SETI@Home

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: SETI@Home

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2011.02.22. 16:12

én 2005-től hosszabb-rövidebb megszakításokkal dolgoztattam a gépem, tavaly az év vége felé nekem is abbahagyta a csomagok letöltését a kliens, egy ideig szórakoztam vele, aztán leszedtem. seti le/feliratkozás sem segített.
nincs aláírás
apollo13
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2016.03.20. 12:03

Re: SETI@Home

Hozzászólás Szerző: apollo13 » 2018.03.05. 13:52

nekem anno ment ez a promram évekig, de most nem lehet ujra elkezdeni, és nem is lehet letölteni.
apollo13
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2016.03.20. 12:03

Re: SETI@Home

Hozzászólás Szerző: apollo13 » 2018.03.05. 13:58

az a baj, hogy semmi információt nem közölnek, se magyar, sem idegen oldalakon, hogy mi a probléma.
Sidius

Re: SETI@Home

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.03.05. 17:41

Ezt a témát már az első felvetésnél érdekesnek tartottam. Aztán hosszú időre eltűnt, de szerencsére megint előkerült.
Régen megfogalmazódott már bennem a kérdés, hogy egyáltalán is miért lehet ilyen keveset hallani a SETI-ről? Akármilyen kicsi az esélye, hogy pozitív észlelés lesz egyszer, még sokáig -vagy örökké- ez lesz az egyetlen esélyünk. Érdekes, hogy ilyen hallgatagok a munkatársai.
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: SETI@Home

Hozzászólás Szerző: Franky » 2018.04.01. 04:22

Szerintem a SETI alapvetően hibás projekt...

Rádióhullámokban próbál meg olyasmit találni, ami egyszerűen nem lehet ott. Egy nálunk fejlettebb faj törvényszerűen fejlettebb technológiával kommunikál. Valószínűleg nem szokványos rádióhullámokkal...

Arról nem beszélve, hogy egy bármilyen égitest által kibocsátott rádiójel hatalmas energiájú egy apró kis jeladó eszközhöz képest, egyszerűen elnyomja a háttérsugárzás a pici jeladókat. Azt gondolom, hogy a rádióhullámok terjedésének mértéke relációban van azzal energiával, ami a hullám előállításához szükséges volt. Minél gyengébb a jel, annál rövidebb távon észlelhető. És ha azt feltételezzük, hogy a technológia náluk is afelé halad, hogy minél energiatakarékosabban üzemeltethető eszközökkel dolgozzanak, akkor esélytelen, hogy észleljünk bármiféle jelet, amit nem nyom el a kozmikus háttérsugárzás. Gondoljuk el, hogy egy csillag sugárzását kellene "túlkiabálniuk" bizonyos esetekben. Még hatalmas csillaghajók védőpajzsa mögött lévő lények is szenvednének akkora mértékű sugárzástól...

Szóval a SETI elmélete több sebből vérzik. Egyrészt az energia-felhasználás miatti, másrészt a praktikus kódolási-tömörítési eljárások miatti jelmódosulások lehetetlenné teszik a jelek közül felismerhető, vagy legalább olyan ismétlődő részletek kiszűrését, amikről nagy biztonsággal megállapítható az intelligens eredet.

Úgy látom anyagi, és technikai gondokkal küzdenek, de véleményem szerint kár pénzt pumpálni egy ilyen projektbe. Szerintem ez pont olyan, mint távcsővel keresni idegen űrhajókat a közeli galaxisokban. Lehetetlen, és értelmetlen vállalkozás sajnos. Ha ilyen egyszerűen működne a dolog, már régen túl lennénk egy intergalaktikus föderáció megalapításán - hogy Star Trekes hasonlattal éljek.
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: SETI@Home

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.01. 08:09

A proram nekem még idegen, nem ismerem nagyon. Betettem a google "KÉPEK"-be, ez jött, most nézegetem. A program felkarolta az "UNISTELLAR" programot, ezt tudom. https://www.google.hu/search?hl=hu&tbm= ... yFFlIuU3Xg https://www.google.hu/search?hl=hu&tbm= ... 2&dpr=1.36
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2018.04.04. 15:03-kor.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: SETI@Home

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.04.01. 12:28

géza írta:A proram nekem még idegen, nem ismerem nagyon. Betettem a google "KÉPEK"-be, ez jött, most nézegetem. A program felkarolta az "UNISTELLAR" programot, ezt tudom. https://www.google.hu/search?hl=hu&tbm= ... yFFlIuU3Xg https://www.google.hu/search?hl=hu&biw= ... -58202017/



Azért érdekelne , hogy egy 100/450-es távcsővel milyen információ gyűjthető a SETI számára ?
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: SETI@Home

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.04.01. 21:55

Végh Zoli írta:Azért érdekelne , hogy egy 100/450-es távcsővel milyen információ gyűjthető a SETI számára ?


Ezt mondjuk én sem nagyon értem.

Pedig én "nem temetem" a SETI-t, bár a saját civilizációnk előtt álló következő néhány száz év túlélési esélyeit mérlegelve nem vagyok túl optimista a Drake-formula utolsó tagját, s így a kapcsolatteremtési/találkozási esélyeinket illetően...

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: SETI@Home

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.01. 23:54

A setiség időszámitásunk elött kezdődött (Henoch Apokalypsise) és tart (Milton : Elveszett paradicsoma) napjainkig a jövönk problémája marad, örök. Alapjaiban évezredek óta nem változott semmi lényeges, mondják hozzáértők. A hatvanas években nagy port felvert délkoreai (amerikában nem lehetett) kisérletek, terhes asszonyok kondicionálásának eredményei ma ötven évesek. Nem mindennapi képességű gyerekek lettek. A technikai fejlődést sokan már emberfelettinek tartják. A konyakom szopogatva, szivva esti cigim, nem tartom elképzelhetetlennek, hétköznapi életemben találkozgathatok földönkivülivel. Akkor nem ismerem fel.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: SETI@Home

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.04.02. 12:54

géza írta:A setiség időszámitásunk elött kezdődött (Henoch Apokalypsise) és tart (Milton : Elveszett paradicsoma) napjainkig a jövönk problémája marad, örök. Alapjaiban évezredek óta nem változott semmi lényeges, mondják hozzáértők. A hatvanas években nagy port felvert délkoreai (amerikában nem lehetett) kisérletek, terhes asszonyok kondicionálásának eredményei ma ötven évesek. Nem mindennapi képességű gyerekek lettek. A technikai fejlődést sokan már emberfelettinek tartják. A konyakom szopogatva, szivva esti cigim, nem tartom elképzelhetetlennek, hétköznapi életemben találkozgathatok földönkivülivel. Akkor nem ismerem fel.



Oké ... de egy 100/450-es távcső milyen információkat gyűjthet a SETI-nek ? Nekem ez olyan , mintha szokol zsebrádiókkal keresnénk a jelüket ;)
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”