átolvastam,némelyiket többször is és látszik, hogy annó bizony nagy volt az aktivitás. De nem kell messzire menni,elég csak a tavalyi nyárig: én akkoriban regisztráltam és még akkor is jóval több és aktív tagja volt a Csillagvárosnak.
Ha kérdeztem,jött a válasz hamar és többfelől. Rengeteg jó tanácsot és segítséget kaptam.
Még közelebb,ez év eleje: talán kevésbé,de még mindig működött a fórum. Aki kérdezett vagy csak írt annak még mindig válaszoltak, reagáltak és nem 1-2 nap elteltével.
Aztán egyszercsak történt valami. Lassan vagy hirtelen,de egyre többen kezdtek eltűnni,bejelentve vagy szótlanul. Mint egy néma tüntetés,egy ki nem mondott tiltakozás valami ellen.
Vagy pedig: fogalmam sincs. Még csak ötletem sincs.
Pedig biztos vagyok benne,hogy téma lenne. Nem tartom valószínűnek,hogy mindenki felhagyott az észleléssel,távcső vagy mechanika készítéssel,bármilyen kis apró buherával a felszerelésén,stb...
Nem hiszem,hogy senkinek nincs kérdése,ötlete,terve amit szívesen megbeszélne másokkal.
Olyat is látni,hogy felkerül egy bejegyzés, más reagál rá,de visszareakció nincs. Később sem. Akkor minek? Azért, hogy tudjuk, megcsinálta? Szuper!
Van kérdés,van rá válasz is(jó vagy sem,most nem lényeg),de a válaszra már nincs reakció. Akkor megintcsak minek?
Tudom,láttam,voltak ellentétek,de szerintem felnőtt embereknek nem okoz gondot ezeken túllépni. Nem gondolnám,hogy ennyi elég a "kihaláshoz".
Természetesen vannak még néhányan akik nem akarják elhagyni a süllyedő hajót,akár a Titanic zenekara és ez nagyon jó.
Mindezek ellenére ,sajnos egyre jobban illik a Szellemváros név a fórumra.
Ott van a CN fóruma. Elképesztően aktív,semmi nem marad válasz nélkül. Megszámlálhatatlan téma van pl. a kollimációval kapcsolatban. És nincs leszólva a tizedik témanyitó sem,el van mondva századjára is. Ez itt is működött persze,nem is azért írtam.
Tudom,300 millió vs.10 millió lakos. Sokkal több amcsill,több lehetőség,megértem. De a Csillagváros kis országunkhoz képest is "vérszegény" lett.
Talán nem ezzel a témával leszek közönségkedvenc,talán válasz sem lesz,de legalább kiírtam magamból ami már régóta foglalkoztat. :)
Biztos van akiben felmerül majd,hogy ugyan mi a francot okoskodik itt ez a júzer a maga alig több mint 1 éves múltjával,két csillagot nem tudott megkülönböztetni egymástól amikor nekem már kitaposott helyem volt a tarjáni táborban(vagy valami ilyesmi :) ),.... és amúgy egyébként is mi köze hozzá?
Megmondom én: semmi!
Egyszerűen csak érdekel.
Ne értsetek félre,nem akarok senki magánéletében vájkálni,nem is feltétlenül konkrét okok érdekelnek és nem is szeretnék feszültséget,hanem csak mint jelenséget szeretném megbeszélni.


Már ha lesz kivel... :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Anti_45 2022.10.04. 10:24-kor.
Kiss Antal
195/1200T , 130/865T , 130/650T , 60/700L , 50/500L , 50/200L ED
10x50 ED binokulár
Alt-az (Dobson?) zsámoly ; Skytee 2 alt-az mechanika
Stabi Micro mecha ; TMS Eq platform
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Hol van mindenki?

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2022.10.04. 10:15

Szia Anti!
Nagyon egyetértek a gondolataiddal, anélkül, hogy idéznék belőlük.
Már jóval több, mint egy éve írtam, hogy kiüresedett a fórum.
Ennek több oka is lehet. Az újra és újra visszatérő témákba a régebbiek már beleunhattak, az ifjabb kérdezők meg nem veszik a fáradságot, hogy az odavonatkozó topikot elolvassák, pedig javarészt választ kapnának a kérdéseikre.
Az időnként fellángoló személyeskedések szintén nem segítettek a fórum aktivitásának fenntartásában. Annak a maroknyi hozzászólónak a heppjeit, prioritásait, meg elméleti okoskodásait a többiek meg már kívülről fújják.
A magam részéről a hozzászólásaimban próbáltam a gyakorlati dolgokat előtérbe helyezni, esetenként képekkel illusztrálni, de már beleuntam.
Szerintem jelenlegi formájában és összetételében elfáradt ez a fórum.
Nálam az idei nyári tábor felvezetése és kommunikációja tette be a kaput.
Ahogy Bucsi Gábor "régi motoros" tagtársunk az idei nyári tábor topikjában írta, az "MCSE-n kívül is van élet" . Én ezt látom visszatükröződni itt, ami ugye mégis csak az MCSE hivatalos fóruma.
De ez csak egy vélemény.

D.Laci
ui.: Ha van időm, időről-időre visszaolvasok egy-egy témát az elejétől. Nagyon tanulságos.
Ki-ki vérmérsékletéhez mérten reagál, vagy kivár a hozzászólásával, esetleg megalkuszik. Rejtett felhasználóként figyeli a történéseket. Érdekes jellemrajzok is előjönnek belőle. ;)
Sajnos sok a törölt téma és hozzászólás, pedig ezeknek is komoly infó tartalmuk volt.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Maczó András
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:25

Re: Hol van mindenki?

Hozzászólás Szerző: Maczó András » 2022.10.04. 11:17

Eddig 2 választ kaptál ugyan, de 67 megtekintése van a témának. Tehát emberek járnak erre, csak nincs mondanivalójuk, vagy nem tartják érdekesnek a beszélgetéseket. Ha unalmas a fórum, elmennek az emberek, ha elmennek az emberek, még unalmasabb a fórum, ha még unalmasabb, még többen elmennek, akkor pedig még még unalmasabb lesz a fórum, é.í.t.

Csak kellene 1-2 ember, aki hébe meg hóba ide is írogat, nem csak a fészbukon gyűjtögeti a lájkokat, vagy ha lenne valaki, akinek fontos ennek a fórumnak a létezése, és ideirányítana pár egyesületi tagot pl...

Csak lazán tartozik ide: a tavcso.hu-n is volt egy félig halott fórum, azt törölték? Nem találom. A makszutovon már jó sok éve törölték a komplett fórumot. Lehet, egyszer ez is megy a kukába.
140/890 GPU
150/930 newton
Avatar
Anti_45
Hozzászólások: 1179
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:58

Re: Hol van mindenki?

Hozzászólás Szerző: Anti_45 » 2022.10.04. 12:51

Köszönöm,hogy reagáltatok a felvetésre(és a 67 megtekintést is :) ).
Laci:
Javarészt egyetértek veled,valami hasonlót próbáltam én is megfogalmazni,amit pedig nem írtam le (ld.tábor),azzal kapcsolatban is van/volt véleményem,de azt inkább kihagytam,mert nekem egyáltalán nem volt releváns (nem jártam még).
Annak is örülök,hogy korábbi kijelentéseddel ellentétben,mégiscsak itt vagy és néha hozzá is szólsz.
Viszont az újra és újra felmerülő,azonos kérdésekkel kapcsolatban én úgy gondolom,hogy - még ha talán fárasztónak is tűnik mindig megválaszolni - minden felvetés más és más megvilágításba helyezheti az adott témát.
Nyilván nincs új a nap alatt,de az igényeink,szokásaink különböznek,ezáltal a megszokottól más irányba is eltérhet a beszélgetés.
Lásd a "főtükör hűtése" témát: sokaknak már a könyökén jön ki,elvileg minden ki lett beszélve, mégis egy olyan bagatel megjegyzésem,hogy körbe lyuggattam a tubust,egy kisebb lavinát indított el. :)
András és Pisti olyan részét vitatták meg ami még nem lett itt kivesézve, esetleg csak megemlítve.
Azért ezzel nem azt mondom,hogy néha ne lehetne előbb olvasni. ;)

András:
Igen,látom én is,hogy sokkal magasabb az idelátogatók,be-be nézők aránya mint a ténylegesen hozzászólóké.
Kellene 1-2 ember aki írogat? Azért még vannak egy páran.
Én is szoktam,de tudom,hogy ennek nincs jelentősége,nem miattam fognak visszatérni. :)
De vannak itt azért még néhányan a nálam sokkal régebbi,tapasztalt,komoly tudással rendelkező tagok közül.
Ők szoktak is írni,reagálni hozzászólásokra,mégsem lettünk többen.
Egyeseknek nem elég érdekesek a beszélgetések? Akkor fel kell vetni egy érdekesebb témát. Ha csak arra várunk,hogy mikor lesz egy számunkra érdekes olvasmány,akkor tényleg törölt vagy zárolt fórumként fogja végezni a Csillagváros.
Ez nem egy könyvtár,ami akkor jó ha csend van: itt kommunikálni kell,akárcsak a FB-on.
Enélkül tényleg unalmassá válik, mint ahogy írtad is. :(

Természetesen mindenki úgy tesz ahogy akar.
Én egyelőre még szoktam választ kapni a bejegyzéseimre,de szinte mindig ugyanazoktól a (még) kitartó "kollégáktól" kapom.
Remélem, hogy ha több már nem is lesz,de ez már így megmarad.
Kiss Antal
195/1200T , 130/865T , 130/650T , 60/700L , 50/500L , 50/200L ED
10x50 ED binokulár
Alt-az (Dobson?) zsámoly ; Skytee 2 alt-az mechanika
Stabi Micro mecha ; TMS Eq platform
Ed
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.04.04. 09:06

Re: Hol van mindenki?

Hozzászólás Szerző: Ed » 2022.10.04. 13:49

Sziasztok !Én noha régebben regisztráltam e Fórumra ,bár lábnyomom a Tarjányi észlelőréten nincs, itt a Csillagvároson is minimális,de nem telik el úgy nap hogy mínimum egyszer be ne tévednek.Azt a bátran mondhatom hogy ami rengeteg ismeretet információt,tudást amit itt Tőletek aktív fórumozók kaptam ,csak megköszönni tudom,sok olyan embert “ismertem” meg itt ,akik tapasztalataira érdemes hallgatni.Sokan hiányoznak is .Sosem voltam rest visszaolvasni ha valami infó kellett,szóval komoly veszteség érne,( nem csak engem szerintem)ha ez a Fórum is menne a kukába. Lehet, hogy ez egy így kicsit“parazita”álláspontnak tűnik,dehát a könyveket is többen olvassák mint írják.Köszönettel az eddigiekért is :Istók Péter az olvasó.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Hol van mindenki?

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2022.10.04. 14:03

Azért nagyon jó Péter az ilyen pozitív visszacsatolás, szoktam látni, hogy sokkal többen kísérik figyelemmel a fórumot, mint ahányan aktívan bekapcsolódnak.
Akkor talán mégis van értelme...

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Anti_45
Hozzászólások: 1179
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:58

Re: Hol van mindenki?

Hozzászólás Szerző: Anti_45 » 2022.10.04. 14:09

Szia,Péter!
Ed írta:
2022.10.04. 13:49
Lehet, hogy ez egy így kicsit“parazita”álláspontnak tűnik,dehát a könyveket is többen olvassák mint írják.
Ez tetszett. :) Mármint nem a parazita álláspont(amúgy szerintem nem az),hanem a könyvekről szóló.
Semmi baj nincs a hozzáállásoddal,nem várható el mindenkitől,hogy aktív csevejbe kezdjen a fórumon.
Nem feltétel és nem is elvárás. Ilyen is kell.
Igazából nem is rólad és a többi "olvasóról" szól a téma,hanem azokról,akik ezelőtt aktívak voltak aztán elnyelte őket valami....fekete lyuk(hogy stílusos legyek ;) )
Köszi,hogy megnyilvánultál és további jó olvasást.

Ui: azért alkalomadtán nyugodtan lehet kérdezni,posztolni.
Mindig tanulhatunk egymástól.
Kiss Antal
195/1200T , 130/865T , 130/650T , 60/700L , 50/500L , 50/200L ED
10x50 ED binokulár
Alt-az (Dobson?) zsámoly ; Skytee 2 alt-az mechanika
Stabi Micro mecha ; TMS Eq platform
Dul
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2009.10.09. 14:05

Re: Hol van mindenki?

Hozzászólás Szerző: Dul » 2022.10.30. 21:46

Hát igen. Kezdőként a makszutov fórum témáiból annak idején sokat tanultam, sokat végigolvastam az elejétől. Törlése után az a "tudás-bázis" elveszett sajnos.
Maczó András írta:
2022.10.04. 11:17
... A makszutovon már jó sok éve törölték a komplett fórumot....
D.Zsolt
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Hol van mindenki?

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2022.10.31. 16:32

Az online -térbe költözött a kommunikáció. Face-csoportok, Insta, sokan saját blogot csinálnak. Rengeteg információs csatorna nyílt meg, azok között oszlunk el.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”