Widget, Gadget

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.09.15. 12:23

Van szenzor az androidos telefonokban. Tudja érzékelni a dőlésszöget is. Ha ilyened van, érdemes kipróbálni például a Google Sky-t. Ahogy tartod a telefont, úgy mutatja a csillagos eget.
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
DannyL
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.09.09. 10:26

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: DannyL » 2011.09.29. 14:59

Windows Mobile vagy Symbian op.rendszerre nem tudtok planetárium programot?
“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.” - Albert Einstein
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.09.29. 15:38

DannyL írta:Windows Mobile vagy Symbian op.rendszerre nem tudtok planetárium programot?


Szia!

WM-re nagyon tudom ajánlani az Astromistet:

http://www.astromist.com/index.html

Igaz, fizetős, de az alap funkciók az ingyenes verzióban is használhatóak.
DannyL
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.09.09. 10:26

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: DannyL » 2011.09.29. 15:47

Köszi szépen, már töltöm is.
“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.” - Albert Einstein
DannyL
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.09.09. 10:26

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: DannyL » 2011.09.29. 21:14

Balázs! Ez bevált, nagyon köszönöm! A GPS-em kijelzője nem egy HD, de a célnak meg fog felelni.
A program pedig szuper.
“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.” - Albert Einstein
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.09.29. 22:24

DannyL írta:Balázs! Ez bevált, nagyon köszönöm! A GPS-em kijelzője nem egy HD, de a célnak meg fog felelni.
A program pedig szuper.


Örülök neki, és is sokat használtam, amíg meg nem utáltam a PDA-val észlelést. Visszatértem a jó öreg papírtérképekhez. :)

A fizetős verziója pedig gyakorlatilag mindent tud. Teljes Tycho katalógus, holdtérkép, frissíthető üstökös, kisbolygó és műhold pályaelemek, saját katalógusok lehetősége, amihez képeket is rendelhetünk (így pl. a változós térképeket is könnyebben lehet használni), észleléstervezés stb.
Bluetoothon, vagy soros porton akár goto-s távcsövet is tud vezérelni.

Ha éjszaka is akarod használni, akkor érdemes kiszabni egy LCD-re pattintható lapocskát valami piros színű, átlátszó iratgyűjtő izéből. Így még Messier-maratonhoz is tudtam használni anélkül, hogy hazavágta volna a sötétadaptációm.
DannyL
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.09.09. 10:26

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: DannyL » 2011.09.29. 22:35

csakb írta:Ha éjszaka is akarod használni, akkor érdemes kiszabni egy LCD-re pattintható lapocskát valami piros színű, átlátszó iratgyűjtő izéből. Így még Messier-maratonhoz is tudtam használni anélkül, hogy hazavágta volna a sötétadaptációm.

Én találtam benne 3 fokozatban állítható éjszakai módot. Fekete alapon piros lett a cucc, igazi éjszakai ninja. :)
“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.” - Albert Einstein
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.09.29. 23:08

DannyL írta:Én találtam benne 3 fokozatban állítható éjszakai módot. Fekete alapon piros lett a cucc, igazi éjszakai ninja. :)


Majd idővel rá fogsz jönni, hogy az a három fokozat, és az éjszakai mód kevés. Illetve túl sok. Egy LCD soha nem lehet elég halvány észlelés közben. :)
DannyL
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.09.09. 10:26

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: DannyL » 2011.09.30. 06:40

Ja értem! Pedig baromi halványnak tűnik, de biztosan igazad van. A kukk sötét éjszakánál minden fényesebb.
“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.” - Albert Einstein
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2011.10.03. 19:07

Sziasztok.
Azoknak akik rendelkeznek Symbian 3 telefonnal, pl c7 n8 stb, de talán v5 ös nokiákon is fut (ebben nem vagyok biztos) ajánlanám az Astroller nevű egyszerű programot. A tulajdonságai. A telefon mozgásérzékelőjét, iránytű, ill gps lehetőségeit kihasználva a csillagképekről és a bolygók pillanatnyi helyzetéről valós képet ad. Ha fit a program és a telefont az ég felé tartod, a kijelzőn megjelennek az amúgy is látható csillagképek, ahogy fordulsz, úgy fordul veled a telefonon látott kép is. Tetszőleges koordinátát lehet megadni az észlelés helyének. A csillagokról rövid infók, csak rá kell bökni arra amelyik szimpatikus, ugyanígy a bolygókra vagy a holdra. Továbbá van észlelési mód is, azaz szép vörös minden a kijelzőn. Tudom kissé leegyszerűsített infó, de a lényeg benne van. Letölteni az Ovi áruházból lehet pár száz forintért, de nem reklámként legyen írva a nokiaprogramokról vagy más symbian3 oldalakról ingyér is. Szerintem hasznos egy kezdőnek, de a koordináták miatt akár haladóknak is. Érdemes kipróbálni. Nekem tetszik.
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”